Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Rugpjūčio » 16

Smilkalus ruošiame namuose

Nuo seniausių laikų žmonės meldėsi dievams, o į dangų kildavo įvairiai kvepiantys aukurų laužų dūmai. Saldžiąsias žoles degindavo kaip auką Egipto dievui Ra, smilkalai plačiai buvo naudojami senovės šventyklose, rūmuose, vėliau bažnyčiose ne tik tam, kad pamalonintų dievus, bet ir kad valytų orą. Šiandien smilkalai tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi.

Naudojame juos namuose, nesuteikdami tam jokios religinės prasmės, greičiau jau dėl savo malonumo ir malonių pojūčių, kuriuos sukelia vienas ar kitas aromatas.

smilkalai, praktiniai patarimai

Beje, visiškai nebūtina leisti didžiulius pinigus rytietiškams smilkalams. Visai nesudėtinga sukurti aromatą savo rankomis - reikia tik nuspręsti, kokio aromato norėtumėte. Siūlome keletą populiariausių metodų, kaip paruošti klampius ir miltelinius (sausus) smilkalus.

Miltelinius smilkalus paruošti paprasčiau. Paprastai pakanka vieno arbatinio šaukštelio, kurį išbarstome ant specialaus dubenėlio arba įmetame į smilkstančią ugnį.

Štai paprasčiausias tokių smilkalų receptas: 75 g ladanų miltelių, 50 g smulkintų vilkdalgių šaknų, 25 g smulkintų gvazdikų, 25 g sandalo medžio droženų, keli lašai jums patinkančio eterinio aliejaus. Sumaišykite visus sausus ingredientus, gautą mišinį apšlakstykite eteriniu aliejumi. Paruoštus smilkalus laikykite vėsioje tamsioje vietoje 8-10 savaičių - tiek laiko reikia, kad aromatas “subręstų".

Namų sąlygomis galima paruošti ir kitokius smilkalus - klampius smilkalus. Juos ruošiant, be kantrybės ir pasiruošimo eksperimentuoti, jums prireiks ir tam tikrų priemonių: plaktuvo, indo, medinio šaukšto maišymui. Siūlome vieną tokių smilkalų paruošimo receptą be in-gredientų proporcijų. Jums reikia tiesiog sumaišyti visus ingredientus, kad susidarytų tiršta vienalytė masė, kuriai paskui galima suteikti tam tikrą formą (pavyzdžiui, kūgio): sausos žolelės arba pikantiško saldoko kvapo prieskoniai, aromatizuotos medžio žievės drožlės (pusė sausų žolelių dozės), tragakanto milteliai, kalio nitratas, vanduo, maistinis dažiklis (pagal skonį).

smilkalai, praktiniai patarimai

Pirmiausia sumaišykite sausus ingredientus - žoleles arba prieskonius su džiovinta aromatizuota medžio žieve. Paskui sumaišykite kalio nitratą su nedideliu kiekio vandens. Į susidariusią masę įmaišykite tragakanto miltelius, maišykite, kad susidarytų vienalytė masė, vandens pilkite, kiek reikia. Toliau dėkite sausas žoleles ar prieskonius, vandenį ir tragakanto miltelius, kol paruošite reikalingą kiekį mišinio. Jei kvapas per silpnas, įlašinkite kelis lašus eterinio aliejaus. Spalvą gali suteikti maistinis dažiklis. Iš gautos klampios "tešlos” formuokite bet kokias geometrines figūras (kūgius, cilindrus ir kt.) arba tiesiog suvoliokite lazdeles, turėsite savotiškas aromatines žvakutes (apatinė lazdelės dalis turi likti atvira, kad būtų galima ją įdėti į žvakidę).

smilkalai, praktiniai patarimai

Neskubėkite naudoti smilkalų, leiskite jiems gerokai sustingti. Paruoštus smilkalus laikykite hermetiškai uždarytame variniame inde, kad neišgaruotų aromatas.

Kaip matote, įdėję truputį pastangų ir fantazijos, galite savarankiškai paruošti puikių smilkalų, kurie atnaujins jūsų jausmus, maloniai atgaivins įprastą namų aplinką.

paranormal.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
25.09.2020 laikas 22:22 Patarimas, kaip nudažyti „žilus“ plaukus
Prieš trejus metus į koloristo Džeko Martino saloną atvyko klientė. Ji papasakojo, kad daugelį metų dažė žilus plaukus kaštonine spalva namų sąlygomis kas 3-4 savaites, bet dabar išėjo į pensiją , daug laiko praleidžia gamtoje ir nenori praleisti daug laiko bedažydama plaukus. „Ar jūs galite man pad...

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 20:32 Biomedicinos mokslų daktaras Algirdas Amšiejus apie mityba
Biomedicinos mokslų daktaras, be galo charizmatiškas pašnekovas, ypatingos energijos žmogus Algirdas Amšiejus. Apie medų, mėsą, produktų dermes ir gyvenimo būdą, kurį kasdien sau susikuriame kiekvienas, pasikasdamas šaukštu. Algirdas sako, kad reikia valgyti viską ir yra kategoriškas prieš visas tas...

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 20:12 Dilgėlių ir džiovintų ežiuolių arbata stiprina vaikų organizmo imunitetą

Geležies trūkumas vaikų organizme gali sukelti apatiją, dėmesio pablogėjimą, anemiją, imuniteto pablogėjimą.

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 19:49 Abrikosų vaisiai stiprina sveikatą ir padeda įveikti daug sunkių negalavimų
Abrikosai gali padėti atsikratyti daugelio sunkių negalavimų, pailginti gyvenimą. Pavyzdžiui, dauguma Pakistano Hunzos slėnio gyventojų, kurie valgo daug abrikosų, yra ilgaamžiai. Vidutinė jų gyvenimo trukmė yra 90 metų, bet dauguma sulaukia ir 100-120 metų....

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 18:59 Gamta gydo: nervus, atipinius simptomus, pilvo pūtimą, sąnarių skausmą

Trišakio nervo peršalimo neuralgija. Kai tik prisimenu, net krūpteliu. Stiprių skausmų priepuolius, kai atrodo, kad visas pasaulis nebemielas, teko patirti ir man Priežastis - stiprus peršalimas: perpūtė maršrutiniame taksi per karštį.

...

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 17:55 Labai neįprastas NSO skrido virš Šiaurės Vokietijos ir Olandijos

Ankstų rugsėjo 22 dienos rytą Europos kosmoso agentūros kameros aptiko kažką stulbinančio ir neįprasto. Tačiau ESA greitai pateikė paaiškinimą, kas nutiko, ir tikina, kad tai tik meteoritas. Ar kada nors jūs matėte “akmenį iš kosmoso“, kuris skrieja virš horizonto, po to vėl įgyja auk...

Skaityti daugiau