Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Lapkričio » 20

4 traumos, kurias blogi tėvai sukelia vaikui visam gyvenimui

Vaikas – mažas, pažeidžiamas žmogutis. Jis praktiškai visiškai priklauso nuo tėvų ir jų dėmesio. O kas būna tada, kai motina ar tėvas žemina vaiką, elgiasi su juo neteisingai, ignoruoja jį? Panagrinėkime 4 populiariausias traumas dėl tėvų kaltės, kurios gali lydėti žmogų visą jo gyvenimą.

Vaikas panašus į kempinę, jis sugeria visą blogį ir gėrį iš savo aplinkos. Paverskite mažylio gyvenimą į nuolatinių pažeminimų streso ir apgaulių virtinę, tada tikrai turėsite nelaimingą ir psichologiškai nesveiką žmogų ateityje. Išimčių nebūna ir negali būti.

Jūs formuojate vaiko ateitį būtent dabar. Būkite humaniški ir nedarykite iš jo emocinio invalido, kuriuo jis gali tapti po 15 jūsų atsakomybės stokos ir žiaurumo metų. Kodėl niekas toksiškų tėvų nesodina į kalėjimą?

Galbūt jūs jau esate suaugęs ir suprantate, kad jūsų vaikystė patenka į tą kategoriją, kuri bus aprašyta toliau. Tada jums reikalingas psichologas, kad galėtumėte išsigydyti traumas.

vaikų auklėjimas, vaikai, Psichologija

1. Baimė būti pamestam.

Palikite vaiką vieną, nepadėkite jam įveikti savo sunkumų ir baimių, ir pamatysite, koks nepasitikintis savimi jis išaugs.

Vaikas turi jausti palaikymą už nugaros, žinoti, kad tėvas ir motina sutriuškins dėl jo bet kurį jo skriaudėją. Tai nereiškia, kad reikia kontroliuoti kiekvieną jo žingsnį, reikia išlaikyti pusiausvyrą.

Tėvų apleistas vaikas suaugusiojo gyvenime neišmoks pasitikėti žmonėmis. Jis bus įsitikinęs, kad jis niekam nereikalingas ir nėra vertas meilės.

2. Prievarta

Reikia būti labai blogu žmogumi, kad muštum ar moraliai žemintum silpną vaiką. Pabandykite tą patį padaryti su Rytų kovos menų meistru. Baisu būtų, ar ne?

Mažylis neduos jums atgal, nesugebės apsiginti, nesupras, kad prievarta yra normalus dalykas ir komunikacijos priemonė.

Pradėsite žeminti ir mušti vaiką, ir jis ims jūsų bijoti. Baimė privers jį slėpti nuo jūsų savo gyvenimą, meluoti. Jūs gaudysite jį meluojant ir vėl bausite už tai. Susidarys šizofreniškas žalojantis ratas, kurio kūrėjas būsite jūs.

3. Neteisybė

Neteisybė vaikui – tai nepelnyta bausmė jam ir nepelnytas paskatinimas kitam šeimos nariui.

Vaikas daro tam tikrus dalykus ir nesąmoningai laukia apdovanojimo arba bausmės (adekvačios), priklausomai nuo rezultato. Dažnai būna, kad vaikiškas supratimas apie tai, kaip turi būti, nesutampa su tėvų reakcija.

Tai galima pavadinti favoritizmu, tai yra, jūs turite mylimą ir nemylimą vaiką (vaikai suvokia tokį požiūrį į juos tik taip). Žaidimo taisyklės turi būti vienodos visiems šeimos nariams.

Nemylimas vaikas visą gyvenimą laikys save nevertu ir tikės, kad pasaulis susideda iš melagių ir veidmainių. O favoritas, atvirkščiai, bus įsitikinęs, kad pasaulis jam skolingas ir nusivils kiekvieną kartą, kai kažkas vyks ne tai, kaip jis tikisi.

4. Apgaulė

Lengva manipuliuoti vaiku ir apgaudinėti jį. Tėvai nori priversti vaiką padaryti kažką, siūlydami jam už tai apdovanojimą, o paskui apsimeta, kad nieko nežadėjo ir nieko jam neskolingi.

Padarykite taip porą kartų, ir vaikas visiškai nustos jumis pasitikėti. Kam daryti tai, ko tėvai prašo, jeigu paskui vis tiek apgaus? Šiuo atveju vaikas bus teisus, o jūs patys kalti dėl to.

Kaip galima pasitikėti žmonėmis vėliau, jeigu vaikystėje apgaudinėjo artimiausi žmonės?! Pasąmonės nuostata „visi meluoja“ nusės viduje visam gyvenimui. Ar galima su tokiu įsitikinimu susikurti sau laimingą asmeninį gyvenimą?

Jei esate tėvai, pagalvokite, ką iš aukščiau aprašytų dalykų jūs darote savo vaikui ir kodėl. Kokios vaikystė traumos paliko pėdsakus visam jūsų gyvenimui?

alfa.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį. Norite sužinoti daugiau, sutikite gauti naujienas arba pasidalinkite spausdami .
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
28.11.2020 laikas 18:14 "Aš naminis ožys 2" žada gruodžio 14–21 d. Dideli Bada-Boom

Visi žiūrėjo vaizdo įrašą, žiūrėjo jį ne vieną kartą, tačiau nedaugelis žmonių atkreipė dėmesį į tai, kad, „Heliofant“ atkreipdama dėmesį smulkmenoms ir detalėms

Skaityti daugiau

27.11.2020 laikas 21:40 Mums užsimenama, kad gruodžio 25-ąją Kalėdų nebus?
Tačiau CNN ir kita puiki žiniasklaida nusprendė šio fakto nepastebėti ir susitelkė ties keistu, pavyzdžiui, žaisliniu stalu, prie kurio sėdėjo prezidentas per spaudos konferenciją ir ėmė juokauti šia tema

Skaityti daugiau

27.11.2020 laikas 16:28 Atsiradus „koronai“, išnyko gripas?

Oficialiai nuo spalio 1 d. Lietuvoje prasidėjo gripo sezonas. Tačiau statistika rodo, kad šiemet sergamumas gripu - daug mažesnis nei pernai. Tiek dabar, tiek metų pradžioje, kai Lietuvą pasiekė koronavirusas, sergančiųjų gripu ir ūminėmis kvėpavimo takų infekcijomis buvo mažiau nei įprastai. Sut...

Skaityti daugiau

27.11.2020 laikas 16:07 Mokslininkai ką tik aptiko žaibus, vadinamus „superboltais“
Kartkartėmis Žemė mums primena, kad ji gali išlaisvinti įsiutusią energiją. Mokslininkai ką tik aptiko žaibus, vadinamus „superboltais“ – intensyvius žaibus, kurie šviečia net 1000 kartų ryškiau nei įprasti žaibai....

Skaityti daugiau

26.11.2020 laikas 22:14 Šis vaistas yra pagamintas tik iš 3 ingredientų, tačiau tai žymiai pagerins jūsų sveikatą!
Šis vaistas buvo išrastas Vokietijoje. Gėrimas susideda iš česnako, citrinos, imbiero ir vandens. 3 paprastų maisto produktų derinys labai teigiamai veikia sveikatą ir bendrą organizmo būklę. Bet svarbiausia, kad šis gėrimas gali išgydyti užsikimšusias arterijas, sumažinti cholesterolio kiekį kraujy...

Skaityti daugiau

26.11.2020 laikas 21:46 Kaip pašalinti druskos sankaupas nuo kaklo
Druskų nusėdimas ant kaklo vadinamas kaklo stuburo osteochondroze. Dėl to, kad kaklo stuburas yra labai svarbi kūno dalis, šios srities sutrikimai sukelia rimtus viso organizmo sutrikimus. Kaklo sritis yra kraujagyslių ir nervų, kurie maitina kaklo, veido ir kaukolės audinius, koncentracijos vieta....

Skaityti daugiau