Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2022 » Kovo » 8

Apie kosulio nauda. Greitoji pagalba kosuliui

Ką mes darome, kai peršalę pradedame kosėti? Teisingai - skubame atsikratyti kosulio. Ir nesuprantame, kad kosulys, sergant ŪRVIS, yra gėris.

Apsauginis mechanizmas

Taip, taip, jūs išgirdote teisingai, būtent gėris. Jei mums peršalimo kosulys - tiesiog nemalonus simptomas, tai mūsų organizmui - tai vienintelis būdas išsivalyti plaučius ir bronchus. Kvėpavimo takuose yra gleivinė, kuri apsauginiais tikslais išskiria gleives (ar skreplius), už jų pašalinimą atsakingos specialios blakstienėlės. Kai tik pasigauname kokią nors virusinę infekciją, gleivinė pradeda darbuotis su dviguba jėga, bandydama atsikratyti neprašytų svečių. Gleivių darosi vis daugiau, ir blakstienėlės jau nebesusitvarko su savo darbu. Čia į pagalbą ateina kosulys. Kartu su skrepliais jis pašalina ir ligos sukėlėjus, ir uždegimo produktus. Jei pradėsimo slopinti kosulį vaistiniais preparatais, tai plaučiuose kaupsis skrepliai, o tai savo ruožtu gali sukelti bronchitą, pneumoniją, plaučių ventiliacijos sutrikimą ir kitus nemalonumus. Todėl gydymo uždavinys yra ne nustoti kosėti, o, išsiaiškinus kosulio priežastį, padaryti jį produktyvesniu.

Greitoji pagalba kosuliui

Paprastai ŪRVI prasideda sausu kosuliu. Jis gydomas preparatais nuo kosulio, bet neskubėkite bėgti į vaistinę! Tokie vaistai turi griežtas indikacijas. Ir jų vartojimas be gydytojo paskyrimo, kruopštaus plaučių paklausymo, be diagnozės patikslinimo gali sukelti rimtų pasekmių. Kitas reikalas - karštas pienas su «Boržomi». Ši priemonė padeda sausam kosuliui pereiti į drėgną be jokių pasekmių. Beje, pienas minkština ir kosulį, kurį sukelia laringitas - gerklų uždegimas. Nuo laringito naudingos garų inhaliacijos su šviežiai virtomis bulvėmis per susuktą popierinę movą. O sergant bronchitu, tokios procedūros daryti negalima.

Bronchinis kosulys ir drėgnas kosulys reikalauja vartoti atsikosėjimą skatinančius preparatus, kurie skystina skreplius ir sustiprina jų šalinimą.

Tam tinka vaistiniai mišiniai, kuriuose yra svilarožių šaknų, saldymedžių šaknų, termopsio, raudonėlių, čiobrelių žolės, gysločių ir šalpusnių lapų ir t.t. Augalinės kilmės preparatų rezultatyvumą gali žymiai padidinti derinimas su medikamentinėmis priemonėmis. Ir nereikėtų susižavėti užsieniniais vaistiniais preparatais. Vietinės gamybos pertusinas gali būti ne mažiau efektyvus, negu garsiojo daktaro Taiso «Mikstūra nuo kosulio su gysločiais», mūsų ambroksolis niekuo neblogesnis už vokišką lazolvaną, o kaina skiriasi kelis kartus. Be to, gydytojo patarimai dėl konkretaus vaisto, dozės ir vartojimo trukmės tikrai bus naudingi.

DĖMESIO! Jei skrepliai kosint darosi žalsvi ar gelsvi, pradeda prastai kvepėti, jei kosulį lydi aukšta temperatūra ar kosulys sukelia aštrų skausmą krūtinėje, būtina pasitarti su specialistu. Bet kuris iš minėtų simptomų gali rodyti pneumoniją.

Abejotinas palengvėjimas

Krūtinės ląstos ištrynimas kokiais nors riebalais ar kiaulių, barkų taukais yra mažai efektyvus ir net žalingas: kosulio nepaveikia, bet odos kvėpavimą apsunkina.

Į istorijos šiukšlyną reikėtų išmesti garstyčių trauklapius ir taures. Visame pasaulyje šių priemonių jau niekas nebenaudoja. Garstyčių trauklapis degina, nuo taurų skauda, o svarbiausia: šios procedūros nedaro jokio specifinio poveikio kosuliui.

Nuo kosulio nepadeda ir fizioterapinės procedūros, tarp jų ir elektroforezė ant krūtinės ląstos.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
15.05.2022 laikas 14:02 “Kietos šviesos spindulių” mįslė

Pirmą kartą apie tokius neįprastus NSO spindulius sužinota XX a. septintojo dešimtmečio pabaigoje. Žanas Heringas pavadino juos "kietos šviesos spinduliais", kurie turi labai neįprastų savybių. Statistinės NSO objektų stebėjimų analizės duomenimis, maždaug 1980 m. šviesos spinduliai ir ...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 13:33 Kanada - Tūkstančiai žmonių evakuoti dėl potvynių Albertoje ir Šiaurės Vakarų teritorijose
Dėl ledo kamščių, lietaus ir tirpstančio sniego šiaurinėje Kanados dalyje išsiliejo upės. Visoms Šiaurės vakarų teritorijų bendruomenėms buvo įsakyta evakuotis, o šiaurės vakarų Albertos provincijoje šimtai žmonių buvo priversti palikti savo namus....

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 11:01 COVID-19 vakcinos išsiskyrimas gali pakenkti neskiepytiems žmonėms ir sukelti rimtų sveikatos problemų, pavyzdžiui, kraujo krešulių

Vakcinų nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19) išskyrimo efektas paveikia net neskiepytus žmones, sukeldamas rimtų sveikatos komplikacijų, įskaitant kraujo krešulius, kurie yra tokie dideli, kad beveik prilygsta žmogaus kumščio dydžiui, kalba Arsenio Toledo.

...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 09:01 Laiko sutrikimų ir anomalijų mįslės

Vienas iš labiausiai paplitusių teiginių apie laiką sako: laikas nuolat yra visur. Deja, bet, jei tai būtų tiesa, tai mūsų gimtoji planeta prarastų bent pusę žmogaus širdžiai mielų paslapčių. Egzistuoja ryšys tarp normalios laiko eigos pasikeitimo ir "pražūtingų, užburtų" vietų.

...

Skaityti daugiau

14.05.2022 laikas 13:48 Vaiduokliai iš tiesų egzistuoja?

Šimtus ar net tūkstančius metų mediumai ir ekstrasensai bandė įrodyti, kad vaiduokliai tikrai egzistuoja. Vieni bijojo vaiduoklių, kiti juos medžiojo. Tačiau klausimas vis dar atviras: ar vaiduokliai tikrai egzistuoja?

...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 08:07 Receptai | Patiekalai Perlinių kruopų sriuba su grybais
Labai turtinga savo skoniu, bet ne kalorijomis perlinių kruopų sriuba su grybais. Net mano vyras labai gyrė, o jis tikrai nėra didžiulis perlinių kruopų ar grybų mėgėjas. Beje šiai sriubai kuo puikiai tiek švieži, tiek džiovinti grybai....

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 07:59 Receptai | Patiekalai Vokiška perlinių kruopų sriuba su šonine
Ar žinojote labai paprastą tiesą: perlinės kruopos yra tik iš miežių. Ši vokiška sriuba Graupensuppe taip ir yra verčiama į lietuvių kalbą - miežinė sriuba. Pas mus tai būtų labiau perlinė sriuba.

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 07:52 Receptai | Patiekalai Perlinių kruopų sriuba su jautiena

Labai, labai ir labai skani perlinių kruopų sriuba su jautiena, šiek tiek jaučiasi švelnus aštrumas ir skonis tikrai geras. Visi ingredientai yra savo vietoje, idealiai sudera tarpusavyje.

Skaityti daugiau