Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Liaudies medicina, Sveikata » 2023 » Vasario » 9

Kas nutiks, jei kasdien suvalgysime po česnako skiltelę?

Česnakai – viena seniausių daržovių, apie kurią rašė senovės šumerai daugiau nei prieš 4,5 tūkst. metų. Česnakas dėl savo specifinio skonio ir gastronominių savybių nūdien plačiai žinomas visame pasaulyje. Taigi, kodėl česnakas toks populiarus? Beje, jis ne tik populiarus, bet ir labai naudingas! Todėl, išties verta apie šį augalą sužinoti daugiau. Kokios jo teigiamos ir neigiamos savybės? Kuo jis naudingas? Gal ne veltui žiemą jis kainuoja daug brangiau!

Istorija

Per visą mūsų istoriją česnakas ne kartą pravertė žmogui. Kadaise jis buvo garbinamas dėl savo „magiškų“ savybių, padėdavo apsaugoti pasėlius nuo kenkėjų, o Egipto faraonai įtraukė jį į darbininkų mitybos racioną, kad šie nestokotų energijos ir jėgų statydami piramides. Senovės graikai česnakus maišydavo su medumi, kad padidintų vyrišką ištvermę ir išvalytų plaučius. Romėnai keliaudami į žygius su savimi pasiimdavo talismaną – česnako galvutę.

Ispanijos miestas Las Pedroneras nūdien oficialiai paskelbtas pasaulio česnakų sostine. Beje, Lietuvoje šis augalas atsirado net IX amžiuje. Tad mūsų protėviai turėjo galybę laiko išsiaiškinti, kuo česnakas ypatingas ir netgi padaryti tam tikras išvadas.

Kuo naudingas česnakas

Priemonė nuo peršalimo

Česnakuose esanti veiklioji medžiaga alicinas lemia jo kvapą ir gydomąsias savybes. Kuo česnako skiltelė aromatingesnė, tuo alicino koncentracija didesnė. Daugybė skirtingų laboratorinių tyrimų patvirtino alicino produktyvumą kovojant su virusais. Be to, sveikatos specialistai tvirtina, kad ši česnake esanti medžiaga gali sustiprinti žmogaus imuninę sistemą.

Tiesa, neįmanoma nustatyti tikslios česnako „dozės“, kurią derėtų vartoti profilaktiškai norint išvengti peršalimo. Visgi per dieną rekomenduojama suvartoti ne daugiau kaip 1–2 skilteles česnako. Prieš vartojant, patartina česnako skiltelę supjaustyti smulkiais gabaliukais, tai padės organizmui geriau įsisavinti aliciną.

Stomatologo padėjėjas

Česnakuose yra tam tikrų mikroelementų – fitoncidų, kurie sumažina tikimybę susirgti burnos ertmės ir dantenų uždegiminėmis ligomis. Be to, česnaku galima gydyti jau esamus uždegiminius procesus. Fitoncidai pasižymi stipriu baktericidiniu poveikiu. Jie kovoja su pavojingais žmogui patogeniniais mikroorganizmais – išties, česnakas šlovinamas ne be reikalo.

Antialergenas

Kita naudinga medžiaga, esanti česnake – etilo acetatas. Šis mikroelementas slopina histamino baltymo atsiradimą, kuris, savo ruožtu, yra alerginių reakcijų sukėlėjas. Kitaip tariant, česnako skiltelė gali padėti kovoti su sezonine alergija (ašarojimu, prakaitavimu, odos paraudimu ir kt.).

Jaunystės eliksyras

Alicinas ne tik padeda kovoti su peršalimu, bet ir išsiskiria stipriu antioksidantiniu poveikiu. Taigi, pakankamas šios medžiagos kiekis padės ilgiau džiaugtis sveika ir jauna oda.

Sveikos kepenys

Taip pat česnakas padeda kepenims atlikti savo misiją, o tiksliau šalinti žalingas medžiagas iš žmogaus organizmo. Kol šis organas užsiima viso organizmo valymu, česnakas išskiria medžiagas, kurios skatina kepenų fermentų, dalyvaujančių detoksikacijoje, susidarymą.

Profilaktinė priemonė nuo pienligės

Reguliarus česnako vartojimas lėtina bakterijų ir mikrobų dauginimąsi organizme. Todėl padeda organizmui kovoti su veiksniais, sukeliančiais pienligę.

Ar česnakas gali pakenkti?

Visų pirma, česnakas dažnai naudojamas daugelyje pasaulio virtuvių. Česnakas patiekalams suteikia pikantišką skonį, todėl žmonėms, kurie laikosi dietos, rekomenduojama nepiktnaudžiauti šia prieskonine daržove. Pavyzdžiui, kelios česnako skiltelės, įdėtos į daržovių salotas, gali sugundyti žmogų suvalgyti daugiau nei vieną porciją.

Česnakų derėtų vengti žmonėms, sergantiems skrandžio, žarnyno, inkstų ir kepenų ligomis. Taip pat rekomenduojame susilaikyti nuo česnako nėščioms ir žindančioms moterims. Net ir sveikam žmogui 3–5 skiltelės per dieną – gerokai per daug.

Tačiau viena česnako skiltelė per dieną tikrai nepakenks.

Česnakas puikiai dera su lašinių gabaliuku. Šis derinys ne tik skanus, bet ir naudingas. Juk taukai, kaip ir česnakai, skatina riebalų tirpimą organizme, padeda kovoti su antsvoriu ir celiulitu.

P komentaras: tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Pasitarkite su vaistininku ar gydytoju.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2019-06-24 laikas 20:03 Receptai Omletas su pievagrybiais ir špinatais
Pievagrybius supjaustome plonais griežinėliais arba kvadratėliais ir apkepiname keptuvėje ištirpintame svieste. Dedame nuplautus ir pasmulkintus špinatus ir kepame dar kelias minutes, kol špinatai sukris. Pilame kiaušinio plakinį,...

Skaityti daugiau

2020-07-08 laikas 10:18 Receptai Alaus actas gaminimas namuose
Alų supilkite į stiklinį sterilų indą. Į alų supilkite acto grybą arba šlakelį nepasterizuoto obuolių sidro acto. Galite papildomai nieko nepilti, bet ir acto grybas, ir nepasterizuotas obuolių sidro actas paskatins fermentaciją. ...

Skaityti daugiau

2018-09-21 laikas 08:21 Receptai Vaistažolių mišiniai siekiant pašalinti nemalonų burnos kvapą
Blogas burnos kvapas liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai siekiant pašalinti nemalonų burnos kvapą, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip g...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-13 laikas 08:56 Česnakų stiebai: Cheminė sudėtis, nauda sveikatai ir kaip juos paruošti
Šiame straipsnyje atskleisime česnakų stiebų cheminę sudėtį, jų naudą ir galimą žalą organizmui, biologinį poveikį bei pateiksime skanių receptų, kaip juos panaudoti virtuvėje. Pasinerkite į šią kvapnią kelionę ir sužinokite, kodėl česnakų stiebai tu...

Skaityti daugiau

2025-07-13 laikas 08:24 Mėlynojo ryklio odos paslaptys: Kaip nanostruktūros keičia spalvą
Naujausi moksliniai tyrimai atskleidžia, kaip guanino kristalai ir melaninas sukuria šį unikalų efektą, o šios žinios gali revoliucionizuoti technologijas – nuo medicinos iki povandeninių technologijų. Šiame straipsnyje gilinsimės į šio fenomeno moks...

Skaityti daugiau

2025-07-13 laikas 08:04 Ahnenerbe: Paslaptys, mokslas ir nacistinės ideologijos šešėlis
Ši paslaptinga organizacija, veikusį Trečiajame Reiche, iki šiol kelia diskusijas. Nuo arijų rasės šlovinimo iki žiaurių eksperimentų koncentracijos stovyklose – kas iš tiesų slypi už „Protėvių paveldo“ draugijos veiklos? Šiame straipsnyje atskleisim...

Skaityti daugiau

2025-07-12 laikas 20:43 Pranašiški Sapnai ir Zodiako Ženklai: Mistinis Ryšys su Visata
Šiame straipsnyje atskleisime, kurie ženklai pasižymi pranašiškų sapnų dovana, kaip jie gali ją panaudoti ir kokios mokslinės bei ezoterinės priežastys slypi už šio fenomeno. Pasinerkite į mistikos ir astrologijos pasaulį!...

Skaityti daugiau

2025-07-11 laikas 19:08 Psichologiniai Teigiamų Santykių Požymiai: Kaip Atpažinti Tikrąją Meilę
Atraskite psichologinius požymius, rodančius stiprius santykius, ir sužinokite, kaip kurti harmoningą ryšį su mylimu žmogumi. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius teigiamų santykių požymius, remdamiesi psichologijos principais, ir pateiksime prak...

Skaityti daugiau