Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2019 » Sausio » 29

Vaizduotės galia. Vaizduotė pasižymi gydomąją galia

Chemijos mokslų daktaras Davidas Hamiltonas ketverius metus dirbo farmacijos pramonėje - gamino vaistus nuo vėžio ir širdies bei kraujotakos ligų. Vis dėlto labiausiai buvo įkvėptas placebo efekto, tad farmacijos sritį jis paliko.

Vaizduotės galia, vaizduotė, gydomoji galia, imuninė sistema

D. Hamiltonas parašė devynias knygas apie tai, kaip pasitelkus protą bei emocijas pagerinti sveikatą. Šiame straipsnyje jis siūlo patarimus, kaip, padedant vaizduotei, atsikratyti ligos.
Pirmasis vizualizacijai skirtas tyrimas, į kurį buvo įtraukti sergantieji vėžiu ir kontrolinė grupė, buvo atliktas 1999 metais mokslininkų iš Aberdyno universiteto (The University of Aberdeen) Škotijoje. Rezultatai buvo publikuoti leidinyje British Journal of Cancer.1

Tyrimas truko 18 savaičių, o jame dalyvavo 96 moterys, kurioms neseniai buvo nustatytas krūties vėžys ir kurios praėjo šešis chemoterapijos kursus. Pusė tyrimo dalyvių kiekvieną dieną įsivaizduodavo, kaip imuninė sistema sunaikina vėžio ląsteles. Kad taptų lengviau tai padaryti, sergančiosioms vėžiu buvo demonstruojami spalvingi animaciniai filmai, kuriuose matyti imuninės sistemos veikla. Po to tyrimo dalyvės įvertino savo vaizdinių ryškumą skaičiais nuo 1 iki 10.

Tyrėjus domino du rodikliai - dalyvių nusiteikimas ir gyvenimo kokybė. Abu parametrai buvo užfiksuojami prieš kiekvieną chemoterapijos kursą ir praėjus trims savaitėms po šeštojo ciklo. Tyrimo pabaigoje mokslininkai įvertino ir chemoterapijos poveikį.

Mūsų protui būdinga neįtikėtina, gydomoji vaizduotės energija, o ją panaudoti galima net siekiant išsigydyti vėžį.

Tyrėjai padarė išvadą, kad trumpalaikė reakcija abiejose grupėse buvo panaši, tačiau gyvenimo kokybės matavimai - visuotinai pripažįstamas rodiklis, į kurį atsižvelgiama -prognozuojant geresnį rezultatą ilgesniu laikotarpiu, moterims, kurios naudojo vizualizaciją, buvo aukštesni. Dar daugiau - toms, kurios naudojo vizualizaciją, vaistų poveikis buvo glaudžiai susijęs su jų įsivaizdavimo kokybe. Tyrimo dalyvėms, kurios pripažino, kad jų vaizduotė ryškiausia, pasireiškė geriausia reakcija į gydymą.

Praėjus dešimčiai metų, ta pati mokslininkų grupė paskelbė naują pranešimą, kaip vizualizacija vėžio terapijos laikotarpiu paveikia imuninę sistemą. Šįsyk tyrime dalyvavo 80 moterų, sergančių krūties vėžiu, ir dalyvės panaudojo tokius pačius vaizduotės pratimus kaip ankstesniame tyrime.2


Kas iš tiesų yra vizualizacija?

Kai vartojame šią sąvoką, įsivaizduojamas reginys neprivalo būti tobulas, todėl aš mieliau vartoju žodį „įsivaizduoti", o ne „vizualizuoti". Mes visi kiekvieną dieną ką nors įsivaizduojame. Daug svarbiau už tai, kokį reginio eskizą nusipiešiame savo prote arba kaip tiksliai jį matome, yra sumanymas - jei jis aiškus, vaizduotė arba vizualizacija gali aktyviai veikti.

Jūs galite įsivaizduoti ląsteles, organus, sudėtines imuninės sistemos dalis arba bet kurias kūno dalis kaip asmenybes, kurios pasižymi konkrečiomis būdo savybėmis. Galite į vaizduotę įtraukti net patį save, pavyzdžiui, priskirdami sau gydytojo vaidmenį-tarsi būtumėte miniatiūrinė savęs kopija. įsivaizdavimo moksliškumas ir tikslumas turi daug mažesnį vaidmenį nei aiškus sumanymas, kurį turėdami žvelgiate.

Norint suprasti, ką išties norisi vizualizuoti, kartais gali padėti eskizų piešimas - pirmiausia ant popieriaus galima nusipiešti, ką reikėtų įsivaizduoti.


Tyrimas truko dvigubai ilgiau (37 savaites), o jo metu moterys praėjo chemoterapiją, chirurginį gydymą, spindulinę terapiją ir hormonų terapiją. Dalyvės dešimt kartų davė kraujo mėginius analizei, o tyrėjai vertino kelis imuniteto žymenis.

Grupėje, kuri praktikavo vizualizaciją, palyginti su antrąja grupe, kuri to nedarė, moterims padidėjo imuninės sistemos aktyvumas. Tyrėjai nustatė, kad šios dalyvės turėjo daugiau aktyvių T ląstelių ir vadinamųjų natūraliųjų žudikių (NK ląstelių), kurios pajėgia trukdyti vėžiui augti ir sunaikinti naviko ląsteles. Paprasčiau tariant, moterims, kurios įsivaizdavo, kaip jų imuninė sistema dirba, ji išties veikė stipriau nei likusioms tyrimo dalyvėms.

Tam tikrą vaidmenį atlieka ir vaizduotės ryškumas. Moterims, kurios tvirtino, kad jų vaizduotė turtingesnė, ir gydantis, ir užbaigus gydymą ir tyrimą, imuninės ląstelės buvo daug aktyvesnės.

Ar vizualizacija išties veikia, darydama įtaką imuninės sistemos darbui?

Daugelyje lygiaverčių tyrimų žmonės į savo įsivaizduojamus reginius įtraukė imuninės sistemos procesus, kai kada net įsivaizduodami, kaip imuninė sistema sunaikina vėžio ląsteles. Kituose tyrimuose, daugiau nukreiptuose į raumenų veiklą, -kaip sumažėja ligos simptomai arba atsinaujina visas kūnas.

Priklausomai nuo to, ar žmogus tiki, ar netiki vizualizacijos galia, gali atsirasti placebo arba nocebo efektas (nocebas - tai neigiamas placebo efektas, išsipildo neigiami lūkesčiai).

Galima įsivaizduoti, kad infekcija - tai pipirai, išbarstyti ant užkrėstos kūno dalies, o juos galima surinkti su dulkių siurbliu.

Vizualizacija gali veikti skirtingais būdais - priklausomai nuo to, kokie vaizdiniai panaudoti. Pavyzdžiui, galime įsivaizduoti, kaip juda skirtingos kūno dalys, tačiau taip pat gerai galime matyti malonų reginį, kuris padeda atsipalaiduoti, pažinti imuninės sistemos veiklą, vizualizuoti vaistų poveikį arba tiesiog galvoti, kaip liga praeina. Svarbiausia sąlyga - reikia įsivaizduoti tai, kam derėtų įvykti arba kokią būklę trokštame pasiekti. Ir tai reikia daryti dažnai. Pavyzdžiui, vieni vaizduotę pasitelkia kiekvieną dieną, kiti - dukart per dieną, treti - keletą kartų per savaitę. Reguliarumas turi reikšmę, galbūt net didesnę nei laikas, kurį žmogus kiekvieną kartą skiria vizualizacijai.

7 skirtingi vizualizacijos būdai

Ilgus metus bendraudamas su žmonėmis, kurie praktikuoja vizualizaciją, esu padaręs išvadą, kad ją galima suskirstyti j septynias plačias kategorijas.

Aktyvios permainos

Šiuose vaizdiniuose regima aktyvi veikla, pavyzdžiui, vėžio ląstelė arba navikas sumažėja. Žmogus vaizduotėje išgyvena, kad navikas aktyviai keičia savo išvaizdą - vis mažėja, mažėja, kol visiškai išnyksta.

Kalbant apie vėžį, žmonės mėgsta įsivaizduoti, kad imuninė sistema prisiima vadovaujantį vaidmenį, kiti -kad medikamentai yra piranijos, kurios suryja vėžio ląsteles arba naviką. Dar kiti vaizduotėje mato, kaip navikas ištirpsta, tarsi būtų iš ledo, arba sutrina jį su švitriniu popieriumi į dulkes, tada surenka jas ir eliminuoja iš kūno. Kad ir koks būtų vaizdinys, žmogus jame aktyviai keičia ligos pavidalą.

Kai kurie tokią prieigą panaudoja esant uždegimui, pavyzdžiui, sergantieji artritu įsivaizduoja, kad uždegimas sumažėja, sąnarys sutepamas lygiai kaip parūdijęs vyris, o paskui lengvai ir laisvai juda.

Valymo darbai

Naudodamas tokį vizualizacijos būdą, žmogus įsivaizduoja, kaip šveičia ir valo. Pavyzdžiui, viena moteris kentėjo nuo lėtinės inkstų ligos. Ji neturėjo supratimo, kaip gali atrodyti infekuota ląstelė, tačiau įsivaizdavo, kad ji pilka ir susiraukšlėjusi.

Kiekvieną dieną nustatytu laiku ji vaizduotėje apvalydavo nesveikas ląsteles, paversdama jas sveikomis, klestinčiomis struktūromis, ir kai tik ląstelė būdavo apvaloma, moteris ją mintyse pabučiuodavo ir apkabindavo, padėkodama už nuostabų darbą, kurį ji atlieka, kad išsaugotų kūno sveikatą.

Kai po metų sutikau šią moterį, jos gydytojas patvirtino, kad inkstai vėl funkcionuoja normaliai. Įsivaizduodami, kaip išsivalo jų arterijos, žmonės naudoja panašią prieigą.

Kai kurie įsivaizduoja, kaip panaudoja vandens čiurkšlę, o kai arterijų sienelės jau nupraustos, surenka visas atliekas į maišus ir vaizduotėje juos išmeta už kūno ribų. Taip pat su infekcijomis, pavyzdžiui, infekcija - tai pipirai, išbarstyti ant užkrėstos kūno dalies, o juos galima surinkti su dulkių siurbliu. Kai kas net įsivaizdavo garsą, su kuriuo į dulkių siurblį patenka kieti šapeliai nuo kilimo...

Viena moteris kartą dalijosi pasakojimu, kaip sėkmingai pagerino regėjimą, - ji įsivaizdavo, kaip valo ir blizgina akių lęšius.

Poveikis procesui

Tokią vizualizaciją praktikuoja žmonės, kurie suvokia biologinius procesus ir kenčia, pavyzdžiui, nuo alergijų arba autoimuninių ligų.

Sergant autoimuninėmis ligomis, imuninė sistema atakuoja kurią nors to paties kūno dalį, galbūt palaikydama ją svetima. Tipiškos autoimuninės ligos yra reumatoidinis artritas, vilkligė, pirmojo tipo cukrinis diabetas, išsėtinė sklerozė ir miastenija (raumenų silpnumas).

Pasitelkdamas vaizduotę, žmogus „įsitraukia" į procesą ir jį keičia, pavyzdžiui, įsivaizduodamas, kaip imunine sistema atsitraukia ir susitaiko su kūno dalimi, kuriai stengiasi pakenkti

Žmonės, kurie kenčia nuo alergijos, mėgsta dvasios akimis žiūrėti, kaip imuninė sistema tampa ne tokia jautri alergenui.

Pokalbis su ląstelėmis

Taip pat galima įsivaizduoti, kad su nesveikos kūno dalies arba organo ląstelėmis įmanoma susikalbėti. Jų galima paklausti, kas būtina ir ar ką nors reikėtų keisti, pavyzdžiui, dietoje arba gyvenimo būde, arba ko nors reikėtų vengti.

Tokį vizualizacijos būdą žmonės dažnai įtraukia į meditaciją, pirmiausia pereidami į atsipalaidavimo būklę, o po to mintyse pradėdami pokalbį.

Simbolinės permainos

Trokštamą rezultatą galima įsivaizduoti ir simboliškai -taip dažnai elgiasi žmonės, kurių liga nėra fizinė, todėl nesama materialios medžiagos, kurią reikėtų keisti.

Pavyzdžiui, vienas pacientas kentėjo nuo depresijos. Jis buvo nutaręs išbandyti vizualizaciją, tačiau nebuvo įsitikinęs, ką tiksliai norėtų įsivaizduoti. Apibūdindamas savo būklę, vyras paminėjo, kad jaučiasi sulaužytas, o jo gyvenimas žlugęs.

Kadaise jis buvo sėkmingas specialistas, laimingai vedęs, gyveno gražiame name, tačiau viskas jau buvo pasikeitę - vyras išsiskyrė, neturėjo darbo, glaudėsi nedideliame bute ir kiekvieną dieną vartojo vaistus. Jo gyvenimas ir savijauta priminė ankstesnio švytėjimo atspindį.

Vyras nusprendė įsivaizduoti, kaip skilimo pojūtis pavirsta sveikumu, ir vaizduotėje matė sudaužytą veidrodį, kuris gulėjo nukritęs ant grindų. Mintyse jis surinko šukes, sudėjo jas į katilą, užkūrė po juo ugnį ir išlydė šukes, kol jos pavirto sidabriniu skysčiu. Tada vyras supylė skystį į naują formą, ataušino ir gavo naują veidrodį - šįsyk sveiką.

Paversdamas skilimą sveikumu, jis gydė savo vidinę būklę ir visiškai išsilaisvino nuo depresijos.

Nupiešiau savo imuninės sistemos ląsteles kaip mažas piranijas su labai aštriais dantimis. Įsivaizdavau, kaip jos prisikemša pilnas burnas ligos paveiktų ląstelių ir įsiurbia jas į savo mažyčius pilvus...

Spalvų kaita

Daugeliui žmonių vaizduotės pratimuose patinka naudoti spalvą, nes spalvos turi skirtingą reikšmę, pavyzdžiui, mėlyna ramina, savo ruožtu žalia susijusi su gamta ir augimo procesais.

Jau minėta moteris, kuri kentėjo nuo inkstų disfunkcijos, vaizduotėje pilkas ir susiraukšlėjusias inkstų ląsteles pavertė sveikai rožinėmis dalelėmis.

Kartkartėmis žmonės ligą arba negalavimą įsivaizduoja kaip tamsų arba pilką šešėlį ir vaizduotėje jam priskiria spalvas, kol šešėlis prapuola.

Imuninės sistemos stiprinimas

Šiuo vizualizacijos būdu žmonės įsivaizduoja, kad imuninės ląstelės suformuoja, pertvarko ir sunaikina vėžio ląsteles. Taip pat galima įsivaizduoti, kad imuninė sistema susidoroja su virusais arba kitais pavojingais patogenais.

Kai kurie įsivaizduoja, kaip panaudoja vandens čiurkšlę, o kai arterijų sienelės jau nupraustos, surenka visas atliekas į maišus ir vaizduotėje juos išmeta už kūno ribų.


Gaukite maksimalią naudą

Ir dar keli papildomi patarimai, kurie galėtų paskatinti vaizduotę.

Sukurkite garso įrašą vizualizacijai. Kai kuriems žmonėms įrašas padeda geriau įsivaizduoti. Galite pirmiausia užsirašyti savo fantaziją ant popieriaus ir perskaityti garsiai arba paprašyti tai padaryti kurio nors draugo. Jei patinka, prie įrašo galima prijungti ir foninę muziką.

Nupieškite arba nutapykite įsivaizduojamą reginį.

Turėkite omenyje, kad nėra vienos teisingos vizualizacijos. Kriterijus tik vienas-ar ji jus veikia.

Žiūrėkite į tai lengvai. Paverskite vizualizaciją smagiu užsiėmimu, pavyzdžiui, jei stengiatės gydyti artrito paveiktą sąnarį, galite įsivaizduoti, kad išspaudžiate iš pakuotės švelninamąjį aliejų ir jis išsilieja juokingu garsu.

Būkite kūrybingi. Kas jums draudžia pasinaudoti stebuklinga lazdele - panašia į tą, kurią turėjo Haris Poteris?

Kantriai laukite. Jei po dienos ar dviejų nematyti rezultato, nėra pagrindo nerimauti. Apsišarvuokite kantrybe. Jei nepavyks kitaip, bent jau apsisaugosite nuo nereikalingo streso.


Cathie'ės pasakojimas

Prieš dešimtį metų man buvo nustatyta ne Hodžkino limfoma su dideliais navikais pilve ir kirkšnyse. Man paskyrė chemoterapiją, tačiau reikėjo laukti penkias savaites stebint, kaip vėžys vystosi. Visi požymiai liudijo, kad navikas progresavo lėtai, tačiau kadangi dariniai buvo išties dideli, egzistavo pavojus, kad jie galėtų pereiti į agresyvią formą.

Kol laukiau, daug skaičiau ir tris kartus per savaitę vaikščiojau į refleksologiją (pėdų masažą, kuriame spaudžiami konkretūs taškai, susiję su tam tikrais organais). Nusprendžiau pasikliauti natūralia mityba, daržovių sultimis, ilgais pasivaikščiojimais gamtoje ir kuo dažnesniais pajuokavimais, leisdama laiką kartu su draugais.

Užsiėmiau vizualizacija. Pirmiausia pati save įtikinau, kad mano kūnas nėra mano priešas, tačiau dalis ląstelių nukrypo nuo tikrojo kelio. Nupiešiau vaizdą, kuriame naviko ląsteles pavaizdavau kaip pilkus grumstus be formos arba turinio. Tada nupiešiau savo imuninės sistemos ląsteles kaip mažas piranijas su labai aštriais dantimis. Įsivaizdavau, kaip jos prisikemša pilnas burnas ligos paveiktų ląstelių ir įsiurbia jas į savo mažyčius pilvus... Nekilo abejonių - joms šios vaišės patiko! Vaizduotėje net girdėjau čepsėjimą, kai jos šlamšte godžiomis burnomis...

Iš pradžių turėjau vizualizaciiai specialiai suplanuoti laiką keletą kartų per dieną, tačiau netrukus ji tapo gyvenimo, praleidžiamo budint, neatskiriama sudėtine dalimi. Buvo toks pojūtis, tarsi mano proto gelmėse būtų įstatytas nedidelis televizijos ekranas, kuris be paliovos vaizduoja vieną ir tą patį animacinį filmą. Jį žiūrėdamas, vis šyptelėdavau.

Diagnozę sužinojau prieš pat savo gimimo dieną balandžio mėnesį, o iki gruodžio mano navikai buvo sumažėję septyniasdešimt procentų. Iki kitų metų pradžios jie visi išnyko.

  1. Br J Cancer, 1999; 80:262-8
  2. Breast, 2009; 18:17-15

Straipsnis parengtas remiantis Davido R. Hamiltono knyga „Kaip protas gali gydyti jūsų kūną" (How Your Mind Can Heal Your Body, leidykla Hay House Insights, Kalifornija, JAV, 2018), kuri neseniai buvo papildyta keliais naujais skyriais ir išleista pakartotinai.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
03.11.2019 laikas 09:05 Receptai Varškės Keksas Prie Arbatos

Kiaušinius suplakame su cukrumi, įdedame vaniliną, ištirpdytą sviestą ir gerai išmaišome. Įdedame sodą, paskui varškę ir suplakame iki vientisos masės. Tada įdedame miltus ir dar kartą gerai išplakame.

Skaityti daugiau

06.08.2019 laikas 21:22 Receptai Paplotėliai prie arbatos iš nieko per 20 minučių

Puiki alternatyva tradiciniams blynams ir blyneliams. Labai skanu ir pigiai! Gaminti tokius paplotėlius prie arbatos labai paprasta. Pabandę vieną kartą, gaminsite nuo nuolat, vietoje blynų ar blynelių.

Skaityti daugiau

29.08.2019 laikas 20:18 Receptai Tik trys ingredientai ir jūs nustosite pirkti sūrį parduotuvėje!

Sūris – puikus produktas. Iš jo galite gaminti sumuštinius, karštą patiekalą, pridėti prie salotų. Parduotuvių sūrių kokybė pastaruoju metu norėtųsi, kad būtų geresnė. Kodėl, nenorite atsisakyti jo iš parduotuvės, galite ...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.01.2025 laikas 20:50 Fosilijų tyrimai: kur iš tikrųjų atsirado pirmieji dinozaurai?
Dinozaurų kilmė – viena iš labiausiai intriguojančių temų paleontologijoje. Nors dauguma ankstyvųjų dinozaurų fosilijų rodo didelius evoliucinius pokyčius, tikslus jų atsiradimo laikas ir vieta vis dar kelia klausimų. Džoelio Hito ir jo komandos tyri...

Skaityti daugiau

24.01.2025 laikas 15:47 ‘Viskas atskleista’: D. Trumpas išslaptina JFK, RFK ir MLK nužudymo bylas
Ketvirtadienį Baltuosiuose rūmuose prezidentas Donaldas Trampas paskelbė istorines naujienas, pasirašydamas įsaką, kuriuo leidžiama atskleisti ilgai slėptus dokumentus apie tris žymius nužudymus, sukrėtusius Ameriką. Šis žingsnis gali atverti naują p...

Skaityti daugiau

23.01.2025 laikas 19:19 Nemyliu savo vyro, nuolat galvoju apie skyrybas. Jis sako, kad tai tik etapas, o aš galvoju, kad tai pabaiga
Šiandien vis daugiau žmonių susiduria su sunkumais, kai jų santuokos nepateisina lūkesčių. Ši istorija pasakoja apie 30 metų moterį, kuri po dukters gimimo pradėjo suvokti, kad jos santykiai su vyru niekada nebuvo paremti meile. Ką daryti, kai supran...

Skaityti daugiau

23.01.2025 laikas 18:56 Mano vyras ir dukra mane išdavė. Mano vyras mane apgaudinėjo, o dukra viską žinojo
Gyvenimas dažnai pateikia išbandymų, kurių nesitikime. Ši istorija pasakoja apie moters patirtį, kurią sukrėtė vyro išdavystė ir šeimos santykių pokyčiai. Per savo gyvenimą ji patyrė džiaugsmų ir skausmų, tačiau niekas negali paruošti jos tokiai skau...

Skaityti daugiau

23.01.2025 laikas 18:07 Astronomai pirmą kartą aptiko ledu padengtų žvaigždžių. Kaip tai įmanoma?
Kosmosas visada buvo pilnas paslapčių, tačiau naujausi atradimai dar labiau praplečia mūsų supratimą apie žvaigždžių formavimo procesus. Astronomai neseniai aptiko du neįprastus objektus, kurie, nors ir primena žvaigždžių formavimosi etapus, skiriasi...

Skaityti daugiau