- 31.05.2021
- 0.0 Reitingas
- 757 Peržiūros
- Komentarai
Jei manėte, kad bičių gebėjimas yra vien rinkti medų, tai labai klydote. Šios gudruolės turi ir matematinių gebėjimų, geba atpažinti veidus ir net naudojasi įrankiais.
Naujame vaizdo įraše, pirmiausia pasidalintame „Twitter“, matoma bičių pora atsukinėjanti oranžinį „Fanta“ butelio kamštelį ir taip bandydamos pasiekti viduje esantį saldų gėrimą.
Šiandieniniame skaitmeninių suktybių amžiuje, turime nepamiršti, kad tai gali būti dirbtinai sumontuotas vaizdelis arba šios bitės iš tiesų dirbo drauge ir tikrai atidarinėjo nepilnai užsuktą butelio kamštelį.
Bet kuriuo atveju, įdomu pasvarstyti ar bitės iš tiesų turi tiek smegenų, kad įvykdytų tokią vaisvandenio vagystę?
Anot „ViralHog“, įsigijusio šią vaizdo medžiagą, besidarbuojančias bites San Paule, Brazilijoje, užfiksavo darbininkas savo pietų pertraukos metu.
„Vaisvandenį gavau iš kliento, tačiau netrukus jį pavogė bitės,“ – vaizdo įrašo aprašyme juokavo asmuo.
Šie sklandūs įgūdžiai, kurių pagalba šios dvi bitės atsukinėjo gėrimo butelio kamštelį, suglumino daugybę internautų, kurie svarstė, kaip toks intelektas gali egzistuoti tokiose nedidelėse smegenyse, rašo sciencealert.com.
Tačiau patikėkite, gyvūno makaulės dydis dar tikrai ne viskas.
1962 metais, dešimtmetį prieš gaunant Nobelio premiją už bičių komunikacijos tyrimus, Karl von Frisch paskelbė, kad kamanės turi per mažas smegenis, kad galėtų mąstyti, todėl jų geniali prigimtis priklauso nuo griežto instinkto. Nuo to laiko ne kartą buvo tiriama, kiek bitės smegenys yra pajėgios valdyti.
Nepaisant vos žolės sėklelės dydžio smegenų, maždaug 0,0002 proc. mūsiškių dydžio, naujame tyrime bitės patvirtino esančios stulbinančiai inteligentiški sutvėrimai. Šie vabzdžiai ne tik mokosi vieni iš kitų ir naudojasi įrankiais, tačiau taip pat gali suskaičiuoti iki nulio ir atlikti paprastas matematines lygtis.
Kyla klausimas, kaip tokios nedidelės sėklos dydžio smegenys gali savo problemos sprendimui sumąstyti atsukti vaisvandenių butelį?
Aišku, kad von Frischo šališkumas didelėms smegenims tebeegzistuoja ir šiandien. Nors zoologas pripažino, kad bitės gali „atlikti stulbinančius intelektinius žygdarbius“, jis teigė, kad tai jos atliko tik instinktyviai, susiduriančios su nesėkme „kuomet staiga susiduria su nepažįstamomis užduotimis“.
Saldaus gėrimo butelio kamštelio atsukimas, vargu ar yra darbas, su kuriuo bitės išmoko susidoroti gamtoje, dėl ko von Frisch būtų skeptiškas. Yra įmanoma, kad šįkart bitėms paprasčiausiai pasisekė aptikus saldų atlygį, kuris privertė jas šiek tiek paklaidžioti prieš nedidelį pasipriešinimą.
Kita vertus, gamta dar gali mus nustebinti. Pavyzdžiui, bitės smegenyse viena nervo ląstelė kartais gali jungtis su 100000 kitų ląstelių.
Neseniai atlikto tyrimo metu, kamanės buvo mokamos už jų laukiantį atlygį nuridenti kamuoliuką į vartus. Kad joms pasisektų, bitėms reikėjo kopijuoti viena kitos judesius ir mokytis iš savo klaidų, o tai jos sugebėjo daryti stulbinančiai lengvai.
„Toks „įrankių naudojimas“ vienu metu buvo priskiriamas tik žmonėms, tačiau paskui ir primatams, tuomet jūros žinduoliams, o vėliau ir paukščiams,“ – 2017 metais rašė mokslininkai. „Dabar mes pripažįstame, kad daugelis rūšių gali įsivaizduoti, kaip tam tikras objektas galėtų būti panaudotas tikslui pasiekti“.
Net ir turėdamos nedidelę neuronų grandinę, bitės gali būti pajėgios atlikti kur kas daugiau, nei mes manėme kadaise.
Tekstas perpublikuojamas iš Gismeteo
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau