Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Gruodžio » 9

Šeimyninės santarvės kodeksas

Praėjusio amžiaus ketvirtajame dešimtmetyje Jamesas Thurberis publikavo savo karikatūrų seriją „Lyčių karas“, kurioje figūravo keistos ir labai nedraugiškai nusiteikusios moterys, ryjančios bejėgius vyrus

Apskritai straipsniai, knygos ir rašiniai, kuriuose santykiai tarp vyrų ir moterų aprašomi kaip dviejų valstybių karinis konfliktas, yra nesuskaičiuojami. O gerai pagalvojus, tai kiekvienas savyje atrastų mažytę gynybos ministeriją. Pasiruošusią vos pareikalavus pereiti į puolimą.

Mes bijome pamesti save partneryje. Bijome skausmo, kurį jis mums gali sukelti. Ir, be abejo, esame pasiruošę gintis. O karas yra karas: turi būti savo taisyklės.

Kažkada Japonijoje susiformavo karių luomas. Su laiku jų pasaulėžiūra buvo įforminta nerašytu elgesio kodeksu, pavadintu „bušido“. Tai buvo „idealaus“ kario elgesio taisyklių rinkinys.

Santykiai, Šeima, Psichologija

Bušido“ išvertus reiškia „kario, samurajaus kelias“ („buši“ – karys, „do“ – kelias). Be to, žodis „do“ dar gali būti verčiamas ir kaip „moralė“, jo prasmė artima kiniškam žodžiui „dao“. Taigi „bušido“ yra moralinis-etinis kodeksas, kurį tikriausiai galima bandyti pritaikyti ne tik mums svetimoms Japonijos realijoms, bet ir įprastai šeimyninio gyvenimo kasdienybei.

Reikia paminėti, kad samurajams labiausiai rūpėjo tai, kaip deramai sutikti savo mirtį. Šeimai mirtis – tai skyrybos.

1. „Tikra narsa yra gyventi tada, kai gyventi teisinga ir mirti tada, kai mirti teisinga“.

Tai yra pirmoji kodekso mintis, kuri turėtų būti auksinėmis raidėmis iškalta ant kiekvieno metrikacijos biuro durų. Jei šeimoje visiems yra gera ir patogu, jei šeimyninio gyvenimo pliusų yra daugiau nei minusų, jei namie vyrauja tvarka ir darna – teisinga gyventi. Jei vienas kitą kankinate, vakarais nenorite grįžti namo, o kavos gėrimas su drauge traukia labiau nei bendravimas su vyru – būtina parodyti narsą ir pripažinti, kad tokių santykių mirtis bus naudinga visiems.

Santykiai, Šeima, Psichologija

2. „Į mirtį dera eiti aiškiai suvokiant tai, ką turi daryti samurajus ir kas žemina jo garbę“.

Ankstesnės pastraipos minties tęsinys. Taigi sprendimas priimtas. Dabar reikia pritaikyti jį sau ir nežeminant savo orumo ar savo partnerio orumo pradėti nuo pokalbio. Beje, skirtis barnio metu negalima jokiu būdu. Net jei apsisprendėte skirtis dar iki barnio pradžios. Naudoti barnį kaip pretekstą – juo labiau.

3. „Reikia pasverti kiekvieną žodį ir būtinai savęs paklausti, ar tiesa yra tai, ką rengiatės pasakyti“.

Čia komentaro nereikia…

4. „Su maistu reikia elgtis saikingai ir vengti palaido gyvenimo“.

Na, viskas teisinga. Moterims patinka, kai ant vyro pilvo matosi raumenų stačiakampiai, o ne vienas viską apimantis alaus raumuo. Vyrams patinka moterų grakščios kojos ir pasitempusios figūros. Apie palaido gyvenimo įtaką šeimai apskritai kalbėti nereikia.

Santykiai, Šeima, Psichologija

5. „Kasdieniuose dalykuose reikia visada prisiminti mirtį ir saugoti šį žodį širdyje“.

Jei kiekvieną dieną prisiminsite tai, kad galite netekti mylimo žmogaus, kuris yra toks artimas, toks savas, tai šios netekties gali ir netekti patirti.

6. „Gerbti „Kamieno ir šakų“ taisyklę. Ją pamiršti – tai niekada netapti doru, o žmogus, nesiekiantis dorovingos pagarbos iš vaikų, nėra samurajus. Tėvai – medžio kamienas, o vaikai – jo šakos“.

Čia japonų kariai mums labai tiesiogiai aiškina, kaip elgtis šeimoje. Ir beje, aiškina visiškai teisingai.

7. „Jei kare samurajui teks pralaimėti mūšį ir būti nukirsdintam, tai jam dera išdidžiai pasakyti savo vardą ir mirti su šypsena veide, be žeminančio skubėjimo“.

Mokėjimas pripažinti savo klaidas ir prašyti atleidimo – savybė, kurią šeimyniniame gyvenime pervertinti labai sunku.

8. „Vien grubios jėgos įvaldymo nepakanka norint vadintis samurajumi. Jau nekalbant apie būtinybę būti išprususiu moksluose, karys turi išnaudoti savo laisvalaikį poezijos ir arbatos ceremonijos mokymuisi“.

Šeimyninės Santarvės Kodeksas

Taip, taip. O taip pat tikras šeimos samurajus turi mokėti gaminti valgyti, dovanoti gėles ne tik per šventes, žmonos mamą vertinti kaip viršesnį asmenį ir niekada nesigulti atgręžus kojas į jos namų pusę.

9. „Prie savo namo samurajus gali įrengti kuklų arbatos gėrimo paviljoną, kuriame dera naudoti naujus paveikslus-kakemono, kuklius puodelius ir glazūruotą keramikinį arbatinuką“.

Ir apskritai puoselėti savo šeimos lizdą. Kartu su antrąja puse.

10. „Ištikimybė, sąžiningumas ir vyriškumas yra trys svarbiausios samurajaus dorybės“.

Aišku, dorybių sąrašą galima dar šiek tiek pailginti. Nors atrodo, kad ir šių trijų gali visiškai užtekti.

Šeimyninės Santarvės Kodeksas

Galėtumėte pasakyti: „Ne Japonijoje gyvename, samurajų laikai jau senų seniausiai baigėsi, o šeima – ne karas“. Tai tiesa. Tik panašu, kad santykiai tarp vyro ir moters nuo tų laikų ne taip jau smarkiai tepasikeitė. Ir skyrybų priežastys visose šalyse yra panašios. O štai skyrybų statistika tarp valstybių labai skiriasi. Japonijoje skyrybų kiekis yra vienas mažiausių pasaulyje.

Originalas Nuotraukos: ©Getty Images

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį. Norite sužinoti daugiau, sutikite gauti naujienas arba pasidalinkite spausdami .
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
17.01.2021 laikas 17:21 Kodėl Joe Baidenui globalistai pradėjo paišyti aureolę?
Kaip pastebėjo daugelis amerikiečių konspirologų ir net ufologų, paskutiniu metu, pasaulinio lygio spaudos, antraštėse, aplink Joe Baideno galvą atsirado kažkas panašaus į aureolę:

Skaityti daugiau

17.01.2021 laikas 15:11 Receptų rinkinys nuo gūžio, anemijos, sklerozės, tireotoksikozės, hipotirerozės, ūžesius ausyse
Man yra sutrikusi medžiagų apykaita. Sena močiutė man patarė prieš valgį suvalgyti truputį šviežio svogūno arba 3 kartus per dieną išgerti po 1 arbat. šaukštelį išspaustų sulčių.

Skaityti daugiau

17.01.2021 laikas 11:15 Vaistažolės gražiajai žmonijos pusei
Amžinas klausimas - kokia turi būti ideali moteris? Ieškodami atsakymo į šį klausimą, skulptoriai kūrė nuostabias skulptūras, poetai - nepakartojamas eiles, rašytojai - stulbinamus šedevrus. Visa tai buvo skiriama puikiajai žmonijos daliai - moterims, jų nepakartojamam žavesiui ir kerinčiam moterišk...

Skaityti daugiau

17.01.2021 laikas 13:09 Major events show CNN complicit in Capitol raid
After infiltrating the Capitol on Jan. 6 while dressed as a “Trump supporter,” far-left extremist John Sullivan was interviewed by CNN‘s Anderson Cooper, who promoted Sullivan’s “work” and referred to him as a “journalist,” despite lacking any credentials....

Skaityti daugiau

17.01.2021 laikas 13:09 Why hasn’t Jack Dorsey been arrested for lying under oath about Twitter’s censorship policies?
The latest Project Veritas bombshell exposes Twitter CEO Jack Dorsey as a lying traitor who, contrary to what he told Congress under oath, is actively censoring conservatives on his tyrannical platform.

Skaityti daugiau

17.01.2021 laikas 13:09 Migrant Caravan Pushes Closer to US Border As Biden Vows To End Trump’s Asylum Policies

Guatemalan officials have reported that thousands migrants are on the move from Honduras.

Skaityti daugiau