- 05.09.2020
- 1.0 Reitingas
- 1673 Peržiūrų
- Komentarai
Youtube ir „Facebook“ plinta vaizdo įrašas, kuriame pagrindinė dalyvė virusologė Judy Mikovits, kaltina JAV sveikatos apsaugos pareigūnus sąmokslu, pasakoja, kas sukūrė koronavirusą, ir pateikia patarimų, kaip jį reikia gydyti.
Paranormal.lt nuomonė gali nesutapti su vaizdo įraše teigta nuomone, todėl siekiant būti neutraliems, pateikiamiu dviejų pusių faktus. O musm belieka patiems turėti savo nuomone, kas teisus, kas ne. Visą fimą rasite Plandemija Indaktarnacija / Plandemic Indoctornation
Faktų tikrintojai teigia:
Įraše pateiktą melagingą informaciją padedami mokslininkų po vieną teiginį išlukšteno factcheck.org, politifact.com ir snopes.com faktų tikrintojai, mokslo leidiniai „Science“, livejournal.com, naujienų agentūros AFP JAV ir Prancūzijos padaliniai bei daugelis kitų.
Vis dėlto papildomai pateikiame sutrumpintą medicinos mokslininkus vienijančios faktų tikrinimo organizacijos „Health Feedback“ vaizdo įraše išsakytų klaidingų teiginių apžvalgą.
Vaizdo įrašas remiasi interviu su Judy Mikovits, buvusia JAV Nevados universiteto medicininių tyrimų instituto „Wittemore Peterson Institute“ (WPI) tyrimų vadove.
Klausimus mokslininkei užduoda Mikkis Willisas, Jungtinėse Valstijose kuriantis juostas apie sąmokslo teorijas.
Melas apie tyrimą
Vaizdo įraše teigiama, kad J.Mikovits moksliniame žurnale „Science“ publikavo tyrimą, teigiantį, kad žmonių ir gyvūnų embrionų ląstelių naudojimas sukėlė chroniškų ligų epidemiją. Tai nėra tiesa.
„Health Feedback“ pažymi, kad 2009 m. minėtame žurnale pasirodė J.Mikovits tyrimas, kuriame buvo teigiama, jog pavyko nustatyti ryšį tarp XMRV viruso ir mialginio encefalomielito, dar vadinamo lėtinio nuovargio sindromu (ME/CFS).
Vis dėlto dešimčiai skirtingų mokslininkų grupių pabandžius atkartoti J.Mikovits tyrimo metodą, pasiekti tų pačių rezultatų nepavyko. Straipsnis iš „Science“ žurnalo 2011 m. gruodį buvo pašalintas.
Žurnalo redakcija išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad tyrimo autoriai pripažino į tyrimą neįtraukę svarbios informacijos, kuri galėjo turėti įtakos tyrimo rezultatams. Dėl manipuliacijos duomenimis ir mokslinių standartų nepaisymo, moteris buvo pašalinta iš WPI.
Melas apie areštą
„Plandemic“ J.Mikovitz teigė be jokių kaltinimų ar arešto orderio patekusi už grotų. Tai nėra tiesa.
Atleista iš WPI moteris buvo sulaikyta, nes pasisavino darbo kompiuterį, laboratorijos užrašus ir kitas medžiagas, priklausiusias institutui. Tiesa, pažymi „Health Feedback“, ieškinį institutas ilgainiui atsiėmė.
J.Milkovitz teiginiai, esą jos buvusi darbovietė susijusi su JAV Valstybės departamentu, taip pat liko neįrodyti – WPI yra privatus tyrimų institutas. Tokią informaciją 2018 m. apžvelgė snopes.com.
Melas apie viruso kilmę
Vaizdo įraše J.Mikovitz teigia, kad nėra nė vienos veikiančios RNR tipo virusams tinkančios vakcinos. „Health Feedback“ teigimu, tai nėra tiesa, nes yra aibė būtent tokio tipo virusus veikiančių vakcinų, pavyzdžiui, skirtų tymams, kiaulytei, raudonukei ir poliomielitui.
J.Mikovitz taip pat aiškina, kad, jos manymu, COVID-19 sukeliantis virusas SARS-CoV-2 buvo modifikuotas laboratorijoje, esą galima įžvelgti „pagreitintos evoliucijos“ pėdsakų.
Vis dėlto „Health Feedback“ pažymi, kad dėl naujojo koronaviruso kilmės diskutuojama, didžioji dalis mokslinės bendruomenės sutaria, kad virusas yra natūralios kilmės.
„Pagreitintos evoliucijos“ argumentas taip pat neturi mokslinio pagrindo. Teigiama, kad laboratorijose atlikti eksperimentai rodo, jog žmonijos turimi moksliniai įrankiai negalėjo sukurti genetinių struktūrų, kurios aptinkamos SARS-CoV-2. Todėl labiausiai tikėtina, kad virusas išsivystė natūraliomis aplinkybėmis.
Melas apie pinigus
J.Mikovitz teigimu, SARS-CoV-2 buvo sukurtas Jungtinių Valstijų karinėje laboratorijoje Šiaurės Karolinos valstijoje bei Kinijos Uhano miesto laboratorijoje.
Vis dėlto, kaip pastebi „Health Feedback“, iki šiol nėra įrodymų, kad virusas išvis būtų sukurtas laboratorijoje, o moksliniai tyrimai rodo, kad virusas – zoonotinės kilmės, į žmogaus organizmą perėjo iš kito gyvūno.
Moteris taip pat aiškina, kad JAV Nacionalinis sveikatos institutas (NIH) Uhano laboratorijai pervedė 3,7 mln. JAV dolerių. Vis dėlto tai nėra tiesa.
Lėšas NIH skyrė nepelno siekiančiai organizacijai „EcoHealth Alliance“, užsiimančiai naujų ligų stebėsena visame pasaulyje. Uhano laboratorija – vienas „EcoHealth Alliance“ atrinktų lėšų gavėjų, o tikroji Kinijos laboratorijai skirta suma – 600 tūkst. JAV dolerių, 85 proc. mažiau, nei teigiama vaizdo įraše.
Melas apie Italiją
Vaizdo įraše J.Mikovits aiškina, kad COVID-19 pandemija Italijai smogė itin skaudžiai dėl to, kad 2019 m. pradžioje šalyje buvo naudojama nauja gripo vakcina.
„Health Feedback“ teigimu, nėra aišku, apie kurią vakciną tiksliai kalba J.Mikovits, tačiau pastebima, kad 2019 m. pradžioje Europos Komisija išties patvirtino ląsteliniu būdu sukurtą keturvalentę gripo vakciną.
Vis dėlto, skirtingai nei teigia J.Mikovits, ši vakcina buvo pradėta naudoti 2019/2020 m. gripo sezono metu. Dar daugiau, Italija nebuvo vienintelė valstybė, kurioje ši gripo vakcina buvo naudojama, todėl sieti aukštą COVID-19 mirčių skaičių su skiepais nuo gripo nėra tikslu.
Melas apie gripo skiepus
J.Mikovits aiškina, kad nuo gripo pasiskiepiję žmonės turi 36 proc. didesnę tikimybę susirgti COVID-19. Tai esą patvirtina JAV kariuomenės atlikti tyrimai.
Anot „Health Feedback“, veikiausiai pašnekovė kalba apie 2020 m. sausį pasirodžiusį JAV ginkluotųjų pajėgų Sveikatos stebėsenos padalinio mokslininko Greggo Wolffo tyrimą. Šiuo dažnai naudojasi skiepų skeptikai.
Tyrimą vertinę mokslininkai pastebėjo, kad jame kalbama apie peršalimą sukeliančius koronavirusus, ne COVID-19 sukeliantį SARS-CoV-2. Dar daugiau, G.Wolffo tyrime pažymima, kad „nenustatyta, kad skiepyti asmenys dažniau sirgtų kvėpavimo takų ligomis“.
J.Mikovits taip pat pareiškė, kad dėvint veido kaukę aktyvuojami virusai, todėl kaukės padidina tikimybę susirgti. „Health Feedback“ aiškina, kad nors rekomenduojama kaukes keisti dažnai, nėra jokių įrodymų, kurie leistų teigti, kad kaukės padidina riziką susirgti.
Pastebima, kad terminai, kaip „iš naujo aktyvuotos koronaviruso išraiškos“, kuriuos naudoja J.Mikovits, nėra moksliniai ar medicininiai. Tai tik keli klaidingų vaizdo įraše išsakytų teiginių pavyzdžiai.
26 minučių trukmės vaizdo įraše dominuoja nepatikrintos informacijos ir interpretacijų mišinys, kuriuo nevertėtų kliautis sprendžiant apie COVID-19 pandemiją. Visą dokumentinį filmą galite žiūrėti: „Dokumentinį“ filmą į lietuvių kalbą išvertė „Qanon“ sąmokslo teorijos šalininkai, – iškalbingas faktas apie vaizdo įrašo santykį su mokslu.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau