Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Gegužės » 6

Tanzanijos prezidentas atvėrė akis pasauliui apie koronavirusą

Tanzanija laikinai nušalino savo nacionalinės koronavirusų tyrimų laboratorijos vadovą. Tai atsitiko kitą dieną po to, kai prezidentas John Magufuli suabejojo jos testų tikslumu, rašo aljazeera.com.

Nuolat smerkiantis viruso įtaką Magufuli sekmadienį pasakė, kad laboratorijoje slapčia tikrino gyvūnus, vaisius ir automobilių aliejų. Pasak prezidento, papajos, pupelės ir naminė ožka davė teigiamą testą dėl koronaviruso.

Po to prezidentas kvestionavo laboratorinės įrangos ir techninių specialistų patikimumą ir labai abejoja oficialiais pandemijos duomenimis.

Toliau Tanzanijos prezidentas paragino ištirti įtariamus laboratorijos „nešvarius žaidimus“, nors jis tiesiogiai nenurodė, kas buvo testų tiekėjas.

„Įranga arba žmonės gali būti sukompromituoti, nors tai gali būti ir tiesioginis sabotažas“, - sakė Magufuli kalboje savo tautai tiesioginiame eteryje per valstybinę Tanzanijos transliavimo korporaciją (TBC).
 
Tačiau, opozicijos įstatymų leidėjas Zitto Kabwe, Alliance Pokyčiams ir Skaidrumui vadovas, stojo ginti atleistą laboratorijos direktorę Nyamburu Moremi.

„Nesijaudinkite tuo, kad politika kišasi į techninius dalykus“, - parašė jis Nyamburu Moremi Twitter. „Aš tikiuosi, kad jūs atlikote savo darbą profesionaliai ir liksite vienas geriausių mokslininkų Tanzanijoje“.

Pirmadienį Sveikatos apsaugos ministerijos viešųjų ryšių skyrius vedėja Catherine Sungura teigė, kad laboratorijos direktorė ir jo kokybės užtikrinimo vadovė buvo nedelsiant nušalinti „tam, kad būtų galima pradėti tyrimą“.

Sungura taip pat pasakė, kad buvo paskirtas dešimties narių komitetas laboratorijai tirti, įskaitant mėginių rinkimo ir tyrimo procesą.

Sekmadienį Magufuli atleido ir vyriausybės medicinos parduotuvių departamento vadovą, kuris yra atsakingas už vaistų ir įrangos platinimą valstybinėms ligoninėms, nors prezidentas nepateikė atleidimo priežasčių.

Rytų Afrikos šalyje, kuri kovo 16 d. paskelbė apie savo pirmąjį atvejį, remiantis paskutiniais praėjusio trečiadienio duomenimis, praneša apie 480 viruso atvejus ir 16 mirčių. Todėl, opozicija iš karto apkaltino vyriausybę paslėpusi siaubingą tiesą ir nenorėjo rimtai vertinti pasaulinės pandemijos grėsmę.

Kaip ir kitur, Tanzanijoje mokyklos ir universitetai buvo uždaryti, tačiau turgūs, autobusų maršrutai ir parduotuvės dirbo, kaip įprastai. Be to: Magufuli ragina piliečius toliau sunkiai dirbti ir nenustoti eiti į bažnyčią ar mečetę.

COCID-19 infekcija ir mirčių skaičius Afrikoje buvo palyginti nedidelis, palyginus su JAV, Azijos regionais ir Europa. Tačiau Afrikoje taip pat labai žemas testavimo lygis, o rodikliai siekia tik 500 iš milijono žmonių.

Komentaras: kartais mes nuvertiname kitas šalis, bet šiuo atveju reikėtų pačiam Lietuvos prezidentui pasidomėti, kad vyksta pačioje Lietuvoje. Ar nereikėtų pasidomėti, jam, kas čia per testai tokie, gal pas mus skaičiai taip pat klastojami ir klesti korupcija... bet matome, kad jam neįdomu, kas Lietuvoje dedasi.

paranormal.lt

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
25.05.2020 laikas 14:57 Telekinezė. Tikras ar išgalvotas gebėjimas?
Amerikiečių autoriaus Stepheno Kingo pirmojo 1974 metais išleisto siaubo romano „Kerė” pagrindinė veikėja Carrie White pasitelkė telekinezę (gebėjjimą pakelti daiktus mintimis), kad padegtų visą mokyklos salę su joje buvusiais mokiniais. Carrie White, žinoma, yra išgalvotas knygos ir filmo personaža...

Skaityti daugiau

25.05.2020 laikas 06:39 Veido kaukes: oda bus švelni ir spindinti

Medus yra puikus saldiklis, bet taip pat jį galima naudoti kaip natūralų vaistą. Jis naudingas sveikatai ir grožiui. Medus gali būti naudojamas odai regeneruoti, atkuriant jos šviesumą, nuraminant jautrią ir sudirgintą odą.

...

Skaityti daugiau

24.05.2020 laikas 13:18 Pandemijos vyksta kas šimtą metų: visuotinis sąmokslas ar sutapimas?
Kaip pažymėjo specialistai nuo XIV amžiaus, kas 20 metų pasaulyje pasitaiko pavojingos ligos protrūkis. Kas iš tikrųjų yra šios pandemijos ir, kaip ją bando paaiškinti mokslininkai.

Skaityti daugiau

24.05.2020 laikas 06:49 5 augalai, išvarantys kirminus iš organizmo
Šis įprastas mūsų virtuvėje produktas laikomas „universaliu kariu“: jis susidoroja su bakterijomis, grybeliais, virusais, visokiais kirminais. Česnakas gali atbaidyti nuo žmogaus net kraujasiurbius vabzdžius.

Skaityti daugiau

23.05.2020 laikas 20:02 Kaip atsisakyti priverstinio skiepijimo ir implantavimo?

Anot Nigerijos žiniasklaidos, šalyje kilo didžiulis skandalas dėl „užsienio šalių remiamo įstatymo“, kuriame nurodoma privalomai paskiepyti visus Nigerijos gyventojus.

Skaityti daugiau

23.05.2020 laikas 16:17 Skraidantis vienuolis iš Kopertino

„Skraidančio vienuolio iš Kopertino“ (Italija) stebuklai – vieni iš labiau stebinančių ir kartu, matyt, vieni iš geriausiai dokumentuotų tokių atvejų istorijoje

Skaityti daugiau