- 31.01.2020
- 1.5 Reitingas
- 2371 Peržiūr
- Komentarai
Neramių kojų sindromas - slegianti problema. Neretai net naktį reikia keltis ir vaikščioti, kad būtų lengviau, o kitą dieną žmogus jaučiasi pavargęs. Tačiau yra keli patikrinti efektyvūs metodai, kuriuos vertėtų išbandyti.
Nuo neramių kojų sindromo, kuris sukelia nenugalimą norą judinti kojas, kenčia apie 5-15 % žmonių. Dažnai jį lydi ir kiti nemalonūs pojūčiai, pavyzdžiui, kojų tirpimas ir traukuliai, kuris sustiprėja naktį ir tada, kai nieko neveikiama, ir šie pojūčiai palengvina judesius.
Neramių kojų sindromo pagrindas gali būti kokie nors sveikatos sutrikimai, pavyzdžiui, inkstų nepakankamumas arba geležies trūkumo sukelta mažakraujystė, tai gali sukelti ir nėštumas, vis dėlto daugeliu atvejų kokios nors akivaizdžios priežasties nerandama.
Jei būklė rimta, gydytojas gali rekomenduoti vartoti vaistus, pavyzdžiui, kokį iš dopamino agonistų arba levodopą, nors vaistai būklės gali nepalengvinti.1 Lengvesniais atvejais paprastai patariama laikytis tvarkingo miego režimo ir atsisakyti kofeino, alkoholinių gėrimų ir rūkymo, tačiau šiomis priemonėmis retai pavyksta atsikratyti negalavimų.2 Todėl nenuostabu, kad beveik du trečdaliai žmonių, kuriuos kamuoja neramių kojų sindromas, reguliariai taiko kokią nors alternatyvią terapiją.3 Kelios yra tikrai veiksmingos.
Svarbių maistinių medžiagų deficito šalinimas
Net jei nėra mažakraujystės, neramių kojų sindromo priežastis gali būti geležies trūkumas, todėl visų pirma reikėtų patikrinti geležies koncentraciją kraujyje. Jei tyrimai rodo geležies trūkumą ar deficitą, šios mineralinės medžiagos vartojimas papildomai gali padėti palengvinti simptomus.4
Su neramių kojų sindromu siejama ir maža vitamino D koncentracija, o maisto papildų vartojimas, leidžiantis atkurti vitamino D kiekį iki normalios koncentracijos, gali sumažinti sunkius simptomus.
Konsultuokitės su gydytoju arba kvalifikuotu maisto papildų specialistu, kuris skirs reikiamus tyrimus ir patars konkrečiai jums tinkamas maisto papildų dozes, siekiant atkurti optimalią koncentraciją.
Svarbių maisto papildų vartojimas
Konkrečiai šias maistines medžiagas verta vartoti maisto papildų forma nepriklausomai nuo to, ar nustatyta, kad jų trūksta, ar ne.
Magnis. Tyrime apie žmones, kankinamus nemigos, kurią buvo sukėlęs neramių kojų sindromas, ar panašūs sutrikimai - periodiški kojų judesiai miegant, magnis, jei jis vartojamas vakare, padėjo geriau miegoti.6 Rekomenduojama dozė: 300 mg per dieną (vakare).
Vitaminai C ir E. Šie stiprūs antioksidantai gali efektyviai padėti nuo neramių kojų sindromo kenčiantiems žmonėms, kuriems atliekama hemodializė.7 Rekomenduojama dozė: 200-3 000 mg vitamino C ir 400 TV vitamino E.
L-triptofanas. Kai kurie tyrimai rodo, kad šis maisto papildas, padedantis užmigti, gali padėti pašalinti neramių kojų sindromą.8 Rekomenduojama dozė: 1-2 g per dieną (vakare).
Infraraudonųjų spindulių terapija
Keli tyrimai perša mintį, kad veiksminga terapija nuo neramių kojų sindromo gali būti artima infraraudonųjų spindulių šviesa. Pavyzdžiui, vieno tyrimo metu, per kurį dalyviai daugiau nei keturias savaites gavo 12 pusvalandžio trukmės šviesos, nukreiptos į jų kojų apatinę dalį, seansų, iš esmės sumažino nemalonius simptomus, palyginti su kontroline terapija.
HealthLight - viena iš įmonių, siūlančių šviesos terapijos įrenginių, kurie spinduliuoja artimus infraraudonuosius spindulius. Šių įrenginių veiksmingumas pagrįstas klinikiniais tyrimais.10 Įrenginius galima įsigyti interneto svetainėje www.quantumworldvision.com arba galima ieškoti gydymo įstaigos, siūlančios tokią terapiją.
Aerobika ir jėgos treniruotės
Jei kamuoja neramių kojų sindromas, galėtų padėti reguliari vidutinio sudėtingumo fizinė veikla. Vieno tyrimo metu atskleista: jei tris kartus per savaitę atliekama tam tikra aerobikos programa ir jėgos pratimai, kurie treniruoja apatinę kūno dalį, simptomai sumažėja.11
Keliuose tyrimuose, kuriuose dalyvavo žmonės, kamuojami neramių kojų sindromo ir kuriems buvo atliekama hemodializė, pratimų programos leido pasiekti panašių pozityvių rezultatų.12 Nedarykite sparčių, energingų pratimų ir venkite treniruočių prieš eidami miegoti, nes jos gali sustiprinti nemalonius pojūčius.
Kojų masažas
Neramių kojų sindromą gali palengvinti kojų masažas su levandų eteriniu aliejumi, įlašintu į kokį nors bazinį aliejų, pavyzdžiui, kokosų aliejų.14 Pabandykite prieš eidami miegoti pabūti šiltoje vonioje ir po to masažuoti kojas minėtu aliejų mišiniu.
Neuronų stimuliavimas
Pakartotinė transkranijinė magnetinė stimuliacija (rTMS) - neinvazinis metodas, kuris saugiai ir sukeldamas minimalų diskomfortą, per galvos odą stimuliuoja neuronus smegenų žievėje. Vieno tyrimo metu atskleista, kad žmonėms, kuriuos kamuoja neramių kojų sindromas, jis gali „reikšmingai palengvinti motorinės sistemos simptomus, miego sutrikimus ir nerimą“.13 Įvairių rTMS įrenginių yra visame pasaulyje, pavyzdžiui, Neurocare (www.neurocaregroup.com) ir SmartTMS (www.smarttms.co.uk).
Nuorodos:
- Sleep Med, 2011,12:431-9
- Clin Med (Lond), 2016; 16:379-82
- Sleep Med, 2016,17:99-105
- Age Ageing, 1994; 23:200-3, Cochrane Dotabase Syst Rev, 2019; 1:CD007834
- Sleep Breath, 2015; 19:579-83
- Sleep, 1998; 21:501-5
- Sleep Med, 2012; 13:542-5
- Int J Neurosci, 1992; 67:127-44
- Physiother Theory Pract, 2011; 27:345-51
- Physiother Theory Pract, 2011; 27:352-9
- J Am Board Fam Med, 2006; 19:487-93
- J Pain Symptom Manage, 2018; 55:1184-95
- Chin Med J (Engl), 2015; 128 1728-31
- Nurs Medwifery Stud, 2015; 4:e29617
Tarptautinis žurnalas „Ko gydytojai tau nepasako“. Medžiaga parengta pagal straipsnį „Natūralūs metodai, kai vargina neramių kojų sindromas“
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau