- 21.12.2021
- 5.0 Reitingas
- 1479 Peržiūros
- Komentarai
Beveik 610 metrų po vandenyno paviršiumi, netoli Kalifornijos krantų, gyvena ateivį primenanti žuvis, išsiskirianti permatoma galva ir švytinčiomis akimis.
Vadinamas stintūnine, šis jūrų gelmių sutvėrimas buvo pastebėtas Monterėjaus įlankos akvariumo tyrimų instituto (angl. Monterey Bay Aquarium Research Institute, MBARI).
Ši nepagaunama žuvis, ten kur paprastai turėtų būti jos akys, turi du nedidelius įdubimus, tačiau vietoje to, jos akimis yra du žaliai švytintys rutuliai, esantys už jos veido ir žvelgiantys į jos viršugalvį.
Stintūninė žuvis buvo pastebėta ekspedicijos metu, kuriai praėjusią savaitę vadovavo Rachel Carson iš Monterėjau įlankos akvariumo tyrimų instituto, tačiau pirmą kartą ji buvo aprašyta 1939 metais.
Nors jos kūnas daugiausia yra tamsus, tačiau viršutinė jos galvos dalis yra permatoma, o jos akys yra akivaizdžiai matomos.
Anot evoliucijos biologų, žuvis išvystė šį galingą regos pojūtį dėl atšiaurios aplinkos, kurioje ji gyvena ir kurios nepasiekia jokia saulės šviesa.
Jos akys yra žinomos kaip vamzdinės ir yra įprastos tarp giliavandenių jūros sutvėrimų, o jas sudaro daugiasluoksnė tinklainė ir didelis lęšis, kurie leidžia joms viena kryptimi aptikti maksimalų šviesos kiekį.
2019 metais naujas tyrimas parodė, kad neįprastos žuvies akys gali pasisukti permatomo skydo, gaubiančio jos galvą, viduje ir tai leidžia pažvelgus aukštyn ten žvalgytis maisto ir taip pat žiūrėti tiesiai, kur matytų ką ji ėda.
Jūrų biologai taip pat nustatė, kad jos savo didelius, plokščius pelekus naudoja, kad vandenyje išliktų nejudrios.
Tai reiškia, kad aplink esantys padarai negali jos aiškiai matyti. Virš jos tūnantys plėšrūnai jos taip pat negali pastebėti, tačiau ji gali pažvelgti į viršų, kad sumedžiotų mažas žuveles ir planktoną.
Kai yra randamas tinkamas kąsnelis, žuvis iš tamsos išpuola ir greitai praryja grobį.
Kad išvengtų žvilgsnio į saulę jai judant po seklius vandenis, šio sutvėrimo akys gali pasisukti ir žvelgti priešais, kad matytų kur ji plaukia.
Jos stulbinančios akys spindi ryškiai žalia spalva ir tyrėjai tiki, kad ji galėjo išsivystyti šviesos filtro formą, leidžiančią jai ignoruoti saulės šviesą ir pastebėti mažų žuvų ir medūzų – jų mėgstamiausio maisto – bioliuminescenciją.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau