Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2021 » Birželio » 20

PSO paskelbė: nuo šiol koronaviruso variantai bus vadinami kitaip - kam to prireikė?

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė koronaviruso variantų pavadinimo schemą, kurioje naudojamos graikų abėcėlės raidės.

Pagal naująją schemąB.1.1.7 variantas, pirmą kartą užfiksuotas JK, įprastai vadinamas Kento varianto, pavadintas „alfa“. B.1.351 variantas identifikuotas Pietų Afrikoje yra „beta“, P.1 variantas, atsiradęs Brazilijoje, yra „gama“, o pirmą kartą Indijoje aptiktas B.1.617.2 variantas yra „delta”. Tokius graikų abėcėlės pavadinimus PSO suteiks tik „nerimą keliantiens variantams“ ir „susidomėjimą keliantiems variantams“.

Alternatyvią koronaviruso pavadinimų schemą tyrėjai sukurti ragina jau senokai, teigdami, kad mokslinius variantų pavadinimus sunku ištarti, dėl to daugelis vadina juos geografiniais pavadinimais, pavyzdžiui „indiškasis variantas“.

Taip „nesąžiningai kaltė perkeliama tų vietų žmonėms“, sako Mark Pallen iš Quadram instituto Norwiche, JK, kovą rašiusiam New Scientist. Pallenas, neseniai sukūręs autmatinę sistemą, generuojančią lotyniškus ir graikiškus pavadinimus naujoms bakterijų rūšims, iškėlė mintį, kad schema, panaši į tą, pagal kurią suteikiami pavadinimai audroms, praverstų suteikiant neutralius ir labiau įsimenamus koronaviruso variantų pavadinimus.

Esančios koronaviruso pavadinimų ir genetinių linijų nustatymo schemas ir toliau naudos mokslininkai tyrimuose, nes jie „suteikia svarbią mokslinę informaciją”, sakoma 05-31 PSO pranešime spaudai. Bet nauji graikų abėcėle paremti pavadinimai „padės viešajai diskusijai“, prašė Maria Van Kerkhove, PSO covid-19 techninė vadovė.

Geografinių pavadinimų nesuteikimas koronavirusų variantams gali paskatinti šalis greitai aptikti ir pranešti apie variantus, o tai itin svarbu kovojant su su plitimu. „Jokia šalis neturėtų būti stigmatizuojama dėl variantų aptikimo ir pranešimo,” pažymėjo Kerkhove tvite. „Globaliu mastu mums reikia patikimo variantų sekimo.“

Plisdami populiacijoje, virusai natūraliai mutuoja ir keičiasi. Dauguma SARS-CoV-2 mutacijų nepavojingos ir nedaro jokios įtakos, bet nauji variantai kyla, kai dėl mutacijų virusui išsivysto savybės, skiriančios juos nuo pradinio varianto.

Pasak PSO, tarp nerimą keliančių koronaviruso variantų yra sparčiau plintantys, sukeliantys sunkesnes ligas, atsparesni vaistams ar vakcinoms. Alfa, beta, gama ir delta variantai buvo pažymėti, kaip keliantys didesnį nerimą, ir delta varianto JK daugėja. Gegužės 27 duomenimis, Anglijos visuomenės sveikatos centro duomenimis, daugiau nei 38 procentus naujų koronaviruso atvejų Jungtinėje karalystėje sukėlė delta variantas.

Dominantys variantai yra tie, kurie plinta bendruomenėse, sklinda keliose šalyse ar dėl kitų priežasčių PSO SARS-CoV-2 Viruso evoliucijos darbo grupės pažymėti kaip svarbūs. Tarp dominančių variantų yra epsilon, kurios pavyzdžiai pirmą kartą buvo dokumentuoti JAV 2020 metų kovą, ir teta, pirmą kartą dokumentuotas šių metų sausį Filipinuose.

„Siekdama supaprastinti viešąją komunikaciją, PSO skatina nacionalines valdžias, žiniasklaidą ir kitus, priimti ir naudoti šiuos naujus pavadinimus,“ paskelbė PSO.

Psichologija, Sociologija, Mokslas, bloga medicina

Tekstas perpublikuojamas iš technologijos.lt.

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
28.07.2021 laikas 22:17 Kai VAKCINUOTI žmonės suserga kovidu, žiniasklaida iškraipo tikrovę ir kaltina NEVAKCINUOTUS
Tariamas naujas Vuchano koronaviruso (Covid-19) "klasteris" neva plinta Masačusetso valstijos Cape Cod rajone, o didžioji žiniasklaida, kaip įprasta, kaltina "neskiepytus".

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:39 Australijos kakadu išmoko įsilaužti į šiukšliadėžes ir aktyviai to moko jaunąją kartą

Kakadu su žaviais kuokšteliais taip gerai prisitaikė prie didmiesčio, kad išmoko malšinti troškulį viešuosiuose fontanuose ir ieškoti maisto gatvėse.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:22 69 žuvusieji, 5 dingusieji be žinios per potvynius Henane, Kinijoje
69 žuvusieji, 5 dingusieji be žinios dėl potvynio Henano provincijoje, Kinijoje - 12,9 mln. žmonių nukentėjo - 972 000 hektarų žemės ūkio paskirties žemės nuniokota.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 19:15 Potvyniai ir nuošliaužos Cox’s Bazare, Bangladeše, nusinešė aštuonių žmonių gyvybes
2021 m. liepos 27 d. smarkios liūtys Kox's Bazaro pabėgėlių stovyklose Bangladeše (Bangladesh) sukėlė mirtinus potvynius ir nuošliaužas.

Skaityti daugiau

28.07.2021 laikas 18:56 Potvyniai Italijoje - "išprotėjęs klimatas
Potvynis Italijoje: dešimtys žmonių išgelbėti po to, kai nuošliaužos ir smarkios liūtys užklupo miestus aplink turistų pamėgtą Komo ežerą.

Skaityti daugiau

24.07.2021 laikas 11:30 Receptai | Patiekalai Varškės keksas su šokolado lašeliais
Varškės keksas su šokolado lašeliais - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Daug gerų, išbandytų receptų, kuriuos privalai išmėginti!

Skaityti daugiau

23.07.2021 laikas 22:34 Receptai | Patiekalai Patiekalas Vištiena "Egzotika"
Vištiena "Egzotika" - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Daug gerų, išbandytų receptų, kuriuos privalai išmėginti!

Skaityti daugiau

20.07.2021 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Nekeptas tortas su želė gabaliukais, grietine ir šokoladu
Tokį nekepto torto receptą su želė gabaliukais, grietine bei šokoladu gavau labai seniai ši savo mamos. Jis gaunasi itin gardus, gaivus bei vasariškas. Paranormal, Virtuvė, Šiandiena, Jums, Siūlo, Pasigaminti, Patiekalą, Pagal, Receptą, Nekeptas, Tortas, Želė, Gabaliukais, Grietine, Šokoladu, Skana...

Skaityti daugiau