Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2021 » Gruodžio » 21

Vandenyne užfiksavo neįprastą sutvėrimą: išvaizda atima žadą (video)

Beveik 610 metrų po vandenyno paviršiumi, netoli Kalifornijos krantų, gyvena ateivį primenanti žuvis, išsiskirianti permatoma galva ir švytinčiomis akimis.

Vadinamas stintūnine, šis jūrų gelmių sutvėrimas buvo pastebėtas Monterėjaus įlankos akvariumo tyrimų instituto (angl. Monterey Bay Aquarium Research Institute, MBARI).

Ši nepagaunama žuvis, ten kur paprastai turėtų būti jos akys, turi du nedidelius įdubimus, tačiau vietoje to, jos akimis yra du žaliai švytintys rutuliai, esantys už jos veido ir žvelgiantys į jos viršugalvį.

Stintūninė žuvis buvo pastebėta ekspedicijos metu, kuriai praėjusią savaitę vadovavo Rachel Carson iš Monterėjau įlankos akvariumo tyrimų instituto, tačiau pirmą kartą ji buvo aprašyta 1939 metais.

Nors jos kūnas daugiausia yra tamsus, tačiau viršutinė jos galvos dalis yra permatoma, o jos akys yra akivaizdžiai matomos.

Anot evoliucijos biologų, žuvis išvystė šį galingą regos pojūtį dėl atšiaurios aplinkos, kurioje ji gyvena ir kurios nepasiekia jokia saulės šviesa.

Jos akys yra žinomos kaip vamzdinės ir yra įprastos tarp giliavandenių jūros sutvėrimų, o jas sudaro daugiasluoksnė tinklainė ir didelis lęšis, kurie leidžia joms viena kryptimi aptikti maksimalų šviesos kiekį.

2019 metais naujas tyrimas parodė, kad neįprastos žuvies akys gali pasisukti permatomo skydo, gaubiančio jos galvą, viduje ir tai leidžia pažvelgus aukštyn ten žvalgytis maisto ir taip pat žiūrėti tiesiai, kur matytų ką ji ėda.

Jūrų biologai taip pat nustatė, kad jos savo didelius, plokščius pelekus naudoja, kad vandenyje išliktų nejudrios.

Tai reiškia, kad aplink esantys padarai negali jos aiškiai matyti. Virš jos tūnantys plėšrūnai jos taip pat negali pastebėti, tačiau ji gali pažvelgti į viršų, kad sumedžiotų mažas žuveles ir planktoną.

Kai yra randamas tinkamas kąsnelis, žuvis iš tamsos išpuola ir greitai praryja grobį.

Kad išvengtų žvilgsnio į saulę jai judant po seklius vandenis, šio sutvėrimo akys gali pasisukti ir žvelgti priešais, kad matytų kur ji plaukia.

Jos stulbinančios akys spindi ryškiai žalia spalva ir tyrėjai tiki, kad ji galėjo išsivystyti šviesos filtro formą, leidžiančią jai ignoruoti saulės šviesą ir pastebėti mažų žuvų ir medūzų – jų mėgstamiausio maisto – bioliuminescenciją.

Gismeteo.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
23.01.2022 laikas 19:29 Paslaptingi statiniai: Unikali kolona Indijoje

Qutub Minar – tai ne tik aukščiausias akmens bokštas Indijoje, bet ir visas architektūrinis kompleksas, kurio papėdėje yra senovės šventyklų ir kapų liekanos, o tarp jų, ant akmeninės platformos stovi gerai išsilaikiusi septynių metrų aukščio geležinė kolona.

...

Skaityti daugiau

23.01.2022 laikas 18:33 Švytintys objektai virš Ričlando, Oregono valstijos, Google žemėlapis!

Kaip tik šiandien apie tai pranešė Ričlande gyvenanti moteris. Ji "Google Earth" žemėlapyje aptiko tris švytinčius objektus, judančius virš kalnų vietovės. Taigi turėjau tai nufilmuoti.

Skaityti daugiau

23.01.2022 laikas 16:59 Patarimai ką vartoti vėlyvą pavasarį (video)

Šį kartą svečiuojamės pas Neringą sodyboje, kurioje ji su savo mažaisiais pagalbininkais mus supažindins su gamtoje augančiais augalais, kuriuos galima vartoti ir kaip maistą ir kaip vaistą.

Skaityti daugiau

23.01.2022 laikas 14:01 Konspirologiškai: Apie NSO Mėnulyje

Mėnulis – artimiausias Žemei kosminis kūnas. Ir nors jis tėra nutolęs nuo mūsų vidutiniškai tik 384 400 km, apie jį žinome gana nedaug. Mėnulyje apsilankė „Apollo“ erdvėlaiviai, viso jame buvo nusileidę 12 astronautų.

...

Skaityti daugiau

22.01.2022 laikas 20:33 Atskleista tamsioji metaverslo pusė: Kodėl jūsų vaikams reikia laikytis atokiau nuo VRChat

Tėvai, Kalėdoms nupirkę savo vaikams "Oculus Quest 2", gali būti nustebinti, nes vienoje populiariausių virtualios realybės ausinių pokalbių svetainių "VRChat" buvo užfiksuoti keli vaikų viliojimo atvejai.

...

Skaityti daugiau

22.01.2022 laikas 09:55 Receptai | Patiekalai Kepti ryžiai su daržovėmis ir lašiša

Tokie azijietišti kepti ryžiai su daržovėmis yra puikus pasirinkimas, kai norisi panaudoti užsilikusius maisto likučius. Man asmeniškai šis patiekalas yra kažkiek ir komfortiškas. Toks tikrai paprastas ir jaukus naminis maistas su daugybe ryžių bei daržovių.

...

Skaityti daugiau

Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video)
21.01.2022 laikas 09:13 Receptai | Patiekalai Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video)

Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video) - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Išbandyk šį receptą jau dabar!

Skaityti daugiau

Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video)
21.01.2022 laikas 09:13 Receptai | Patiekalai Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video)

Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video) - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Išbandyk šį receptą jau dabar!

Skaityti daugiau