- 12.01.2021
- 0.0 Reitingas
- 1219 Peržiūros
- Komentarai
Šia daugiametis augalas užauga iki 1,5 m. Stiebas šakotas, tiesus, aukštas, rausvos spalvos. Šaknys sumedėjusios, gana storos. Iš viršaus lapai žali, lygūs, iš apačios - padengti tarsi šviesiu veltiniu, plunksniniai, viršūnės tankios, trumpos. Žiedai geltoni arba rausvi, sudaro ilgus, tankius, šluotelinius žiedynus. Žydi liepos - rugpjūčio mėnesiais. Kartoko skonio. Turi specifinį kvapą.
Kietis auga dykynėse, pakelėse, ežiose, apleistuose daržuose, senuose krūmynuose, ant upių krantų. Labai plačiai paplitęs augalas.
Gydymui vartojamos šaknys ir kartais lapai. Nuo pagrindinės sumedėjusios šaknies nulaužiamos šoninės mėsingos šaknys, nuplaunamos šaltame vandenyje ir greitai džiovinamos. Lapai renkami žydėjimo metu.
Poveikis organizmui yra toks: pagerina virškinimą, teigiamai veikia pakrikusius nervus.
Kiečio lapai ir šaknys naudojamos tik liaudies medicinoje. Iš asmeninės patirties manau, kad veiksmingųjų medžiagų yra daugiau lapuose ir šakų viršūnėse nei šaknyse. Ir lapai, ir šaknys vartojami, esant skausmingoms menstruacijoms. Šaknys vartojamos nuo epilepsijos, mėšlungio, konvulsijų.
Nuo kirminų
30 g kiečio šaknų užpilti 0,5 l alaus, pavirinti 5 minutes ir nuovirą gerti gulint lovoje, kol praeis prakaitavimas. Tokiu pat metodu gydomasi nuo apvaliųjų kirmėlių ir ilgalaikio viduriavimo.
Gimdyvių pogimdyminių išskyrų sustiprinimas
Geriamas kiečio lapų nuoviras. 1 valg. šaukštas kiečio šakelių viršūnėlių miltelių užpilama 1/2 l vandens ir garinama orkaitėje. Nuoviras geriamas po pusę stiklinės 3 kartus per dieną.
Nuo inkstų ir šlapimo pūslės akmenligės
Labai gerai veikia toks mišinys: sutrinti kiečio lapai - 2 g, meškauogės lapai - 3 g, morkų sėklos - 3 g, asiūklis - 2 g ir daržinio krapo sėklos - 2 g. Mišinį užpilti 2 stiklinėmis vandens, naktį palaikyti orkaitėje, ryte pavirinti 5-7 minutes. Nuovirą gerti 4 kartus per dieną po pusę stiklinės.
Priedas prie maisto
Maistui vartojami lapai, žiedais ir stiebai - kaip prieskoniai, suteikiantys skonį ir kvapą marinatams, padažams, trauktinėms, vynams, mėsos patiekalams. Jauni lapai nuo viršūnių skinami, kai kraunami žiedai - tada jie būna tik truputį kartūs. Virti lapai ir jauni ūgliai dedami į paukštieną, mėsą (ypač riebią, pvz. į keptą antieną). Prieskoniams vartojami sausi milteliai, kurie į mėsos patiekalus dedami 1-2 minutes iki jų pilno paruošimo. Mėsą prieš kepimą ar troškinimą rekomenduojama palaikyti kiečio miltelių nuovire, marinate ar padaže.
Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.
Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!
* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau