- 19.06.2020
- 5.0 Reitingas
- 1701 Peržiūr
- Komentarai
Namų sąlygomis šaltalankių aliejaus galima pasigaminti keliais būdais.
Šviežias šaltalankių uogas susmulkinkite virtuviniu kombainu arba mėsmale, sultis nusunkite per marlę, supilkite į keramikinį arba stiklinį indą plačiu kaklu. Kitą dieną mediniu šaukštu atsargiai nusemkite į paviršių iškilusį aliejų. Likusias išspaudas užpilkite kitame inde šaltu virintu vandeniu (santykiu 1 su 10). Po 2 arba 3 parų nusemkite nusistovėjusį aliejų.
Uogas sutrinkite, užpilkite vandeniu (santykiu 1 su 10), suberkite cukrų, mieles (1/2 stiklinės cukraus ir 1 valgomasis šaukštas mielių 1 litrui vandens), palaikykite kambario temperatūroje 3 paras, tada mediniu šaukštu atsargiai nusemkite į paviršių iškilusį aliejų.
Iš šviežių uogų išspauskite sultis. Likusias odeles ir kauliukus sudžiovinkite, susmulkinkite, suberkite į termosą ir užpilkite pakaitintu iki 60°C alyvuogių (arba nerafinuotu saulėgrąžų) aliejumi (santykiu 1 su 1), palaikykite vėsioje vietoje 3 paras. Mišinį nusunkite, perfiltruokite, leiskite aliejui nusistovėti iki visiško skaidrumo. Tada atsargiai nupilkite nuo nuosėdų. Šaltalankių aliejų laikykite vėsioje tamsioje vietoje iki viršaus pripildytame inde su sandariu kamščiu ne ilgiau kaip 2 metus.
Šaltalankių aliejus yra efektyvi priemonė sunkiai gyjančioms žaizdoms, nudegimams, praguloms, nušalimams, spinduliniams odos pažeidimams gydyti. Tokiais atvejais žaizda praplaunama penicilino tirpalu, paskui pipete užlašinamas aliejus ir uždedamas marlinis tvarstis. Aliejumi gydomi furunkulai, šunvotės, opos, fistulės, taip pat gleivinės pažeidimai.
Susirgus skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige, rekomenduojama gerti po 1 arbatinį šaukštelį šaltalankių aliejaus nuo 2 iki 3 kartų per dieną prieš valgį. Bet būtina nepamiršti, kad sergant ūmiu cholecistitu, pankreatitu ir kitomis kasos ligomis, šaltalankių aliejaus gerti negalima. Jo gerti nerekomenduojama ir žmonėms, linkusiems į skrandžio ir žarnyno sutrikimus. Sergant stemplės vėžiu ir taikant spindulinį gydymą, šaltalankių aliejaus skiriama po 1/2 arbatinio šaukštelio nuo 2 iki 3 kartų per dieną. Po spindulinės terapijos šaltalankių aliejus dar vartojamas nuo 2 iki 3 savaičių.
Šaltalankių aliejus ir sultys turi anti-mikrobinį poveikį. Juos sveika naudoti susirgus angina, tonzilitu ir pan. Tepant aliejumi nosia-rykles ertmes, galima greičiau išsigydyti faringitą, rinitą ir kitus susirgimus. Ginekologijoje šaltalankių aliejumi gydoma gimdos kaklelio erozija, makšties ir gimdos uždegiminės ligos. Šaltalankių sultis rekomenduojama gerti susirgus reumatu ir podagra, o aliejumi tepti sąnarius.
Liaudies medicinoje naudojami ir šaltalankių lapai bei sėklos. Sėklų nuoviras naudojamas kaip vidurius laisvinanti priemonė.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau