- 13.12.2020
- 0.0 Reitingas
- 2532 Peržiūrų
- Komentarai
Vulvitas - tai vulvos uždegimas. O vulva - tai išoriniai moteriški lytiniai organai: gakta, didžiosios ir mažosios lytinės lūpos, varputė, makšties prieangis. Uždegimas gali apimti ir tarpvietę bei vidinį klubų paviršių.
Šį negalavimą gali paskatinti organizmo nervinės ir endokrininės sistemos sutrikimai, ypač nepakankama kiaušidžių funkcija, medžiagų apykaitos sutrikimai, vitaminų balanso išsiderinimas.
Pagrindinė priežastis yra užsikrėtimas mikrobais. Tai gali nutikti dėl įvairių priežasčių: ilgalaikis vulvos dirginimas (trynimasis į ankštus drabužius), asmeninės higienos nesilaikymas, lytinių organų srities kasymas, dėl to į juos gali patekti mikrobai (jei moteris turi spalinių, serga vegetoneuroze).
Požymiai:
Lipnios, kankinančios baltosios, nuolat drėkinančios išorinius lytinius organus ir sukeliančios deginimo jausmą, niežėjimas, skausmas prisilietus, pabrinkimas, deginimas šlapinantis ar apsiplaunant.
Gydymas
Būtina palaikyti lytinių organų švarą. Juos apiplauti šiltu virintu vandeniu su dezinfekuojančiomis medžiagomis (silpnai rožiniu kalio permanganato tirpalu, ramunėlių antpilu, 3 % boro rūgšties tirpalu). Apsiplauti reikia kelis kartus per dieną. Po kiekvieno apsiplovimo išorinius lytinius organus nusausinti minkštu rankšluosčiu ir papudruoti balto streptocido pudra.
Liaudies medicina rekomenduoja:
Liaudies medicina vulvitui gydyti siūlo ir naudoja įvairias priemones. Ypatingo dėmesio nusipelno džiovintų vaistinių ramunėlių žiedų nuoviras.
Receptas Nr.1. Reikia: 1 valgomojo šaukšto vaistinių ramunėlių žiedų, 2 stiklinių vandens. Džiovintus ramunėlių žiedus užpilti verdančiu vandeniu, ant mažos ugnies pavirti 2-3 minutes, paskui skystį atvėsinti iki 37 laipsnių, nukošti per smulkų sietelį arba keturiais sluoksniais sulenktą marlę. Naudoti kasdieniams apsiplovimams su švirkštyne.
Receptas Nr.2. Reikia: 1 valgomojo šaukšto vaistinių medetkų žiedų, 2 stiklinių vandens. Medetkų žiedus susmulkinti, perpilti švarų indą, užpilti verdančiu vandeniu, uždengus dangčiu, palaikyti pusvalandį, kad nusistovėtų. Paruoštą antpilą praskiesti nedideliu kiekiu karšto vandens, šiuo skysčiu kasdien apiplauti išorinius lytinius organus.
Receptas Nr.3. Reikia: 1 valgomojo šaukšto didžiųjų dilgėlių lapų, 1 stiklinės vandens. Džiovintus ir susmulkintus dilgėlių lapus užpilti verdančiu vandeniu, palaikyti pusvalandį, kad nusistovėtų. Tada nukošti per smulkų sietą arba keturiais sluoksniais sulenktą marlę. Naudoti išoriniams lytiniams organams apiplauti.
Fitoterapija
• 1 dalis ramunėlių žiedų, 3 dalys dilgėlių lapų, 5 dalys takažolių žolės. Viską gerai susmulkinti (su kavamale arba su mėsmale). 2 valgomuosius žodžius mišinio užpilti 0,5 l verdančio vandens, kartu su žolelėmis supilti į termosą, laikyti per naktį, kad nusistovėtų. Vartoti po 1/3-1/4 stiklinės 3-4 kartus per dieną. Kursas -2-3 mėnesiai.
• Po 2 dalis smiltyninių šlamučių krepšelių, žemuogių lapų, kukurūzų purkų, šalpusnių lapų, mėtų žolės, kraujažolių, pupelių ankščių, po 3 dalis takažolių, dilgėlių, lakišių, erškėčių vaisių, 1 dalis šermukšnių uogų. Paruošimas ir vartojimas - toks pat.
• Po 1 dalį levandų žolės, ievų vaisių, kiečių žolės, ąžuolų žievės, 2 dalys žemuogių lapų, 3 dalys erškėčių vaisių. Paruošimas ir vartojimas - toks pat.
• 6 dalys ąžuolų žievės, 4 dalys raudonėlių žolės, 1 dalis vaistinių svilarožių šaknų. Paruošimas ir vartojimas - analogiškas.
• Po 2 dalis čiobrelių, šalpusnių, svilarožių šaknų, po 1 dalį dilgėlių, jonažolių, kraujažolių. Paruošimas ir vartojimas -toks pat.
• Po 1 dalį barkūnų žiedų, šalpusnių lapų, širdažolių, dilgėlių, 2 dalys kraujažolių. Paruošimas ir vartojimas - toks pat.
• Po 2 dalis valerijonų šaknų, melisų lapų, po 3 dalis šlaitinių rasakilų žolės, dilgėlių. Paruošimas ir vartojimas - toks pat.
• Po 1 dalį saldymedžių šaknų, lakišių žolės, dirvinių asiūklių žolės, erškėčių vaisių, smiltyninių šlamučių krepšelių, debesylų šaknų, alksnių vaisynų. Paruošimas ir vartojimas: mišinį susmulkinti (su kavamale arba su mėsmale). 2 valgomuosius šaukštus mišinio užpilti 0,5 1 verdančio vandens, kartu su žolelėmis supilti į termosą, laikyti per naktį, kad nusistovėtų.
Vartoti po 1/3-1/4 stiklinės 3-4 kartus per dieną. Kursas - 2-3 mėnesiai.
Vartojant fitoterapiją, pagerėjimas pajuntamas po 2-3 savaičių. Tačiau tvarus efektas pasiekiamas, tik ilgai ir reguliariai vartojant vaistažoles. Prieš pradedant vartoti tam tikrą mišinį, rekomenduojama žinyne susipažinti su kontraindikacijomis mišinį sudarančioms žolelėms.
Paruošas antpilas vartojamas į vidų, bet jį galima naudoti ir vonelėms bei apsiplovimams. Vonelei šiltą antpilą būtina nukošti. Procedūros trukmė - 10-15 minučių du kartus per dieną.
Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.
Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau