Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Spalio » 20

Požymiai, kad jus auklėjo toksiška motina

Sunkūs santykiai neigiamai veikia bet kokio amžiaus žmones, tačiau giliausią traumą galima patirti vaikystėje , kai trūksta tėvų, ypač motinos, dėmesio ir meilės. Kaip išsigydyti vaikystės traumą ir išsivaduoti nuo jos pasekmių?

Jeigu neapdorosime vaikystėje patirtų psichologinių traumų, tai neigiamos jų pasekmės gali išlikti visam gyvenimui. Jeigu jaučiate, kad atėjo laikas kažką keisti, tai pradėkite tą daryti.

Kaip atpažinti, kad jus auklėjo „toksiška“ motina?

Pasitaiko, kad motinos elgiasi su savo vaikais pernelyg griežtai. Tada išlieka neigiami prisiminimai, kuriuos žmogus nešiojasi visą gyvenimą. Tai trukdo kurti santykius su kitais žmonėmis ir palaikyti gerą sveikatą. Kokie tie požymiai?

1. Jūsų vaikystės prisiminimai susiję su neigiamomis emocijomis.

Jeigu prisiminimai apie motiną sukelia jums nerimo, susierzinimo ar baimės jausmus, nėra jokios abejonės, kad problema egzistuoja.

Pagaunate mintį, kad pavydite tiems, kurie su tėvais palaiko gerus santykius?

Manote, kad seniai atleidote motinai ir stengiatės ieškoti trūkumų savyje? Veikiausiai jūs tik stengiatės nuslopinti neigiamas emocijas, laikydami save sunkiu vaiku ir manydami, kad motina išauklėjo jus taip, kaip galėjo, juk ji pati turėjo daug savų problemų. Tokios mintys negydo jūsų dvasinės traumos, o tik padeda užmerkti akis į realybę.

2.Į konfliktus reaguojate nuolankumu arba agresija.

Vaikai, kuriuos augino toksiški tėvai, dažnai pasirenka disfunkcinius metodus konfliktams spręsti. Jeigu stengiatės išvengti konfliktinių situacijų bet kokia kaina, vadinasi, jūsų siela buvo palaužta vaikystėje. Jūs ignoruojate save ir stengiatės nestoti ginti kitų. Arba jūs išmokote konflikte užimti pasyvią poziciją, bet prireikus galite pademonstruoti agresiją, kad daugiau niekas negalėtų jūsų nuskriausti.

3. Prisirišimą kruopščiai slepiate.

„Toksiškų“ motinų meilė dažniausiai būna sąlyginė, jos išraiška priklauso nuo vaiko elgesio. Bet pasitaiko, kad motina nedemonstruoja meilės, net jeigu vaikas pasiekė kokių nors laimėjimų.

Dėl to kai kurie vaikai stengiasi bet kokia kaina užsitarnauti motinos pripažinimą, o kiti apskritai ima vengti bet kokių kontaktų su artimaisiais. Vaikai ima manyti, kad meilė yra deficitinis dalykas, todėl suaugusiųjų amžiuje jiems būna sunku priimti nesavanaudišką meilę iš kitų žmonių.

Juk atrodo, kad „pasaka“ gali pasibaigti bet kuriuo momentu. Šie emociniai svyravimai trukdo sukurti sveikus darnius santykius su partneriais – žmogus arba ima slėpti savo prieraišumą, arba kaltinti partnerį bet kokia dingstimi.

4. Jums patinka abipusiai priklausomi santykiai.

Tokie santykiai atsiranda tarp pasyvaus ir aktyvaus partnerio. Abu emocionaliai priklauso vienas nuo kito. Vienam reikia gauti viską, kitam – viską atiduoti. Toksinėje šeimoje aktyviuoju partneriu būna motina. Ji daro viską, kad vaikui nuolat jos reikėtų ir tuo trukdo jo sveikam vystymuisi. Dėl tokio auklėjimo vaikai tampa priklausomi ir, atsiribodami nuo motinos asmenybės, vėliau gali tapti tiek aktyviais, tiek ir pasyviais partneriais.

5. Jūs viską kritikuojate, taip pat ir save.

„Toksiškos“ motinos visada kritikuoja savo vaikus. Psichologai tvirtina, kad kiekvienas žmogus turi vidinį balsą, kuris priklauso vienam iš tėvų. Tokių motinų vaikai, kurie nuolat girdėjo kritiką, net suaugę bijo padaryti klaidą ir bara save už menkiausią nusižengimą. Nuo to nukenčia savivertė, kyla emocinės krizės. Toks žmogus kelia padidintus reikalavimus aplinkiniams.

Prisiminkite, kad jūs galite viską pakeisti. Susikoncentruokite į savo emocijas, mokykitės jas kontroliuoti ir supraskite, kad niekaip negalite pakeisti kitų. Priimkite žmones su visais jų trūkumais ir privalumais, o svarbiausia pradėkite vertinti, gerbti ir mylėti save.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį. Norite sužinoti daugiau, sutikite gauti naujienas arba pasidalinkite spausdami .
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
01.12.2020 laikas 08:02 Detektyvų karalienė Agata Kristi
Anglų rašytojos Agatos Kristi intriguojantys detektyviniai romanai pagal tiražą (daugiau nei 4 mlrd. egzempliorių daugiau nei šimtu kalbų) tarp britų leidinių nusileidžia tik Biblijai ir garsiojo dramaturgo bei poeto Viljamo Šekspyro kūriniams....

Skaityti daugiau

30.11.2020 laikas 22:25 Ką daryti jeigu dėvint kaukę rasoja akiniai?
Koronos laikais kaukės nešiojimas privalomas daugelyje situacijų, pavyzdžiui, naudojantis viešuoju transportu. Kaukė gali būti nepatogi tiems, kurie nešioja akinius. Dėvint kaukę dėl iškvepiamo šilto oro akiniai aprasoja. Laimei, yra keletas patarimų, kaip to išvengti....

Skaityti daugiau

30.11.2020 laikas 21:49 Pasninkas – organizmo valymo metas. Paskutinė pasninko diena

Nuo lapkričio 30 d. prasideda adventas – laiko tarpas, kai laukiama Kristaus gimimo. Pagal senus papročius, per adventą žmonės pasninkauja, nevalgo mėsos ir riebių patiekalų, kad organizmas išsivalytų bei pasiruoštų naujiems metams.

...

Skaityti daugiau

01.12.2020 laikas 08:56 Situation Update – Nov. 30th – Is Joe Biden preparing to CONCEDE? Rumors emerge of Biden seeking pardon deal from Trump

By some accounts, Joe Biden is preparing to concede the election and is reaching out to Trump to negotiate a pardon for all the crimes committed by himself and his family members.

Skaityti daugiau

01.12.2020 laikas 08:43 Nuomonės Ir Komentarai: Barakudų Pasaulis
Neprotingų gyvūnų gražesni, spalvingesni, ryškesnės išvaizdos būna patinai. Stengiasi atkreipti kitos lyties dėmesį ir po įnirtingos kovos su kitais norinčiaisiais patelę renkasi nugalėtojas. Pas mus atvirkščiai - puošiasi, ryškinasi, vilioja ir po varžytuvių su kitomis norinčiomis vyrą renkasi mote...

Skaityti daugiau

01.12.2020 laikas 07:55 Silkės salotos/mišrainė su obuoliais ir avokadais
Aš šias salotas-mišrainę su silkę gaminu kiekvienais metais per Kūčias, nes ji yra mano šeimos mėgstamiausia. Kad nepažeisti įvairių tradicijų, tuomet pasigaminu ir veganišką majonezą, kad nebūtų naudojami gyvulinės kilmės produktai....

Skaityti daugiau