Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Gruodžio » 3

Paslaptingos laivų katastrofos

Nepaprasta katastrofa nutiko krovininiam laivui „Berge Istra“, kurį dėl didžiulės vandens talpos (228 000 tonų) vadino „Žaliuoju milžinu“. Laivas nugrimzdo 1975 m. gruodžio 29 d. j Mindanao vandens lovį. Tai jūros sritis ryčiau nuo Filipinų, jūra čia iki 10 000 m gylio. Prieš pat nelaimę radistas Ronaldas Le Marčas paskambino žmonai ir pranešė, kad oras puikus, o jūra rami. Išsigelbėjo tik du įgulos nariai, šveitę viršutinį denį. Po išgelbėjimo abu tvirtino, kad tą akimirką, kai juos nusviedė į jūrą, girdėjo sprogimą. Ekspertai nepatikėjo, nes nerado laivo lūženų, galinčių patvirtinti, kad įvyko sprogimas.

mistika, laivas, Cunamis

Tyrimo metu kilo įtarimas, kad „Berge Įsra“ užpuolė Filipinų salos Mindanao ekstremistai ir paskandino. Teorijos nepatvirtino išlikę gyvi jūreiviai, nepastebėję jokio užpuolimo ir tvirtinę girdėję sprogimą. Kaip paaiškinti paslaptingą nelaimę: laivas taip greitai sudužo, jog nebuvo perduotas nė vienas radijo pranešimas. Gal tai buvo cunami? Cunami— vandenyne kylanti milžiniška banga, sukelta jūros dugno seisminių judesių. Šiuo atveju išsigelbėję girdėtų ne sprogimą, o dundėjimą, kol tas pagriebtų laivą ir nuskandintų. Cunami sukelia ne audra, todėl oras galėjo būti geras, kaip ir sakė žmonai radistas. Cunami bangos jūroje kyla beveik nepastebimai, o netoli pakrančių susiformuoją į visa griaunančią galybę.188 000 tonų geležies rūdos krovinys, kurį gabeno „Berge Įsra“, padėjo taip greitai nugrimzti.

Laivo savininkas norvegas Sigvaldas Bergesonas buvo priblokštas, kad laivas nepaprastai greitai dingo, net nebandęs pasiųsti radijo signalo. „Berge Įsra“ buvo 4 metų, beveik naujas laivas, aprūpintas naujausia navigacine technika ir saugumo priemonėmis. Paslaptis sudėtingesnė, nes prieš 3 m. ir 10 mėnesių laivo brolis dvynys dingo taip pat paslaptingai tuose pačiuose vandenyse. „Berge Vanga“ plaukė iš Pietų Afrikos į Japoniją, kai nutrūko radijo ryšys. Šio laivo su 40 žmonių įgula taip pat nerado, šį kartą niekas neišsigelbėjo. Abu milžiniški laivai pastatyti toje pačioje laivų statykloje, priklausė tai pačiai laivų bendrovei, plaukiojo tais pačiais maršrutais ir gabeno panašius krovinius. Tai, kad juos ištiko toks pat likimas, skatina sklisti legendoms.

mistika, laivas, Cunamis

Dideli laivai paslaptingai dingsta ne tik tam tikrose jūros vietose. Šiaurės Amerikos Didžiuosiuose ežeruose, didžiausiame pasaulyje gėlo vandens telkinyje, kas metai žūsta daug aukų, sklinda gandai apie paslaptingas galias. Prieš 7 savaites iki „Berge Įsra“ nelaimės prie Mindanao tokia pat paslaptinga nelaimė nutiko minėtame ežere, kuris skiria Kanadą nuo JAV. „Edmund Fitzgerald“, 222 m ilgio laivas, buvo Aukštutiniųjų ežerų pasididžiavimas. 1975 m. lapkričio 10 d. laivas buvo pakrautas 26 000 tonomis geležies laužo ir vyko iš Lake Superior į Detroito geležies perdirbimo gamyklą, kai staiga dingo. Laivo kapitonas Ernestas Maksolis 19.10 vai. perdavė per radiją iš paskos plaukusiam laivui ,Arthur Anderson“, kad denyje yra šiek tiek vandens. Nors jo laivas nepažeistas, prašė jį stebėti ir palaikyti radijo ryšį.

Po poros minučių pradingo laivo „Edmund Fitzgerald“ šviesos ir jo vaizdas radaro ekrane.

mistika, laivas, Cunamis

Tik po 21 mėn., 1977 m., 170 metrų gylyje buvo atrastas laivas, gražiai perlūžęs pusiau. Iš 29 komandos narių niekas neišsigelbėjo. 1978 m. JAV transporto saugumo žinyba nustatė, kad krovininio laivo liukų sandarinimas buvo pažeistas. Tačiau tai nepaaiškina tokio greito laivo nugrimzdimo. Nepaaiškinama laivo nelaimė paskatino kanadiečių liaudies muzikantą Gordoną Laitfutą parašyti gražiausią baladę „The Wreck of the „Edmund Fitzgerald“ („Edmundo Fitsdžeraldo“ sudužimas“ – red.). „Legendos vis dar gyvos“, – sakoma dainoje. Muzikantas teisus, tokios nepaaiškinamos katastrofos, kaip laivo „Edmund Fitzgerald“ ir „Berge Įsra“, suteikia peno XX a. legendoms.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
21.09.2020 laikas 14:15 Ar saldūs Lietuviški arbūzai?
Nors dar yra gyventojų, galvojančių, kad arbūzų neįmanoma užauginti Lietuvoje, tačiau iš teisų yra ne vienas, kuris juos augina dešimtmečiais.

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 19:08 Žolelės sušvelnina cukrinio diabeto poveikį, nuo klimakso, liepų nauda
Šie augalai gali sumažinti cukraus kiekį kraujyje. Žoleles galima vartoti atskirai, po vieną, tačiau geresnis gydymo efektas pasiekiama tada, kai vartojami žolelių mišiniai. Siūlome išbandyti štai tokius mišinius

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 17:14 Vyno pagrindu paruošti vaistai

Jeigu vynuogių vyne palaikyti vaistinius augalus, pasidaro gydomosios priemonės, kurios savyje sujungia gydomąsias žolelių ir vyno savybes. Tokiais vyno pagrindu paruoštais vaistais gydomos įvairios ligos. Sergant lėtinėmis ligomis apie vaistus reikia pasirūpinti iš anksto ir juos vartoti, esant ...

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 16:32 Alpių monstras Tacelvurmas - pramanas ar realus gyvūnas?
Tacelvurmas – tai “gyvatė su katės galva”. Taip šį paslaptingą monstrą, kurio niekam niekada nepavyko pagauti, vadina Alpėse, kur jis, tiesą sakant, ir gyveno nuo neatmenamų laikų…

Skaityti daugiau

20.09.2020 laikas 11:56 Medicininės kanapės gali padėti nuo vėžio besigydantiems žmonėms

Nors absoliuti dauguma žmonių naudoja kanapes rekreaciniais tikslais, jau seniai žinomos ir jų medicininės savybės. Medicininės kanapės gali būti naudojamos įvairioms sveikatos problemoms gydyti. Naujas Australijoje atliktas tyrimas rodo, kad kanapės gali labai padėti ir nuo vėžio sveikstantiems ...

Skaityti daugiau

19.09.2020 laikas 21:23 Sužinok, kas Tavęs laukia! 2021 Metų Horoskopas Visiems Zodiako Ženklams

Sekantys metai žada būti pakankamai ramūs. Visiems, kurie nori pasiekti sėkmę, rekomenduojama nepriimti kategoriškų sprendimų ir neskubėti.

Skaityti daugiau