Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Rugpjūčio » 7

Sprogimas Beirute - nutylima incidento pusė

Nors oficialiai teigiama, kad rugpjūčio 4-osios vakarą Beiruto uoste nugriaudėjęs ir pusę miesto sugriovęs sprogimas kilo dėl netinkamai saugoto didžiulio kiekio amonio nitrato ir aplaidaus angarą virinusių darbininkų elgesio, saugumo srities ekspertas Audrius Butkevičius pateikė visiškai kitokią šio incidento versiją. Pasak jo, norint suvokti sprogimo priežastis, būtina įvertinti bendrą situacijos kontekstą.

XX a. viduryje, Stalinui skiriant milžiniškas lėšas ir paramą ginkluote, susikūrė Izraelio valstybė. Ji turėjo tapti senojo, feodalinio arabų pasaulio „ledlaužiu“ ir atverti kelią Sovietų Sąjungos įtakų plėtrai. Iš dalies šie planai, įvertinus dabartinius Rusijos kontaktus su arabų kraštais, buvo realizuoti. Visgi vėliau, kai JAV perviliojo Izraelį į savo pusę, situacija regione pasikeitė. Ir nuo tada galima teigti, kad bet koks didesnis incidentas Artimuosiuose Rytuose yra plano - sunaikinti Izraelio valstybę - sudėtinė dalis“, - istorinį aspektą priminė saugumo ekspertas.

Norint sėkmingai veikti prieš žydų valstybę, jos priešininkams buvo reikalingas placdarmas. Juo tapo Libanas - pagrindinė Irano finansuojamos teroristinės islamistų grupuotės „Hezbollah“, kartais dar pristatomos kaip politinė partija, bazė. Niekam ne paslaptis, kad šios organizacijos tikslas - Izraelio sunaikinimas. Būtent todėl Beiruto oro ir jūrų uostuose buvo saugomos didelės ginklų ir sprogstamųjų medžiagų atsargos bei veikė pogrindinės gamyklėlės, kuriose iš atvežamų dalių buvo renkami raketiniai ginklai. Tai žinojo ir Izraelis, todėl libaniečių teritorijos tapo jo taikiniu“, - teigė pašnekovas.

Jis priminė, kad iškart po sprogimo JAV žvalgybos bendruomenės tinklalapyje pasirodė informacija, akcentuojanti, jog vertinti incidento kaip technogeninės katastrofos negalima.

„Tinklalapis pateikė įrodymų, kad tuo metu, kai įvyko sprogimas, danguje virš Beiruto buvo Izraelio karinių oro pajėgų lėktuvas, tad teigti, kad atsitiktinai sprogo darbininkų detonuotas nitratas, negalima. Tai, kad prieš Libaną buvo įvykdyta ataka, sakė ir JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump), nors to niekas nenorėjo pripažinti.

Dar daugiau, iškart po incidento „Hezbollah“ pirmoji pareiškė, kad Izraelis dėl šio sprogimo nekaltas, nors turėjo būti priešingai. Visgi netrukus buvo patvirtinta, kad sprogimas nugriaudėjo ginkluotės sandėlyje, kuris kažkodėl buvo įrengtas uosto teritorijoje. Labai tikėtina, kad tai buvo viena iš pogrindinių islamistų raketų gamyklėlių, tad klausimas būtų kitas - kas įsileido „Hezbollah“ banditus ne tik į Libaną, bet ir į Beiruto uostus? Garsiai apie tai dar nekalbama, tačiau vis dažniau pasigirsta balsų, teigiančių, kad tai vyko su aukščiausius postus šalyje užimančių asmenų žinia“, - visiškai kitokią įvykių versiją pateikė A.Butkevičius.

Tikėtina, kad būtent jie ir dangsto tikrąsias nelaimės priežastis, nes, paaiškėjus tiesai, nemalonumų gali turėti juos galimai dosniai remianti „Hezbollah“.

„Libano visuomenė jau pavargo nuo islamistų ir pastarieji tai jaučia. Nenorėdami prarasti tokios bazės, kaip Libanas, jie turi slėpti savo pėdsakus. Priešingu atveju, pareiškus, kad tai buvo tikslinė Izraelio ataka prieš nelegalią raketų gamyklą, islamistai pripažintų savo kaltę ir tikrai būtų išgrūsti iš šalies, o tai jiems būtų smūgis“, - sakė ekspertas.

Atkreipė pašnekovas dėmesį ir į tai, kad incidente galima atsekti Rusijos pėdsaką.

„Tinkamai apdorojus ir sutankinus 3000 tonų amonio nitrato, galima gauti tokio galingumo sprogmenį, kurio galia prilygsta ant Hirošimos numestos atominės bombos galiai. Tad kyla klausimas - kaip toks kiekis potencialiai pavojingos medžiagos buvo sulaikytas, nes tokie dalykai paprastai nevyksta, ir kodėl jis net 6 metus buvo saugomas oro uoste? Ir kas mokėjo už sandėlius, kuriuose jis buvo saugomas? Labai tikėtina, kad šis krovinys iš pat pradžių buvo skirtas islamistams, kas rodo, jog dabartinė Rusija tęsia dar Stalino laikais pradėtą arabų valstybių bei islamistų ginklavimo politiką“, - reziumavo A.Butkevičius.

Rusijos žiniasklaida skelbė, kad sprogimą sukėlęs amonio nitrato trąšų krovinys prieš šešerius metus buvo konfiskuotas iš Rusijos piliečiui priklausiusio krovininio laivo. Kaip teigiama, krovininis laivas gabeno trąšas iš Batumio miesto Gruzijoje į Mozambiką, bet kelionės metu iškilo techninių problemų ir jis buvo priverstas sustoti Beiruto uoste. Tuo metu laivas priklausė Rusijos piliečiui Igoriui Grečiuškinui, gimusiam Chabarovsko krašte, šiuo metu gyvenančiam Kipre.

Žuvusiųjų skaičius trečiadienį išaugo iki mažiausiai 135. Mažiausiai 5000 žmonių patyrė sužalojimų. Dešimtys asmenų vis dar laikomi dingusiais. Tęsiama sprogimus išgyvenusių žmonių paieška.

Šaltinis respublika.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
25.09.2020 laikas 22:22 Patarimas, kaip nudažyti „žilus“ plaukus
Prieš trejus metus į koloristo Džeko Martino saloną atvyko klientė. Ji papasakojo, kad daugelį metų dažė žilus plaukus kaštonine spalva namų sąlygomis kas 3-4 savaites, bet dabar išėjo į pensiją , daug laiko praleidžia gamtoje ir nenori praleisti daug laiko bedažydama plaukus. „Ar jūs galite man pad...

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 20:32 Biomedicinos mokslų daktaras Algirdas Amšiejus apie mityba
Biomedicinos mokslų daktaras, be galo charizmatiškas pašnekovas, ypatingos energijos žmogus Algirdas Amšiejus. Apie medų, mėsą, produktų dermes ir gyvenimo būdą, kurį kasdien sau susikuriame kiekvienas, pasikasdamas šaukštu. Algirdas sako, kad reikia valgyti viską ir yra kategoriškas prieš visas tas...

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 20:12 Dilgėlių ir džiovintų ežiuolių arbata stiprina vaikų organizmo imunitetą

Geležies trūkumas vaikų organizme gali sukelti apatiją, dėmesio pablogėjimą, anemiją, imuniteto pablogėjimą.

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 19:49 Abrikosų vaisiai stiprina sveikatą ir padeda įveikti daug sunkių negalavimų
Abrikosai gali padėti atsikratyti daugelio sunkių negalavimų, pailginti gyvenimą. Pavyzdžiui, dauguma Pakistano Hunzos slėnio gyventojų, kurie valgo daug abrikosų, yra ilgaamžiai. Vidutinė jų gyvenimo trukmė yra 90 metų, bet dauguma sulaukia ir 100-120 metų....

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 18:59 Gamta gydo: nervus, atipinius simptomus, pilvo pūtimą, sąnarių skausmą

Trišakio nervo peršalimo neuralgija. Kai tik prisimenu, net krūpteliu. Stiprių skausmų priepuolius, kai atrodo, kad visas pasaulis nebemielas, teko patirti ir man Priežastis - stiprus peršalimas: perpūtė maršrutiniame taksi per karštį.

...

Skaityti daugiau

25.09.2020 laikas 17:55 Labai neįprastas NSO skrido virš Šiaurės Vokietijos ir Olandijos

Ankstų rugsėjo 22 dienos rytą Europos kosmoso agentūros kameros aptiko kažką stulbinančio ir neįprasto. Tačiau ESA greitai pateikė paaiškinimą, kas nutiko, ir tikina, kad tai tik meteoritas. Ar kada nors jūs matėte “akmenį iš kosmoso“, kuris skrieja virš horizonto, po to vėl įgyja auk...

Skaityti daugiau