Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Civilizacijos » 2020 » Kovo » 14

Toprakalo “skraidyklės” paslaptis

Toprakalo „skraidyklė“ yra vienas iš labiausiai žinomų artefaktų, kurie neva įrodo, kad kažkada senovėje į Žemę buvo atskridę ateiviai.

Pirmasis dėmesį į jį atkreipė garsus ufologas Zacharija Sitčinas, radęs Stambulo (Turkija) muziejuje.

Artefaktas nebuvo eksponuojamas salėse, jis buvo laikomas saugykloje, nes muziejaus darbuotojai abejojo dėl jo tikrumo, jau toks neįprastas jis buvo. Be to, dėl neaiškių priežasčių muziejaus darbuotojams nepavyko nustatyti šio daikto amžiaus.

Iš akmens iškalta figūrėlė kažkaip labai primena raketą su šiuolaikiniais varikliais, kurioje sėdi žmogus su skafandru. Todėl ji ir buvo pavadinta “skraidykle”.

Ufologui Sičinui pavyko išsiaiškinti, kad artefaktas buvo rastas Toprakalo vietovėje netoli Vano ežero. Ta vieta irgi pati savaime neįprasta. IX amžiuje prieš mūsų erą čia buvo Tušpos miestas - Urartu valstybės sostinė. Iki mūsų dienų išliko tik senos tvirtovės ant Vano uolos likučiai.

Apatinės sienos šios uolos papėdėje pastatytos naudojant taip vadinamą ciklopinį mūrijimą, t.y. naudojant milžiniškus tašytus akmens blokus be jokio sutvirtinančio skiedinio. Akmenys buvo tiesiog labai kruopščiai sudėti vienas ant kito.

Šis statybos metodas dar senovės Graikijos laikais buvo laikomas legendiniu ir buvo priskiriamas milžiniškiems ciklopams. Ciklopinius mūrus galima matyti Maču Pikču Peru ir kitose ikikolumbinėse civilizacijose.

Tušpos akmenys buvo iš klinčių, 0,75 metro aukščio ir 6 metrų ilgio, svėrė 30-40 tonų. Ant vieno tokio milžiniško bloko buvo rastas Urartu karaliaus Sardurio I (valdė 844-828 metais prieš mūsų erą) užrašas. Užraše išvardijami Sardurio titulai, jis baigiasi fraze “Aš Sarduris, Lutipri sūnus: aš šituos akmenis atnešiau iš Alnijunu miesto ir pastačiau šitą sieną”.

Civilizacijos paslaptys, Ateiviai, Ufologija

Tokie užrašai paprastai pasakoja apie užkariavimus ir pergales. Atrodytų, kad jie palikti, statant įprastą tvirtovės sieną. Gal dėl to, kad tai iš tikrųjų buvo neįprastas ir labai svarbus statinys.

Ar sutapimas, kad keistasis artefaktas, vaizduojantis kosminį laivą, rastas būtent šioje neįprastoje vietoje? Anot Zacharijos Sitčino, figūra yra kopija arba modelis to, kas labai panašus į kosminį erdvėlaivį ir nosimi, ir užpakaline dalimi, o keleivio drabužiai visai nepanašūs į senųjų Urartu gyventojų apdarus.

Figūros užpakalinėje dalyje matyti du kūgio formos varikliai. Ant figūrėlės kruopščiai išpieštos linijos, net raukšlės ant žmogaus kostiumo. Nežinomas meistras labai stengėsi viską atvaizduoti labai tiksliai.

Internete galima rasti vos kelias šio artefakto nuotraukas. Deja, nežinoma, kaip ir iš kur jos atsirado, ar iš Sitčino knygos ar iš kur kitur.

Civilizacijos paslaptys su paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
03.01.2018 laikas 14:29 Receptai Maitinamoji, tonizuojamoji kaukė
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Sausos veido odos. Ingredientai: Kiaušinio trinys, Grietinė, Citrinos žievelė, Alyvuogių aliejaus

Skaityti daugiau

16.10.2019 laikas 16:41 Receptai Medutis. Beprotiškai Skanus Medaus Torto Receptas

Siūlome pagaminti visų mėgstamą medaus tortuką neįprastu paruošimo būdu. Gaunasi beprotiškai skanus ir aromatingas tortas. Šiame recepte nereikia nieko kočioti, o pagal laiką užima ne daugiau 30 min.

Skaityti daugiau

07.06.2019 laikas 07:28 Receptai Kvapnūs varškėčiai su apelsino žievele
Gaminame. Varškėčiai su apelsino žievele Varškę dedame į dubenį. Įmušame kiaušinį. Beriame miltus, cukrų, druską ir apelsino žievelę. Visus ingredientus išmaišome, išminkome. Tešlą padalijame nedideliais gabalėliais ir apibarstome...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
25.11.2024 laikas 09:13 Pelyno Tinktūra: Gydomosios Savybės ir Naudojimo Būdai
Pelynas, gerai žinomas savo unikaliomis gydomosiomis savybėmis, jau šimtmečius naudojamas tradicinėje medicinoje. Pelyno tinktūra — tai natūrali priemonė, kuri ne tik padeda sumažinti skausmą, bet ir efektyviai kovoja su organizmo parazitais. Šis str...

Skaityti daugiau

25.11.2024 laikas 08:59 Kodėl atmosferos slėgis nesugniuždo žmonių?
Žemė supama didžiulės atmosferos masės, kurios bendra masė viršija 5,1 milijardo milijardų kilogramų. Nepaisant šio milžiniško oro kiekio, žmonės nesijaučia sugniuždomi atmosferos slėgio. Tai yra dėl keletas fizinių dėsnių ir mūsų kūno struktūros....

Skaityti daugiau

24.11.2024 laikas 16:43 Jaunystės paslaptys: kaip požiūris keičia mūsų amžių

Amžius — tai tik skaičius, tačiau požiūris į jį gali visiškai pakeisti mūsų gyvenimo kokybę. Dauguma žmonių susiduria su iššūkiais, kai kalbama apie senatvę, tačiau teigiamas mąstymas ir aktyvus gyvenimo būdas gali padėti išlaikyti jaunatviš...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 22:46 Lipofuscinas: senėjimo pigmentas ir kaip jį sulėtinti
Lipofuscinas – tai paslaptingas pigmentas, kuris kaupiasi mūsų organizme su amžiumi, tačiau jo poveikio sužinojimas gali padėti geriau suprasti senėjimo procesus. Nors lipofuscinas nėra žalingas, jo kaupimasis gali turėti įtakos odos senėjimui ir kit...

Skaityti daugiau

23.11.2024 laikas 19:13 Vitaminas D: svarba, šaltiniai ir trūkumo pasekmės
Vitaminas D, dažnai vadinamas „saulės vitaminu“, yra esminė maistinė medžiaga, kuri daro didžiulę įtaką mūsų sveikatai ir imuniteto funkcijai. Atėjus šaltajam metų laikotarpiui, kai saulėtų dienų sumažėja, svarbu žinoti, kaip užtikrinti pakankamą šio...

Skaityti daugiau