Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Technologijos, Mokslas » 2025 » Kovo » 27

Kaip Greitumas Kalboje Gali Numatyti Ilgaamžiškumą? Ženevos Universiteto Tyrimas Atskleidžia Ryšį

Įvadas: Ženevos universiteto mokslininkai atrado stulbinamą ryšį tarp kognityvinių gebėjimų, ypač greitumo kalboje, ir ilgaamžiškumo. Šis tyrimas gali pakeisti mūsų supratimą apie senėjimą ir sveikatą.

Kas atskleista Berlyno senėjimo tyrime?

Ženevos universiteto mokslininkas Paolo Gislettas, remdamasis Berlyno senėjimo tyrimu, pradėtu 1989 m., analizavo 516 vyresnio amžiaus žmonių (70–105 m.) duomenis. Tyrimas, trukęs iki 18 metų, rinko informaciją apie sveikatą, stresą, finansus ir kognityvines galimybes. Rezultatai, paskelbti žurnale Klinikinė psichologinė mokslas, parodė, kad greitumas kalboje yra svarbus ilgaamžiškumo rodiklis.

Vyresnio amžiaus žmogus atlieka kognityvinį testą Ženevos universiteto tyrime

Kognityviniai testai ir jų reikšmė

Tyrime buvo atlikti 9 kognityviniai testai, vertinantys greitumą kalboje, suvokimo greitį, verbalinius žinias ir epizodinę atmintį. Pavyzdžiui, dalyviams per 90 sekundžių reikėjo įvardyti kuo daugiau gyvūnų. Šie testai parodė, kaip kognityviniai gebėjimai keičiasi su amžiumi ir kaip tai veikia gyvenimo trukmę.

Greitumas kalboje – ilgaamžiškumo indikatorius

Pasak Gislettos, greitumas kalboje atspindi bendrą kognityvinę sveikatą, nes jis priklauso nuo atminties, žodyno ir greito mąstymo. Modernios technologijos leido tiksliai analizuoti šiuos duomenis ir susieti juos su mirties rizika. Tai rodo, kad kalbos gebėjimai gali būti ilgesnio gyvenimo ženklas.

Ateities tyrimų perspektyvos

Gislettas pabrėžė, kad šiuolaikinės technologijos ir duomenų prieiga atveria naujas galimybes. Jis tikisi, kad jauni mokslininkai tęs šį darbą, giliau nagrinėdami kognityvinių gebėjimų ir ilgaamžiškumo sąsajas.

Ar jūsų kalbos greitis gali atskleisti, kiek ilgai gyvensite?

Ženevos universiteto mokslininkai teigia, kad greitumas kalboje siejasi su ilgaamžiškumu – pasidalinkite savo nuomone komentaruose!

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

avatar
0
1 Paranormal • 17:19, 2025-03-27
Sužinokite, ką Ženevos universiteto tyrimas atskleidė apie intelektą ir ilgaamžiškumą – ką manote apie šiuos rezultatus?
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2017-10-30 laikas 12:16 Receptai Citrinų sultys su medumi, česnaku gydo stenokardija
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Stenokardija. Ingredientai: medus, citrinų sultys, česnakas.

Skaityti daugiau

2019-06-26 laikas 18:22 Receptai Orkaitėje kepta lašišos filė
Lašišos filė nuplauname, nusausiname, dedame į pailgą indą, apibarstome pipirais, prieskoninėmis žolelėmis ir užpilame su šlakeliu vandens atskiestu sojos padažu ir paliekame pastovėti 10-15 minučių.

Skaityti daugiau

2019-06-29 laikas 14:15 Receptai Orkaitėje keptos vištų blauzdelės: majonezo marinatas
Gaminame. Keptos vištų blauzdelės. Orkaitėje keptos vištų blauzdelės receptas. Į dubenėlį dedame majonezą, Dižono garstyčias, išspaustą česnaką, druską bei prieskonius ir užmaišome marinatą. Skanaus.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-04-16 laikas 17:11 Ar Edeno sodas buvo prie Didžiosios piramidės? Nauja hipotezė apie Rojaus vietą
Ar biblinis Edeno sodas galėjo būti prie Didžiosios piramidės Gizoje? Dr. Konstantinas Borisovas, informatikos ekspertas, pateikia radikalią hipotezę, kuri meta iššūkį tradiciniam požiūriui, jog Rojus buvo Mesopotamijoje. Šiame straipsnyje aptarsime ...

Skaityti daugiau

2025-04-16 laikas 09:46 Fibromialgija po 1989 m. Vakcinų Imuniteto: Sutapimas ar Paslėpta Tiesa?
Ar milžiniškas fibromialgijos atvejų šuolis po 1989 m. yra tik sutapimas, ar slepiama tiesa apie „Big Pharma“ įtaką? 1989 m. JAV priimtas Nacionalinis vaikų sužalojimo vakcinomis įstatymas (NCVIA) suteikė vakcinų gamintojams teisinį imunitetą, o per ...

Skaityti daugiau

2025-04-16 laikas 08:19 Jūros Garsai ir Bangų Ošimas: Ramybės Oazė Meditacijai ir Atsipalaidavimui
Ar ieškote būdo atsipalaiduoti po įtemptos dienos? Jūros garsai ir bangų ošimas yra puikus būdas nuraminti protą ir pasinerti į gamtos ramybę. Šiame straipsnyje pristatome nuostabų vaizdo įrašą, nufilmuotą prie Baltijos jūros, kuris sujungia autentiš...

Skaityti daugiau

2025-04-14 laikas 14:52 Svogūnų Lukštų Nauda: Natūralūs Gydymo Būdai ir Patarimai
Ar žinojote, kad svogūnų lukštai – ne tik virtuvės atliekos, bet ir galinga natūrali priemonė? Jau šimtmečius liaudies medicinoje naudojami svogūnų lukštai padeda stiprinti sveikatą ir kovoti su įvairiomis ligomis. Šiame straipsnyje atskleisime jų na...

Skaityti daugiau

2025-04-14 laikas 14:27 Laimingų Santykių Paslaptys: Kaip Puoselėti Meilę ir Pagarbą
Kas daro santykius tikrai laimingus? Tai ne vien aistra ar dideli gestai, bet ir kasdienis rūpestis, pagarba bei nuoširdus bendravimas. Šiame straipsnyje atskleisime, kaip sukurti tvirtą ryšį, kuris džiugins abu partnerius. Raskite daugiau patarimų m...

Skaityti daugiau