Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Balandžio » 8

Štai koks karantino poveikis planetai: seismologai pastebėjo, kas vyksta su viršutiniu Žemės plutos sluoksniu

Kadaise sausakimšos gatvės tapo tuščiomis. Eismas greitkeliuose sumažėjo iki minimalaus. Daugiau kaip pusė pasaulio gyventojų gyvena karantino sąlygomis ir stengiasi iš namų išeiti tik retais atvejais.

Viruso suvaldymo priemonės pasaulį padarė daug tylesniu. Tai pastebėti pradėjo ir mokslininkai.

Visame pasaulyje seismologai pastebi vis mažiau aplinkos sukeliamo seisminio triukšmo, kurį sukuria mašinų, traukinių ir autobusų kelionių metu sukuriamos vibracijos. Dėl šios priežasties Žemės viršutinis plutos sluoksnis mažiau juda.

Pirmasis į šį fenomeną dėmesį atkreipė Belgijos karališkosios observatorijos geologas ir seismologas Thomasas Lecocq.

Nuo kovo vidurio aplinkos sukeliamas seisminis triukšmas sumažėjo iki 50 proc. Toks seisminio aplinkos aktyvumo lygis yra pastebimas tik Kalėdų dieną, kada visi žmonės laiką leidžia namuose.

Sumažėjęs aplinkos seisminis aktyvumas lėmė dar vieną įdomų dalyką – mokslininkai pradėjo užfiksuoti mažesnius žemės drebėjimus, kurių anksčiau jų aparatai nefiksuodavo.

Visur pasaulyje seismologinės stotys yra statomos už miestų ribų, tačiau Briuselyje kaip tik tokia stotis yra miesto viduryje. O tai reiškia, kad normaliu metu ji yra praktiškai nenaudinga, nes fiksuoja tik mašinų judėjimo vibracijas.

Seismologai iš kitų miestų praneša, kad pastebi panašias tendencijas ir sumažėjusius virpesius. Tokia informacija pasidalino ir Vakarų Londone dirbanti seismologė Paula Koelemeijer. Vibracijos sumažėjo ir kitoje pasaulio pusėje – Los Andžele.

Th.Lecocq tvirtina, kad visi šie stebėjimai tik įrodo, kad žmonės paiso vyriausybių taikomų judėjimo apribojimų ir lieka namuose.

„Iš seismologinio požiūrio taško aš galiu žmonėms pasakyti tik tai – namuose jaučiatės vienas, tačiau visi daro tą patį. Visi gerbia taisykles“, – kalbėjo Th.Lecocq.

Šie duomenys taip pat gali būti panaudoti ieškant vietų, kuriose viruso suvaldymo priemonės neveikia taip gerai, kaip tikisi valdžia.

Parengta pagal CNN inf. Publikuoja lrytas.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
26.05.2020 laikas 22:31 Dvi gvazdikėlio galvutės per dieną padarys stebuklus!
Stebuklingai dings skausmas paėmus dvi gvazdikėlio galvutes, sutrynus jas pirštų galais ir įtrynus gautus miltelius vieton, kur pas jus mėlynė arba kažką skauda.

Skaityti daugiau

26.05.2020 laikas 22:07 Kodėl svarbu kišenėje nešioti šio augalo lapus

Senovės gydytojai amžių amžius naudojo įvairiausius augalus, kad pagerintų atmosferą namuose. Šiai dienai daug žmonių apimti depresijos ir nuovargio, prasismelkiančio į visus plyšius. Kai mes dienų dienas žiūrime į ekranus, protas tampa miglotas, o nuotaika blogėja.

...

Skaityti daugiau

26.05.2020 laikas 20:39 Nuostabus sąnarių receptas
Nulupkite 300-400 gramų česnako, sumalkite mėsmale, suberkite į vieno litro indelį ir užpilkite gero nerafinuoto augalinio aliejaus.

Skaityti daugiau

26.05.2020 laikas 20:09 Nuoviras Nuo Lėtinių Ligų Ir Uždegimo Organizme
Stulbinamai efektyvus ir labai lengvai paruošiamas receptas susideda iš 3 žinomų per amžius patikrintų vaistinių augalų: kalendros, raudonųjų dobilų ir gudobelės.

Skaityti daugiau

26.05.2020 laikas 11:03 Verta žinoti 9 požymius, kad pas jus skydliaukės susirgimas
Tai priežastis, į kurią gydytojai atkreipia dėmesį pirmiausia. Žmogus staigiai sulysta, kai hormonų lygis pakyla virš normos. Be to, svoris kris, net jei jūs valgysite daugiau nei įprastai – mitybos režimo pokyčiai šiuo atveju nieko neįtakos....

Skaityti daugiau

26.05.2020 laikas 10:29 Nacių Bazė-211 Antarktidoje (Naujoji Švabija)

Tai, kad Antarktidoje esančioje Karalienes Mod Žemėje yra įkurta slapta nacių Bazė-211, sužinojau visiškai atsitiktinai, kai teko būti komandiruotėje Vokietijoje, Apie bazę papasakojo buvęs SS Oberšurm-banfiureris Valteris Šulke, kuriam tuo metu buvo jau 89-eri metai amžiaus.

...

Skaityti daugiau