- 16.08.2020
- 5.0 Reitingas
- 710 Peržiūros
- Komentarai
Nuo seniausių laikų žmonės meldėsi dievams, o į dangų kildavo įvairiai kvepiantys aukurų laužų dūmai. Saldžiąsias žoles degindavo kaip auką Egipto dievui Ra, smilkalai plačiai buvo naudojami senovės šventyklose, rūmuose, vėliau bažnyčiose ne tik tam, kad pamalonintų dievus, bet ir kad valytų orą. Šiandien smilkalai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi.
Naudojame juos namuose, nesuteikdami tam jokios religinės prasmės, greičiau jau dėl savo malonumo ir malonių pojūčių, kuriuos sukelia vienas ar kitas aromatas.
Beje, visiškai nebūtina leisti didžiulius pinigus rytietiškams smilkalams. Visai nesudėtinga sukurti aromatą savo rankomis - reikia tik nuspręsti, kokio aromato norėtumėte. Siūlome keletą populiariausių metodų, kaip paruošti klampius ir miltelinius (sausus) smilkalus.
Miltelinius smilkalus paruošti paprasčiau. Paprastai pakanka vieno arbatinio šaukštelio, kurį išbarstome ant specialaus dubenėlio arba įmetame į smilkstančią ugnį.
Štai paprasčiausias tokių smilkalų receptas: 75 g ladanų miltelių, 50 g smulkintų vilkdalgių šaknų, 25 g smulkintų gvazdikų, 25 g sandalo medžio droženų, keli lašai jums patinkančio eterinio aliejaus. Sumaišykite visus sausus ingredientus, gautą mišinį apšlakstykite eteriniu aliejumi. Paruoštus smilkalus laikykite vėsioje tamsioje vietoje 8-10 savaičių - tiek laiko reikia, kad aromatas “subręstų".
Namų sąlygomis galima paruošti ir kitokius smilkalus - klampius smilkalus. Juos ruošiant, be kantrybės ir pasiruošimo eksperimentuoti, jums prireiks ir tam tikrų priemonių: plaktuvo, indo, medinio šaukšto maišymui. Siūlome vieną tokių smilkalų paruošimo receptą be in-gredientų proporcijų. Jums reikia tiesiog sumaišyti visus ingredientus, kad susidarytų tiršta vienalytė masė, kuriai paskui galima suteikti tam tikrą formą (pavyzdžiui, kūgio): sausos žolelės arba pikantiško saldoko kvapo prieskoniai, aromatizuotos medžio žievės drožlės (pusė sausų žolelių dozės), tragakanto milteliai, kalio nitratas, vanduo, maistinis dažiklis (pagal skonį).
Pirmiausia sumaišykite sausus ingredientus - žoleles arba prieskonius su džiovinta aromatizuota medžio žieve. Paskui sumaišykite kalio nitratą su nedideliu kiekio vandens. Į susidariusią masę įmaišykite tragakanto miltelius, maišykite, kad susidarytų vienalytė masė, vandens pilkite, kiek reikia. Toliau dėkite sausas žoleles ar prieskonius, vandenį ir tragakanto miltelius, kol paruošite reikalingą kiekį mišinio. Jei kvapas per silpnas, įlašinkite kelis lašus eterinio aliejaus. Spalvą gali suteikti maistinis dažiklis. Iš gautos klampios "tešlos” formuokite bet kokias geometrines figūras (kūgius, cilindrus ir kt.) arba tiesiog suvoliokite lazdeles, turėsite savotiškas aromatines žvakutes (apatinė lazdelės dalis turi likti atvira, kad būtų galima ją įdėti į žvakidę).
Neskubėkite naudoti smilkalų, leiskite jiems gerokai sustingti. Paruoštus smilkalus laikykite hermetiškai uždarytame variniame inde, kad neišgaruotų aromatas.
Kaip matote, įdėję truputį pastangų ir fantazijos, galite savarankiškai paruošti puikių smilkalų, kurie atnaujins jūsų jausmus, maloniai atgaivins įprastą namų aplinką.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau