Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Stichinės Nelaimės » 2022 » Vasario » 26

Dideli potvyniai dėl smarkių liūčių tęsiasi Kvynslande, Australijoje

Dėl lėtai judančios slėgio sistemos kai kuriose Australijos Kvinslendo valstijos dalyse iškrito labai daug kritulių - per pastarąsias 3 dienas iškrito daugiau kaip 700 mm kritulių. Kai kuriose valstijos dalyse potvynis pasiekė aukštą lygį ir iki šiol nusinešė mažiausiai 3 gyvybes. Šis meteorologinis reiškinys yra vienas iš blogiausių pastaraisiais metais Kvynslandą užklupusių reiškinių, o lietus tęsis visą dieną ir savaitgalį, sukeldamas dar daugiau gyvybei pavojingų potvynių.

"Pietryčių Kvynslande susidarė pavojinga potvynių situacija, todėl dabar galioja įspėjimas apie pavojingus orus nuo Wide Bay iki Naujojo Pietų Velso sienos, įskaitant tokias vietoves kaip Gympie, Sunshine Coast ir vidaus bendruomenes link Toowoomba", - 2022 m. vasario 25 d. sakė BOM meteorologas Deanas Narramore'as.

"Šis įspėjimas bus atnaujinamas visą dieną, todėl sekite naujausią jo versiją."

"Praėjusią naktį plataus masto krituliai tęsėsi Baltosios įlankos rajone ir pietrytinėje pakrantėje, tačiau šiuo metu susirūpinimą kelia dvi sritys - konvergencijos zona aplink Baltąją įlanką ir Burnetą bei, deja, virš Marijos upės baseino.

"Kita sritis, kurią stebime, yra smarkaus lietaus juosta, kuri iš šiaurės rytų keliauja link Scenic Rim ir Lockyer slėnio. Tarp tokių vietovių kaip Toowoomba, kur iškrito daugiau nei 100 mm lietaus."

Penktadienio naktį lijo dar smarkiau. Daugiausia kritulių iškrito vakarinėje Darling Downs dalyje, kur iškrito nuo 50 iki 150 mm kritulių, dėl kurių kilo tam tikrų potvynių problemų.

"Didžiausią nerimą kėlė Bundabergo rajono pietvakariai, kur iškrito daugiau kaip 450 mm kritulių, o 292 mm kritulių iškrito vos per dvi valandas", - sakė Narramore'as ir pridūrė, kad tokio lietaus kiekio užteko sukelti pražūtingus ir galbūt gyvybei pavojingus staigius potvynius.

"Šioje pasaulio dalyje gali būti užtvindyti namai, nekilnojamasis turtas ir įmonės, taip pat gali būti padaryta žala žemės ūkio paskirties žemei ir tvoroms, esančioms šalia upių ir upelių arba prie jų", - sakė Narramore'as.

Tokie krituliai jau pasiekė pietryčių Kvynslandą.

"Nors nekalbame apie 400 mm (15,7 colių), vis dar kalbame apie plačiai paplitusį 50-150 mm (2-6 colių) ir stipresnius pavienius kritulius.

Vien per pastarąsias porą valandų jau iškrito nuo 20 iki 40 mm kritulių.

Dėl visų šių kritulių galioja daugybė perspėjimų dėl potvynių.

Dėl Marijos upės galioja perspėjimas dėl stipraus potvynio, todėl Marijos upės baseine ar netoli jo esančių bendruomenių gyventojai turėtų būti susirūpinę. Tai ypač aktualu Gimpy ir Maryborough vietovėse.

Toliau į pietus galioja daugybė įspėjimų apie vidutinio stiprumo potvynius.

Įspėjimas dėl stipraus potvynio galioja ir Logano upėje, tačiau dienai bėgant ir lyjant šie įspėjimai gali sustiprėti.

Daugelyje šios valstijos dalies upių ir upelių vandens lygis sparčiai kyla.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
22.05.2022 laikas 13:57 ECDC bomba: "Beždžionių raupų protrūkis, atrodo, nutekėjo iš Ukrainos laboratorijos

Dabartinis beždžionių raupų protrūkis kilo iš biologinio ginklo laboratorijos Ukrainoje, pranešė Europos ligų kontrolės centro šaltinis.

Skaityti daugiau

22.05.2022 laikas 13:29 Popiežius Viganò: Pasaulinės sveikatos organizacijos sutartis yra išpuolis prieš nacionalinį suverenitetą, "pasaulinio perversmo" dalis

Pasaulinis sveikatos valdymas yra vienas iš pagrindinių naujosios pasaulio tvarkos elementų, todėl jį reikia atmesti ir jam priešintis.

Skaityti daugiau

22.05.2022 laikas 12:28 Pasaulio sveikatos organizacijos pandemijos sutartis reiškia demokratijos pražūtį?

Sekmadienį, gegužės 22 d., Ženevoje (Šveicarija) prasidėjus savaitės trukmės susitikimui, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir Pasaulio ekonomikos forumas (WEF) tęsia išpuolį prieš demokratiją.

Skaityti daugiau

22.05.2022 laikas 08:37 Buvęs policininkas, kurį nužudė Buffalo šaulys, buvo ką tik išradęs ‘vandeniu varomą variklį’

Buvęs policijos apsaugos darbuotojas, kurį šeštadienį nužudė Bafalo prekybos centro šaulys, neseniai kalbėjo apie "naujai atrastą energijos šaltinį" ir užpatentavo sistemą, leidžiančią transporto priemonėms važiuoti ne benzinu, o vandeniu.

...

Skaityti daugiau

21.05.2022 laikas 20:50 PSO šaukia skubų posėdį, nes beždžionių raupų virusas išplito visame pasaulyje

Pasaulio sveikatos organizacija šaukia svarbiausių ekspertų grupę į skubų susitikimą dėl tebesitęsiančio beždžionių raupų protrūkio.

Skaityti daugiau

20.05.2022 laikas 08:06 Receptai | Patiekalai Sluoksniuotos tešlos pyragėliai su pievagrybiais (video)

Į įkaitintą keptuvę pilkite aliejų ir dėkite sviestą. Suberkite pusžiedžiais pjaustytus svogūnus ir apkepkite 5 minutes. Suberkite cukrų, žiupsnį druskos ir kepkite dar 15 minučių, kol svogūnai susikaramelizuos. Atidėkite į šalį.

...

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:12 Receptai | Patiekalai Konservuotų žirnelių sriuba su mėsos kukuliais
Galima sakyti, kad niekada į mėsos faršą aš nededu šviežio česnako. Iš anksto neapdorotas termiškai, po to kepant arba troškinant patiekalą, jis suteikia (bent jau mano asmenine nuomone) nelabai kokį skonį.

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:05 Receptai | Patiekalai Keptas maskarponės sūrio pyragas su sausainiais ir kondensuotu pienu
Šį keptą maskarponės sūrio pyragą su kondensuotu tikrai pagamins net virtuvėje tik pradedantys naujokai. Šaldytuve atvėsintam desertui dar daugiau gaivos suteiks šviežios uogos - visi smaližiai garantuotai paprašys dar vieno gabaliuko....

Skaityti daugiau