Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Suaugusiems » 2020 » Rugsėjo » 26

Amžinas klausymas. Seksas per mėnesines: ar galima?

Prasidėjus mėnesinėms, merginoms (o kartais ir jau kurį laiką su jomis susiduriančioms moterims) kyla įvairių klausimų. Pasistengsime atsakyti į dažniausiai pasitaikančius.

Ar per mėnesines galima maudytis ežere (ir kituose atviruose vandens telkiniuose)?

Taip, per mėnesines galima maudytis ežeruose, upėse, jūroje ir kituose atviruose vandens telkiniuose. Mėnesinių metu yra didesnė infekcijų tikimybė, todėl reikėtų maudytis kuo švaresniuose vandens telkiniuose.

Maudantis reikėtų naudoti tamponus (po kiekvienų maudynių rekomenduojama tamponą iškart pasikeisti), menstruacinę taurelę arba vilkėti specialias menstruacines maudymosi kelnaites/ maudymosi kostiumėlį (ieškokite internete pagal užklausą period swimwear).

Ar per mėnesines galima gulėti vonioje?

Taip, per mėnesines galima gulėti vonioje, bet šiltas vanduo gali sustiprinti kraujavimą. Pajutusi arba pamačiusi, kad kraujavimas sustiprėjo, iškart išlipkite iš vonios. Venkite naudoti vonios putas, druskas (ypač stiprų kvapą turinčias, su dažikliais), nes mėnesinių metu yra didesnė infekcijų tikimybė.

Ar per mėnesines galima eiti į pirtį?

Taip, tačiau šiluma gali sustiprinti kraujavimą, todėl atsižvelkite į savo mėnesinių gausumą. Pajutusi arba pamačiusi, kad kraujavimas sustiprėjo, iškart išeikite iš pirties.

Seksas per mėnesines: ar galima?

Taip, galima. Seksas mėnesinių metu priimtinas ne visoms poroms dėl psichologinių, estetinių ir kultūrinių priežasčių, tačiau fiziškai jis nėra žalingas. Manoma, kad sekso metu organizme išsiskiriančios medžiagos (pavyzdžiui, endorfinai, oksitocinas) gali sumažinti mėnesinių skausmus, pagerinti nuotaiką ir pan.

Jeigu nusprendėte mylėtis per mėnesines, būtinai pasirūpinkite tinkama higiena (žinoma, ji labai svarbi visuomet!) dėl didesnės infekcijų rizikos.

Ar įmanoma pastoti mylintis per mėnesines?

Tai priklauso nuo jūsų mėnesinių ciklo. Jeigu jūsų mėnesinių ciklas yra trumpas, o vyro spermatozoidai gyvybingi, galite pastoti mylintis per mėnesines, ypač paskutinėmis mėnesinių dienomis, nes šios dienos jau gali būti vaisingos.

Dėl tos pačios priežasties, pastoti mylintis per mėnesinės galima ir tuo atveju, jei ciklas yra nereguliarus – sunku numatyti, koks bus prasidėjęs ciklas, ilgas ar trumpas, tad mėnesinių dienos gali būti vaisingos arba ne.

Kas geriau: paketai ar tamponai?

Tiek paketai, tiek tamponai, tiek ir visos kitos per mėnesines naudojamos higienos priemonės yra geros, jeigu jos naudojamos teisingai. Verta išbandyti įvairias higienos priemones ir pasirinkti tas, kurios patogiausios asmeniškai jums.

Ar tamponas gali pažeisti mergystės plėvę?

Ne, tamponas negali pažeisti normaliai susiformavusios mergystės plėvės, nes ji pakankamai elastinga ir turi ertmę (kartais ir kelias) pro kurią nesunkiai telpa tamponas. Jei įdedant tamponą juntama kliūtis, vertėtų pasikonsultuoti su ginekologu, ar nėra mergystės plėvės patologijų.

Kaip rūpintis asmenine higiena per mėnesines?

Mėnesinių metu (ir ne tik) svarbu dėmesingai rūpintis higiena, nes tai, visų pirma, padeda apsisaugoti nuo infekcijų, o taip pat - jaustis švariai ir gaiviai.

Keli pagrindiniai asmeninės higienos per mėnesines patarimai:

Mėnesinių metu reikėtų rinktis mažiausio įmanomo dydžio ir sugeriamumo higienos priemones (įklotus, paketus ar tamponus);

Naudojamas vienkartines higienos priemones reikėtų keisti kas 4-6 valandas. Jei priemonę keičiate dažniau, gali būti, kad jums reikia rinktis didesnio sugeriamumo jos variantą. Jei dažniau tenka keisti didžiausio sugeriamumo varianto higienos priemones ar mėnesines lydi stiprūs skausmai, itin prasta savijauta, reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

Mėnesinių (ir ne tik) metu reikėtų švelniai apsiprausti tik išorinius lyties organus, t.y. nereikia prausti makšties vidaus, kreipti į ją dušo srovės ar pan.;

Praustis reikėtų tik vandeniu arba naudoti specialias, intymiai higienai skirtas priemones;

Praustis reikėtų du kartus per dieną arba dažniau;

Rekomenduojama vilkėti natūralaus audinio kelnaites ir jas kasdien pakeisti švariomis.

Ar per mėnesines galima sportuoti?

Taip, jeigu jaučiatės gerai, galite sportuoti taip, kaip įprasta. Jeigu per mėnesines jaučiatės prasčiau, kamuoja skausmas arba nuovargis, rinkitės mažesnio intensyvumo treniruotes arba jas pakeiskite pasivaikščiojimu, lengvu bėgimu ir pan. Kai kurie tyrimai rodo, kad aktyvus gyvenimo būdas mažina PMS simptomus, padeda jaustis geriau per mėnesines.

Nors jogą praktikuojančioms moterims mėnesinių metu rekomenduojama susilaikyti nuo visų pozų, kuriose reikia stovėti žemyn galva arba iškelti kojas gerokai aukščiau dubens, manoma, kad tokia rekomendacija neturi jokio medicininio pagrindo ir yra labiau susijusi su tradiciniais menstruojančioms moterims taikomais draudimais.

Kodėl vėluoja/ dingo mėnesinės?

Vėluojančios ir dingusios mėnesinės yra vienas pirmųjų nėštumo požymių, tačiau mėnesinių ciklas gali sutrikti arba jos gali dingti ir dėl kitų priežasčių:

Stresas, nuovargis; Didelis fizinis krūvis; Hormoninės kontracepcijos priemonės: kontraceptinės tabletės, ekstrinė hormoninė kontracepcija (vadinamosios sos arba kitos dienos tabletės) ir kt.; Kiti vaistai: antidepresantai, antikoaguliantai ir kt.; Ligos: policistinių kiaušidžių sindromas (PKS), skydliaukės funkcijų sutrikimai ir kt.; Staigus svorio sumažėjimas arba padidėjimas; Valgymo sutrikimai.

Kiek per mėnesines netenkama kraujo?

Vidutiniškai per mėnesines netenkama 30-40 ml kraujo, tačiau jeigu mėnesinės gausios, moteris gali netekti ir dvigubai daugiau, t.y. 60-80 ml.

Ar mėnesinės gali sukelti mažakraujystę?

Taip, labai gausios mėnesinės gali būti mažakraujystės (anemijos) priežastimi. Labai gausios, mažakraujystę galinčios sukelti mėnesinės yra dažniausias gimdos miomų simptomas.

Jeigu mėnesinės labai gausios (didžiausio sugeriamumo paketą/tamponą reikia keisti dažniau, nei kas 4 val..; mėnesinių metu jaučiate silpnumą, didelį nuovargį; nuolat pastebite didelius kraujo krešulius ir kt.), būtinai kreipkitės į gydytoją.

Ar po nėštumo/ gimdymo mėnesinės pasikeis?

Gali būti. Po gimdymo atsinaujinusios mėnesinės gali būti tokios pačios, kaip buvo iki nėštumo bei gimdymo, tačiau kai kurioms moterims jos gali tapti lengvesnės, trumpesnėms, o kitoms – skausmingesnės, ilgesnės.

Šaltinis: tevu-darzelis.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
05.11.2019 laikas 19:32 Receptai Plikytos Tešlos (Ne)paprasti Kąsneliai
Visada smagu išbandyti kažką naujo. Tarkime, plikytą tešlą. Jos paslaptis – karštas vanduo ar pienas, dėl kurio susidaro oro tarpų. Šie kepiniai itin minkšti, purūs ir tiesiog tirpsta burnoje. Tad metas ryžtis naujiems skoniams ir...

Skaityti daugiau

31.01.2018 laikas 11:26 Receptai Morkų kaukė
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Įvairių tipų odą. Ingredientai: Morka

Skaityti daugiau

31.01.2018 laikas 11:31 Receptai Žirnelių kaukė
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Įvairių tipų odą. Ingredientai: Virtų žirnelių, Grietinėlė

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.12.2024 laikas 21:26 Storosios žarnos valymas nuo toksinų: 1 paprastas receptas
Virškinimo sistemos problemos, tokios kaip dirgliosios žarnos sindromas ar lėtinis vidurių užkietėjimas, yra vis labiau paplitusios. Daug žmonių ieško natūralių būdų, kaip pagerinti savo savijautą ir išvalyti gaubtinę žarną. Šiame straipsnyje pristat...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 19:19 Stebuklingas svorio metimas tinginiams: imbiero mišinys
Naujausi Kinijos mokslininkų tyrimai atskleidžia revoliucingus atradimus apie litocholinę rūgštį, natūraliai gaminamą organizme. Šis junginys, kuris pasireiškia, kai organizmas patiria badavimo būseną, gali tapti raktu į senėjimo procesų sulėtėjimą i...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 11:40 Kaip Neužversti Artimųjų Savo Negatyvumu?

Kiekvienas iš mūsų susiduria su iššūkiais ir sunkumais gyvenime, tačiau kaip mes juos sprendžiame, gali reikšmingai paveikti mūsų santykius su artimaisiais. Pagalbos ieškojimas yra natūralus, tačiau svarbu žinoti, kada ir kaip tai daryti, kad neap...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 11:06 Atleidimas: Kelias į Emocinę Laisvę ir Ramybę
Atleidimas – tai galinga savybė, leidžianti mums išsilaisvinti nuo praeities skausmų ir nuoskaudų. Nors dažnai manome, kad atleidimas yra susijęs su kitais, iš tiesų jis labiausiai veikia mus pačius. Šiame straipsnyje nagrinėsime atleidimo procesą, j...

Skaityti daugiau

20.12.2024 laikas 18:37 Gyvenimas dviese: kinė 5 metus apsimetinėjo savo mirusia seserimi
Šeimos ryšiai kartais gali būti tokie sudėtingi, kad net tragiškos aplinkybės skatina mus ieškoti neįprastų sprendimų. Kinijos internetas šiuo metu mirga nuo Annie Niu pasakojimo apie tai, kaip ji penkerius metus slėpė savo sesers dvynės mirtį nuo se...

Skaityti daugiau