Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2021 » Gegužės » 31

Šios bitės apstulbino daugelį: dviese atsuko limonado butelį

Jei manėte, kad bičių gebėjimas yra vien rinkti medų, tai labai klydote. Šios gudruolės turi ir matematinių gebėjimų, geba atpažinti veidus ir net naudojasi įrankiais.

Naujame vaizdo įraše, pirmiausia pasidalintame „Twitter“, matoma bičių pora atsukinėjanti oranžinį „Fanta“ butelio kamštelį ir taip bandydamos pasiekti viduje esantį saldų gėrimą.

Šiandieniniame skaitmeninių suktybių amžiuje, turime nepamiršti, kad tai gali būti dirbtinai sumontuotas vaizdelis arba šios bitės iš tiesų dirbo drauge ir tikrai atidarinėjo nepilnai užsuktą butelio kamštelį.

Bet kuriuo atveju, įdomu pasvarstyti ar bitės iš tiesų turi tiek smegenų, kad įvykdytų tokią vaisvandenio vagystę?

Anot „ViralHog“, įsigijusio šią vaizdo medžiagą, besidarbuojančias bites San Paule, Brazilijoje, užfiksavo darbininkas savo pietų pertraukos metu.

„Vaisvandenį gavau iš kliento, tačiau netrukus jį pavogė bitės,“ – vaizdo įrašo aprašyme juokavo asmuo.

Šie sklandūs įgūdžiai, kurių pagalba šios dvi bitės atsukinėjo gėrimo butelio kamštelį, suglumino daugybę internautų, kurie svarstė, kaip toks intelektas gali egzistuoti tokiose nedidelėse smegenyse, rašo sciencealert.com. 

Tačiau patikėkite, gyvūno makaulės dydis dar tikrai ne viskas. 

1962 metais, dešimtmetį prieš gaunant Nobelio premiją už bičių komunikacijos tyrimus, Karl von Frisch paskelbė, kad kamanės turi per mažas smegenis, kad galėtų mąstyti, todėl jų geniali prigimtis priklauso nuo griežto instinkto. Nuo to laiko ne kartą buvo tiriama, kiek bitės smegenys yra pajėgios valdyti.

Nepaisant vos žolės sėklelės dydžio smegenų, maždaug 0,0002 proc. mūsiškių dydžio, naujame tyrime bitės patvirtino esančios stulbinančiai inteligentiški sutvėrimai. Šie vabzdžiai ne tik mokosi vieni iš kitų ir naudojasi įrankiais, tačiau taip pat gali suskaičiuoti iki nulio ir atlikti paprastas matematines lygtis.

Kyla klausimas, kaip tokios nedidelės sėklos dydžio smegenys gali savo problemos sprendimui sumąstyti atsukti vaisvandenių butelį?

Aišku, kad von Frischo šališkumas didelėms smegenims tebeegzistuoja ir šiandien. Nors zoologas pripažino, kad bitės gali „atlikti stulbinančius intelektinius žygdarbius“, jis teigė, kad tai jos atliko tik instinktyviai, susiduriančios su nesėkme „kuomet staiga susiduria su nepažįstamomis užduotimis“.

Saldaus gėrimo butelio kamštelio atsukimas, vargu ar yra darbas, su kuriuo bitės išmoko susidoroti gamtoje, dėl ko von Frisch būtų skeptiškas. Yra įmanoma, kad šįkart bitėms paprasčiausiai pasisekė aptikus saldų atlygį, kuris privertė jas šiek tiek paklaidžioti prieš nedidelį pasipriešinimą.

Kita vertus, gamta dar gali mus nustebinti. Pavyzdžiui, bitės smegenyse viena nervo ląstelė kartais gali jungtis su 100000 kitų ląstelių.

Neseniai atlikto tyrimo metu, kamanės buvo mokamos už jų laukiantį atlygį nuridenti kamuoliuką į vartus. Kad joms pasisektų, bitėms reikėjo kopijuoti viena kitos judesius ir mokytis iš savo klaidų, o tai jos sugebėjo daryti stulbinančiai lengvai.

„Toks „įrankių naudojimas“ vienu metu buvo priskiriamas tik žmonėms, tačiau paskui ir primatams, tuomet jūros žinduoliams, o vėliau ir paukščiams,“ – 2017 metais rašė mokslininkai. „Dabar mes pripažįstame, kad daugelis rūšių gali įsivaizduoti, kaip tam tikras objektas galėtų būti panaudotas tikslui pasiekti“.

Net ir turėdamos nedidelę neuronų grandinę, bitės gali būti pajėgios atlikti kur kas daugiau, nei mes manėme kadaise.

Tekstas perpublikuojamas iš Gismeteo

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
27.09.2021 laikas 22:07 NESIBAIGIANTIS KOŠMARAS: Didžioji farmacija dabar diktuoja visą viešąją politiką, nes tikrasis mokslas yra nutildytas
Stephane Bancel, dabartinis Moderna generalinis direktorius, paskelbė, kad visi, kurie pasiskiepijo dviem pirmosiomis bendrovės Vuchano koronaviruso (Covid-19) mRNA "vakcinomis", jei tikisi gyventi, visą likusį gyvenimą turės nuolat gauti "stiprinamuosius" skiepus....

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 20:23 Atkirtis pirmiesiems ligos požymiams
Pastaraisiais metais labiau negu anksčiau bijome peršalti ir pasigauti virusinių peršalimo ligų. Ką daryti, kad, pajutę pirmuosius peršalimo požymius, neįsisirgtume? Kaip efektyviai gydytis kuo natūralesniais būdais? Šįkart tokių pasidairykime savo virtuvėse, juolab kad pasireiškus pirmiems peršalim...

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 19:54 Polipai skrandyje: ką siūlo liaudies medicina?
Polipai skrandyje - tai nuo 1,5 iki 3 cm dydžio dariniai ant skrandžio gleivinės. Medicina tokius darinius laiko gerybiniais navikais, vadinasi, juos reikia kuo greičiau gydyti. Kiekvienas gerybinis darinys gali peraugti į piktybinį ir, kaip patys suprantate, pasekmės gali būti ne pačios smagiausios...

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 18:31 NSO kosminių turistų skrydžio "Inspiration 4" metu

Rugsėjo 19 d. "SpaceX" paskelbė sėkmingai užbaigusi pirmąją istorijoje kosminę misiją "Inspiration 4": turistai leidosi į trijų dienų ekspediciją į kosmosą be profesionalios įgulos ir, kaip paaiškėjo, tai buvo gerai, nes neprofesionalai pradėjo skelbti vaizdo įrašus iš Žemės o...

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 12:50 Kanados slaugytojai informatoriai teigia, kad daug žmonių miršta pasiskiepiję, o ligoninės pilnos visiškai paskiepytų

Dvi Kanados slaugytojos tapo informatorėmis ir žurnalistams papasakojo, ką matė Vakcinacijos nuo koronaviruso (COVID-19) pandemijos metu. Tarp jų - žmonės, mirštantys pasiskiepiję, ir ligoninės, pilnos visiškai paskiepytų žmonių, sergančių COVID-19 virusu.

...

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 15:23 Receptai | Patiekalai Baltas spirgučių padažas su pienu kugeliui ar prie cepelinų
Toks baltas spirgučių padažas pagamintas su pienu labai tinka kugeliui arba prie cepelinų. Žinoma, jį galite naudoti ir prie daugelio kitų bulvių patiekalų. Taip pat jį galite naudoti ir gamindami įvairias košes. Tikrai rekomenduoju pamėginti, nenusivilsite....

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 15:23 Receptai | Patiekalai Keto cukinijų kugelis su faršu, varške ir sūriu pagal Beatą
Neseniai papuoliau į diskusiją, kurioje viena pusė sakė, kad cukinija - labai skanu, o kiti - kad visiškai neskanu. Turiu pripažinti, kad iš dalies pritariu ir tai pusei, ir kitai. Man asmeniškai daugelį metų cukinija nepatiko, blyneliai iš jos - atrodė, kaip pats didžiausias nesusipratimas, o visi ...

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 15:11 Receptai | Patiekalai Varškės pyragas be cukraus
Paranormal Virtuvė šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Varškės pyragas be cukraus. Skanaus!

Skaityti daugiau