- 06.11.2021
- 3.7 Reitingas
- 1630 Peržiūros
- Komentarai
2021 m. spalio 5 d. Ispanijos geologijos tarnyba INVOLCAN oficialiai patvirtino nerimą keliančią žinią iš Cumbre Vieja: ugnikalnio kraterio pakraščiuose pasirodė sieros.
Se puede observar en el cono del volcán el azufre depositado. pic.twitter.com/85FIwDWkbT
— La Palma | En Directo (@LaPalmaErupcion) November 5, 2021
Sieros atsiradimas šalia ugnikalnio savaime nėra kažkas neįprasto, nes būtent čia išgaunama siera. Indonezijos Ijen ugnikalnis visame pasaulyje ypač žinomas dėl sieros telkinių, o čia susiduriama su kitokia problema: La Palmoje dar niekada nebuvo sieros.
Tai reiškia, kad smarkiai pasikeitė magmos sudėtis, o naujoji jos versija tapo itin turtinga sieros turinčių dujų. Tačiau nauja magma galėjo atsirasti tik iš labai giliai esančių vietų, nes ugnikalniai neturi kitų magmos šaltinių, išskyrus viršutinę mantijos dalį.
Į dar vieną labai svarbią anomaliją šiandien atkreipė dėmesį Jd Salinger, kuris ją paskelbė GLP:
Tai visiškai oficiali spektrograma, kurioje (parodyta rodykle) visiškai aiškiai matyti ryte užfiksuota aukšto dažnio vibracija (apie 30+ hercų).
Spektrogramų aiškinimas nėra labai dėkinga užduotis, nes kiekviena programa piešia savo skales ir filtrus, tačiau net žmonės, kurie su ta pačia programine įranga dirba daugiau nei metus, per kuriuos žiūri į tą patį kalną, iš tikrųjų nežino, kas ten vyksta ir ką reiškia viena ar kita dažnių juosta.
Vienintelis dalykas, kurį galite pasakyti iš šios juostos, yra tai, kad jos šaltinis yra stacionarus dideliame diapazone, t. y. nekalbame apie vibraciją tuščio plyšio ar vamzdžio viduje. Jei infragarso šaltinis judėtų, anomalija būtų panaši į moduliuotą signalą ir atrodytų maždaug taip:
Taigi turime manyti, kad burbuliuoja ne vamzdis, o ertmė, t. y. magmos kamera, kurios sienelės kenčia nuo temperatūros ir slėgio pertekliaus. Ir, žinoma, signalo šaltinis yra skystis, t. y. magma, nes uolienos skleidžiamų virpesių dažnis spektre yra daug žemesnis. Magmos slėgis yra labai aukštas, o normalus slėgis yra žemiau esančios juostos.
Galiausiai dar viena įtartina naujiena - mažėjantis žemės drebėjimų skaičius saloje:
Daugumos žmonių požiūriu, tai yra gerai, tačiau vulkanologai visada sunerimsta dėl tokių naujienų, nes padažnėję drebėjimai ir sumažėjęs bendras žemės drebėjimų skaičius yra ženklas, kad prasidėjo ugnikalnio išsiveržimas. Tačiau kadangi Cumbre Vieja išsiveržimas jau vyksta, galima manyti, kad tai ne tikras išsiveržimas, o tik apšilimas, seno lavos kamščio išspaudimas. Kita vertus, tikrasis išsiveržimas dar tik įvyks, bet šiek tiek vėliau.
Dažnai po šio aukšto dažnio drebėjimo maždaug po 12 valandų įvyksta žemės drebėjimas, kurį sukelia uolienos griūtis. Tuomet magmos vibracija ir purslai persidengia su uolienos traškėjimu ir atrodo maždaug taip:
Jei rytoj spektrograma rodys tokį vaizdą, tai reikš, kad prasidėjo magmos kameros griūtis, ir išgirsime pranešimų apie salos nusileidimą, atsirandančias įgriuvas ir pan. Ir tai yra geras atvejis, nes jei slėgis ten bus didelis, viskas gali baigtis sprogimu.
Pastaroji aplinkybė primena gerai žinomą Krzysztofo Jackowskio pranašystę apie geltonąsias dulkes. Taigi, jei ugnikalnis išsiverš labai smarkiai ir sieros oksido į atmosferą pateks tam tikrais kubiniais astronominiais vienetais - siera iškris ne tik virš kūgio, bet ir virš Afrikos, Artimųjų Rytų ir net virš Amerikos ir Europos, todėl mes stebime įvykius.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau