Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2023 » Vasario » 9

Kas nutiks, jei kasdien suvalgysime po česnako skiltelę?

Česnakai – viena seniausių daržovių, apie kurią rašė senovės šumerai daugiau nei prieš 4,5 tūkst. metų. Česnakas dėl savo specifinio skonio ir gastronominių savybių nūdien plačiai žinomas visame pasaulyje. Taigi, kodėl česnakas toks populiarus? Beje, jis ne tik populiarus, bet ir labai naudingas! Todėl, išties verta apie šį augalą sužinoti daugiau. Kokios jo teigiamos ir neigiamos savybės? Kuo jis naudingas? Gal ne veltui žiemą jis kainuoja daug brangiau!

Istorija

Per visą mūsų istoriją česnakas ne kartą pravertė žmogui. Kadaise jis buvo garbinamas dėl savo „magiškų“ savybių, padėdavo apsaugoti pasėlius nuo kenkėjų, o Egipto faraonai įtraukė jį į darbininkų mitybos racioną, kad šie nestokotų energijos ir jėgų statydami piramides. Senovės graikai česnakus maišydavo su medumi, kad padidintų vyrišką ištvermę ir išvalytų plaučius. Romėnai keliaudami į žygius su savimi pasiimdavo talismaną – česnako galvutę.

Ispanijos miestas Las Pedroneras nūdien oficialiai paskelbtas pasaulio česnakų sostine. Beje, Lietuvoje šis augalas atsirado net IX amžiuje. Tad mūsų protėviai turėjo galybę laiko išsiaiškinti, kuo česnakas ypatingas ir netgi padaryti tam tikras išvadas.

Kuo naudingas česnakas

Priemonė nuo peršalimo

Česnakuose esanti veiklioji medžiaga alicinas lemia jo kvapą ir gydomąsias savybes. Kuo česnako skiltelė aromatingesnė, tuo alicino koncentracija didesnė. Daugybė skirtingų laboratorinių tyrimų patvirtino alicino produktyvumą kovojant su virusais. Be to, sveikatos specialistai tvirtina, kad ši česnake esanti medžiaga gali sustiprinti žmogaus imuninę sistemą.

Tiesa, neįmanoma nustatyti tikslios česnako „dozės“, kurią derėtų vartoti profilaktiškai norint išvengti peršalimo. Visgi per dieną rekomenduojama suvartoti ne daugiau kaip 1–2 skilteles česnako. Prieš vartojant, patartina česnako skiltelę supjaustyti smulkiais gabaliukais, tai padės organizmui geriau įsisavinti aliciną.

Stomatologo padėjėjas

Česnakuose yra tam tikrų mikroelementų – fitoncidų, kurie sumažina tikimybę susirgti burnos ertmės ir dantenų uždegiminėmis ligomis. Be to, česnaku galima gydyti jau esamus uždegiminius procesus. Fitoncidai pasižymi stipriu baktericidiniu poveikiu. Jie kovoja su pavojingais žmogui patogeniniais mikroorganizmais – išties, česnakas šlovinamas ne be reikalo.

Antialergenas

Kita naudinga medžiaga, esanti česnake – etilo acetatas. Šis mikroelementas slopina histamino baltymo atsiradimą, kuris, savo ruožtu, yra alerginių reakcijų sukėlėjas. Kitaip tariant, česnako skiltelė gali padėti kovoti su sezonine alergija (ašarojimu, prakaitavimu, odos paraudimu ir kt.).

Jaunystės eliksyras

Alicinas ne tik padeda kovoti su peršalimu, bet ir išsiskiria stipriu antioksidantiniu poveikiu. Taigi, pakankamas šios medžiagos kiekis padės ilgiau džiaugtis sveika ir jauna oda.

Sveikos kepenys

Taip pat česnakas padeda kepenims atlikti savo misiją, o tiksliau šalinti žalingas medžiagas iš žmogaus organizmo. Kol šis organas užsiima viso organizmo valymu, česnakas išskiria medžiagas, kurios skatina kepenų fermentų, dalyvaujančių detoksikacijoje, susidarymą.

Profilaktinė priemonė nuo pienligės

Reguliarus česnako vartojimas lėtina bakterijų ir mikrobų dauginimąsi organizme. Todėl padeda organizmui kovoti su veiksniais, sukeliančiais pienligę.

Ar česnakas gali pakenkti?

Visų pirma, česnakas dažnai naudojamas daugelyje pasaulio virtuvių. Česnakas patiekalams suteikia pikantišką skonį, todėl žmonėms, kurie laikosi dietos, rekomenduojama nepiktnaudžiauti šia prieskonine daržove. Pavyzdžiui, kelios česnako skiltelės, įdėtos į daržovių salotas, gali sugundyti žmogų suvalgyti daugiau nei vieną porciją.

Česnakų derėtų vengti žmonėms, sergantiems skrandžio, žarnyno, inkstų ir kepenų ligomis. Taip pat rekomenduojame susilaikyti nuo česnako nėščioms ir žindančioms moterims. Net ir sveikam žmogui 3–5 skiltelės per dieną – gerokai per daug.

Tačiau viena česnako skiltelė per dieną tikrai nepakenks.

Česnakas puikiai dera su lašinių gabaliuku. Šis derinys ne tik skanus, bet ir naudingas. Juk taukai, kaip ir česnakai, skatina riebalų tirpimą organizme, padeda kovoti su antsvoriu ir celiulitu.

P komentaras: tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Pasitarkite su vaistininku ar gydytoju.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
09.11.2017 laikas 10:33 Receptai Prakaitavimui arbata (čiobrelis, liepžiedžiai, ramunėlė)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: karščiavimas. Ingredientai: čiobrelis, liepos žiedai, ramunėlės žiedai.

Skaityti daugiau

19.08.2019 laikas 20:29 Receptai Vištienos krūtinėlė marinuota su majonezu

vištienos krutinėle, vištienos krutinėles receptas, vištienos kepsneliai, vištienos file, vištienos kepsnys

Skaityti daugiau

04.09.2019 laikas 22:00 Receptai Pyragaičiai su kumpiu ir sūriu prie arbatos!

Aš myliu skanius ir paprastus receptus! Išsamų maisto gaminimo receptą rasite trumpame vaizdo įraše

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.12.2024 laikas 21:26 Storosios žarnos valymas nuo toksinų: 1 paprastas receptas
Virškinimo sistemos problemos, tokios kaip dirgliosios žarnos sindromas ar lėtinis vidurių užkietėjimas, yra vis labiau paplitusios. Daug žmonių ieško natūralių būdų, kaip pagerinti savo savijautą ir išvalyti gaubtinę žarną. Šiame straipsnyje pristat...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 19:19 Stebuklingas svorio metimas tinginiams: imbiero mišinys
Naujausi Kinijos mokslininkų tyrimai atskleidžia revoliucingus atradimus apie litocholinę rūgštį, natūraliai gaminamą organizme. Šis junginys, kuris pasireiškia, kai organizmas patiria badavimo būseną, gali tapti raktu į senėjimo procesų sulėtėjimą i...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 11:40 Kaip Neužversti Artimųjų Savo Negatyvumu?

Kiekvienas iš mūsų susiduria su iššūkiais ir sunkumais gyvenime, tačiau kaip mes juos sprendžiame, gali reikšmingai paveikti mūsų santykius su artimaisiais. Pagalbos ieškojimas yra natūralus, tačiau svarbu žinoti, kada ir kaip tai daryti, kad neap...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 11:06 Atleidimas: Kelias į Emocinę Laisvę ir Ramybę
Atleidimas – tai galinga savybė, leidžianti mums išsilaisvinti nuo praeities skausmų ir nuoskaudų. Nors dažnai manome, kad atleidimas yra susijęs su kitais, iš tiesų jis labiausiai veikia mus pačius. Šiame straipsnyje nagrinėsime atleidimo procesą, j...

Skaityti daugiau

20.12.2024 laikas 18:37 Gyvenimas dviese: kinė 5 metus apsimetinėjo savo mirusia seserimi
Šeimos ryšiai kartais gali būti tokie sudėtingi, kad net tragiškos aplinkybės skatina mus ieškoti neįprastų sprendimų. Kinijos internetas šiuo metu mirga nuo Annie Niu pasakojimo apie tai, kaip ji penkerius metus slėpė savo sesers dvynės mirtį nuo se...

Skaityti daugiau