Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2017 » Balandžio » 13

Vandenilio peroksido panaudojimo būdai

3% vandenilio peroksidas – labai universali priemonė. Įprastai jis naudojamas norint dezinfekuoti žaizdeles, tačiau gali praversti ir kitais atvejais.
 
Žaizdų dezinfekavimas. Labiausiai paplitęs panaudojimo būdas. Bet kokios žaizdos užgis greičiau, jei dezinfekuosite jas vandenilio peroksidu.
 
Nuo pesticidų. Į 3 puodelius vandens įpilkite ¼ puodelio vandenilio peroksido ir šiame tirpale mirkykite daržoves apie 30 min. Po to kruopščiai nuplaukite ir laikykite šaldytuve. Prieš mirkydami, įsitikinkite, kad daržovės yra sveikos ir nepažeistos, kad tirpalas neįsigertų į jų vidų.

Vandenilio peroksido panaudojimo būdai

Kaip dantų pastos pakaitalas. Jei pamiršote nusipirkti dantų pastos, pasidarykite jos patys: tiesiog sumaišykite sodą ir vandenilio peroksidą.
 
Nuo slogos. Lygomis dalimis sumaišykite vandenilio peroksidą ir negazuotą mineralinį vandenį, šį tirpalą naudokite kaip nosies purškalą.
 
Oro valymas. 500 ml vandenilio peroksido sumaišykite su 3,7 l vandens ir supilkite šį skystį į oro drėkintuvą – tai puiki orą valanti priemonė.

Vandenilio peroksidas vaistas ar nuodas?
 
Šaldytuvo valymas. Kad pašalintumėte nemalonius kvapus ir dezinfekuotumėte šaldytuvą, nuvalykite lentynėles šluoste, suvilgyta vandenilio peroksidu.
 
Dantų šepetėlio valymas. Kartais pamirkykite vandenilio perokside dantų šepetėlį – jis bus švarus ir higieniškas.
 
Nuo pėdų grybelio. Santykiu 1:1 sumaišykite vandenį ir vandenilio peroksidą bei supilkite į tamsaus stiklo buteliuką. Laikykite jį tamsioje vietoje (saugokite nuo saulės spindulių) spindulių ir kas vakarą tepkite šiuo tirpalu grybelio pažeistas vietas
 
Nuo dėmių. Prakaito, kraujo, vyno ar maisto dėmes galite pašalinti su vandenilio peroksidu. Į dubenį vandens įpilkite stiklinę vandenilio peroksido ir užmerkite keliolikai minučių drabužį. Tai ne tik padės išplauti dėmes, bet ir neleis baltam rūbui greitai pagelsti. Galima taip pat šiek tiek vandenilio peroksido užpilti ant dėmės ir palaikyti, o vėliau nuplauti vandeniu. Pastaba: vandenilio peroksidas tinka tik baltų rūbų valymui!

Jei nuo vandens „užgulė“ ausis. Tik trys lašiukai, ir daugiau niekada neteks šokinėti ant vienos kojos, bandant atkimšti ausis, jei į jas pribėgo vandens.
 
Nagų balinimas. Jei norite, kad nagai būtų baltesni, suvilgykite vatos diskelį vandenilio peroksidu ir patepkite nagus. Jie bus šviesesni ir gražesni.
 
Nuospaudų gydymas. Lygiomis dalimis sumaišykite vandenį ir vandenilio peroksidą, tokiame tirpale pamirkykite kojas – tai paspartins nuospaudų gijimą.
 
Nuo pūlinių. Į vandens pripiltą vonią su supilkite puodelį vandenilio peroksido – tai puikiai gydo pūlingus spuogus ar votis.
 
Odos valymas. Dėl antibakterinių savybių vandenilio peroksidas puikiai tinka odos valymui.
 
Mažina danties skausmą. Pasiruoškite kokosų aliejaus ir vandenilio peroksido tirpalą ir skalaukite juo burną, jeigu jus vargina danties skausmas.
 
Sinusų valymui. Vandenilio peroksidą saugu naudoti ir į nosį, nes jis gali padėti greičiau įveikti slogą.
 
Kūno detoksikacija. Eidami pagulėti į vonią, įpilkite į vandenį puodelį vandenilio peroksido ir pagulėkite tokioje vonioje pusvalandį, vėliau nusiprauskite po dušu.
 
Namų valymas. Vandenilio peroksidas puikiai tinka valyti daugelį paviršių.
 
Nuo nemalonaus burnos kvapo. Jei nemalonus kvapas vargina jus net išsivalius dantis, paskalaukite burną 30 sekundžių vandenilio peroksidu. Tai ne tik sunaikins burnoje esančias bakterijas, bet ir pabalins jūsų dantis. Pastaba: procedūrą galima kartoti ne dažniau kaip kartą per savaitę!
 
Kontaktiniams lęšiams. Palikite juos vandeniu praskiesto vandenilio peroksido tirpale per naktį.
 
Daugkartinių pirkinių maišelių atnaujinimas
. Vandenilio peroksidas padės juos išvalyti, dezinfekuoti ir atnaujinti, ypač jei juose prieš tai nešėte žalią mėsą.

Ausų valymas. Į šilto vandens stiklinę įlašinkite šiek tiek vandenilio peroksido. Suvilgykite vatos tamponėlį ir valykite ausis. Taip ne tik pašalinsite ausų sierą, bet ir dezinfekuosite odą.
 
Stiklo valymas. Užpurkškite vandenilio peroksido ant veidrodžio ar stiklo, kiek palaukite ir tik tuomet valykite.
 
Priešpiečių dėžutės dezinfekavimas
. Be plovimo vandeniu, retkarčiais dėžutę išvalykite ir vandenilio peroksidu.
 
Šluosčių ir kempinių dezinfekavimas. Suvilgykite šluostes ir kempines vandenilio peroksidu – tai ne tik padės apsisaugoti nuo greitai besidauginančių bakterijų, bet ir pailgins pačių šluosčių ir kempinių tarnavimo laiką.
 
Nuo kaklo skausmo. Puiki priemonė tiems, kas ilgą laiką sėdi nepatogioje pozoje. Jei nutirpo kaklas, atsirado nemalonūs pojūčiai raumenyse, paimkite medžiagos skiautę ir suvilgykite ją vandenilio peroksido tirpalu. Pridėkite prie kaklo, o ant viršaus uždėkite rankšluostį. Tokį kompresą palikite 10–20 minučių. Jis gerai sušildo raumenis, nuima skausmą ir įtampą.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
14.07.2020 laikas 20:49 Kaip galima nuraminti nervus?
Šiais laikais sunku rasti žmonių, kuriems pavyksta išvengti nervinių sukrėtimų, stresų. Vieni tokioje situacijoje traukia iš kišenės cigaretes, kiti atsidaro barą su alkoholiniais gėrimais.

Skaityti daugiau

14.07.2020 laikas 20:27 Kai skauda galva po sunkios darbo dienos
Noriu papasakoti, kaip mane kolegė išmokė susitvarkyti su varginančiu galvos skausmu. Toks skausmas man dažnai prasideda po ilgalaikės įtampos, dažniausiai po sunkios darbo dienos. Kartą buvo labai daug darbo, kurį reikėjo skubiai padaryti. Man, kaip dažniausiai tokiais atvejais būdavo, pradėjo skau...

Skaityti daugiau

14.07.2020 laikas 20:06 Kompresas iš košės nuo kosulio
Niekada neužmiršiu kaip mane vaikystėje gydė močiutė. Pakakdavo mažiausio peršalimo ir imdavau labai stipriai kosėti. Niekas negalėjo įveikti kosulio. Tačiau močiutė man padėjo.

Skaityti daugiau

14.07.2020 laikas 19:50 5 lašai jodo padės nuo slogos
Kad ir kas būtų sakoma, tačiau pati įkyriausia liga, kuria serga visi be išimties, yra sloga. Nors dabar per televiziją, spaudoje reklamuoja daugybę vaistų nuo slogos, tačiau jų poveikis mažai efektyvus.

Skaityti daugiau

14.07.2020 laikas 18:20 Banako šmėklos

Taip jau kartais nutinka, kad žmonės palieka gyventas vietas. Tada vietoje kažkada klestėjusio miestelio ar miesto lieka apleista, truputį paslaptinga ir baugoka vieta. Miestas vaiduoklis...

Skaityti daugiau

14.07.2020 laikas 09:18 Mūsų fizinė sveikata priklauso nuo minčių
Senovės išminčiai mokė, kad mūsų fizinė sveikata tiesiogiai priklauso nuo psichinės būsenos. Kad atsikratytume ligos, reikia atsikratyti neigiamų minčių, baimės, nerimo, įvesti tvarką savo galvoje.

Skaityti daugiau