Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Gegužės » 7

Tabletės kūno svoriui mažinti siejamos su valgymo sutrikimais

Jaunoms moterims, kurios vartoja tablečių kūno svoriui mažinti ir viduriavimo preparatų, jau po metų ar vėliau gali pasireikšti valgymo sutrikimai.

Viduriavimo priemonės riziką padidina 5 kartus, o tabletės kūno svoriui mažinti - 80 proc. Dabar tyrėjai ragina riboti šių preparatų prieinamumą, ypač galimybę įsigyti juos jaunimui.

Lieknėjimo priemonės gana lengvai prieinamos, jų galima nupirkti be recepto vaistinėse ar internete.

Instagramas neseniai uždraudė jaunuoliams reklamuoti detoksikacijos arbatas ir tabletes kūno svoriui mažinti. Tačiau mokslininkai iš JAV Harvardo T. H. Chano visuomenės sveikatos mokyklos (Harvard T. H. Chan School of Public Health), vadinantys savo tyrimą aliarmo signalu, nori, kad būtų visiškai uždrausta parduoti šių preparatų jaunimui.

Per tyrimą, kuriame dalyvavo daugiau nei 10 000 moterų, kurių amžius 14-36 metai, tyrėjai konstatavo, kad tarp 1,8 proc. moterų, gėrusių tablečių kūno svoriui mažinti, po 1-3 metų prasidėjo valgymo sutrikimai. Palyginti - grupėje, kurioje nebuvo vartojama tokių preparatų, minėtų sutrikimų turėjo vos 1 proc.

Sunkiau problema pasireiškė tarp moterų, vartojusių viduriavimą skatinančių preparatų ir detoksikacijos arbatų, -4,2 proc. jų kilo valgymo sutrikimų. Grupėje, kuri tokių medikamentų nevartojo, šių problemų patyrė vos 0,8 proc. dalyvių.

Lieknėjimo priemonės sukelia ne tik valgymo problemų, bet gali taip pat padidinti kraujospūdį ir žaloti kepenis bei inkstus.

Am J Public Health, 2020; 110:109-11

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
26.05.2020 laikas 10:29 Nacių Bazė-211 Antarktidoje (Naujoji Švabija)

Tai, kad Antarktidoje esančioje Karalienes Mod Žemėje yra įkurta slapta nacių Bazė-211, sužinojau visiškai atsitiktinai, kai teko būti komandiruotėje Vokietijoje, Apie bazę papasakojo buvęs SS Oberšurm-banfiureris Valteris Šulke, kuriam tuo metu buvo jau 89-eri metai amžiaus.

...

Skaityti daugiau

26.05.2020 laikas 07:30 Didysis Tvanas buvo – teigia mokslas

Moksliniai šio klausimo tyrimai prasidėjo XX a. 10-ajame dešimtmetyje, kai du Kolumbijos universiteto geologai Viljamas Rajenas ir Volteris Pitmanas surinko visus duomenis apie didįjį tvaną. Jų sukurta teorija teigia, kad šiltėjant klimatui, maždaug prieš 7500 metų

...

Skaityti daugiau

26.05.2020 laikas 07:07 Nacistų projektuotas orbitinis ginklas turėjo deginti miestus ir užvirinti jūras

Šiandien tai skamba kaip fantastika, tačiau Antrojo pasaulinio karo metais nacistai planavo į orbitą iškelti saulės spindulius naudojantį 1,5 km skersmens kosminį ginklą.

Skaityti daugiau

25.05.2020 laikas 22:16 Kaip Sumažinti Cukraus Kiekį Kraujyje? Receptai
Natūralių ingredientų pagrindu sukurti vaistai padės sumažinti cukraus kiekį kraujyje. Štai keletas geriausiu receptų, kaip normalizuoti cukraus kiekį kraujyje, remiantis paprastais, įrodytais ir prieinamais produktais....

Skaityti daugiau

25.05.2020 laikas 21:12 Gėrimas gydyti kepenis

Tai labai paprastas receptas. Galimai, dar niekam nežinomas. Todėl norėtųsi su jumis pasidalinti juo. Tai nuoviras iš medetkų ir morkų sėklų kuris padės pagerinti kepenų veiklą, tulšies išskyrimą ir palengvins uždegimą.

...

Skaityti daugiau

25.05.2020 laikas 14:57 Telekinezė. Tikras ar išgalvotas gebėjimas?
Amerikiečių autoriaus Stepheno Kingo pirmojo 1974 metais išleisto siaubo romano „Kerė” pagrindinė veikėja Carrie White pasitelkė telekinezę (gebėjjimą pakelti daiktus mintimis), kad padegtų visą mokyklos salę su joje buvusiais mokiniais. Carrie White, žinoma, yra išgalvotas knygos ir filmo personaža...

Skaityti daugiau