Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2022 » Kovo » 11

Liaudies medicina. Dantų ligos: parodontozė, naudingi patarimai

Liaudies medicinos receptai:

(Žinoma, pirma pasitarkite su gydytoju, dėl ligos nustatymo)

Parodontozė yra lėtinė infekcinė dantenų liga. Ją dažniausiai sukelia bloga dantų priežiūra ir netinkama mityba, taip pat medžiagų apykaitos ir sukandimo sutrikimai. Kai dantys nevalomi, ant jų susikaupia maisto likučiai ir apnašos, kurios gali virsti dantų akmenimis ir sukelti dantenų uždegimą. Laiku nepagydytas dantenų uždegimas plinta ir apima siauras dantenų kišenes, esančias prie dantų kaklelio.

Dantų akmenų susikaupimo vietose vyksta uždegiminis procesas. Jei uždegimas apima ir danties emalį bei aplink esantį žandikaulio kaulinį audinį, dantis pradeda klibėti, o vėliau gali ir iškristi.

Parodontozę dažnai suserga nusilpę, sergantys lėtiniu gastritu, cukralige asmenys.

Parodontozės simptomai:

● akmenų susidarymas ant dantų
● atsiradusios dantų kišenės
● klibantys dantys
● kraujuojančios ir skaudančios dantenos
● pūliuojančios dantenos
● nemalonus burnos kvapas

Parodontozės išvengti padeda kruopšti ir reguliari burnos priežiūra. Kasdien susidarančios apnašos yra minkštos ir lengvai pašalinamos valant dantis. Jų nepašalinus ilgesnį laiką jos greit sukietėja ir virsta dantų akmenimis. Reikia ne rečiau kaip du kartus per dieną valytis dantis ir tarpdančius, vengti saldumynų ir valgyti vitaminingą maistą.

Reiktų susirūpinti, jei apžiūrinėdami dantis ar liesdami juos liežuviu pamatysite ar pajusite, kad dantys gruoblėti ar juos dengia kietos rusvos apnašos. Taipogi, jei skauda dantenas ar jos pradeda kraujuoti valant dantis.

Receptai:

● Natūralus parodontozės gydymas: kraujuojant dantenoms, sumaišyti 5 valgomuosius šaukštus smulkiai supjaustytų pušų spyglių (be šakelių), 2 valgomuosius šaukštus sugrūstų erškėčio vaisių ir 1 valgomąjį šaukštą smulkiai supjaustytų svogūno lukštų. Visą mišinį užplikyti 1,5 litro vandens, kaitinti iki užvirimo ir virinti 5 min. Tai dienos norma. Nuovirą gerti šiltą kaip arbatą.

● Dantenos stiprinamos įtrinant į jas šviežias kraujažolės sultis.

● Dantenos stiprinamos įtrinant jas česnako skiltele. Tęsti gydymą 2 savaites. Esant reikalui, po 5 dienų gydymo kursą galima pakartoti.

● Kraujuojant dantenoms, burna skalaujama šiltu ąžuolo žievės ir liepžiedžių nuoviru. Sumaišyti 2 dalis ąžuolo žievės miltelių ir 1 dalį liepžiedžių, 1 šaukštelį mišinio užplikyti stikline verdančio vandens., kaitinti 3 min., nuovirui atvėsus jį perkošti.

● Dantenas stiprina rauginti kopūstai.

● Burnos ir dantenų gleivinės pažeidimai gydomi valgant šviežias žemuoges arba skalaujant burną ir gerklę citrinų sultimis, praskiestomis vandeniu.

Naudingi patarimai

● Kramtant gysločio šaknį, stiebą arba lapą, gysločio nuoviru skalaujant burną, dantų skausmas išnyksta.

● Iš skaudančio danties pusės į ausį įdėti gysločio šaknį ir laikyti ten tol, kol skausmas išnyks.

● Šventagaršvės lapų sultys, užpiltos ant skaudančio danties, nuima skausmą.

● Sumankyti šalpusnio lapus ir pridėti prie skaudančio danties.

● Po lygiai sumaišyti druską, svogūnus ir česnakus. Gautą mišinį uždėti ant skaudančio danties ir iš viršaus uždengti tamponu 10-15 min.

● Jei dantis skauda iš kairės, tada ant nykščio prie nago uždėti perpjautą svogūną, česnako skiltelę arba iš česnako padarytą košelę skudurėlyje ir tvirtai pririšti. Jei dantis skauda iš dešinės, tvarstį uždėti ant kairės rankos.

● Uždėti ant skaudamos vietos tarp dantenų ir žando gabalėlį kiaulės lašinių (jei sūdyti – nubraukti druską). Laikyti 15-20 min., kol skausmas išnyks.

● Nemalonų burnos kvapą galima pašalinti skalaujant burną susmulkinta antžemine žemuogių dalimi, surinkta žydėjimo metu. 4-5 šaukštus žaliavos užplikyti 1 litru verdančio vandens ir palaukti 30 min. Taip pat galima skalauti burną saliero antpilu: 2 arbatinius šaukštelius salierų užpilti stikline degtinės ir palaukti 14 dienų. 20 lašų užpilo sumaišyti su 50 ml vandens ir skalauti burną.

● Nemalonus burnos kvapas naikinamas skalaujant burną mėnesio senumo arbatinio grybo užpilu.

● Svogūnų arba česnakų kvapas iš burnos greit dingsta, jei pakramtyti petražolės arba ajero šaknį.

● Norint išsaugoti sveikus dantis, būtina laikytis šių taisyklių:

- vengti maišyti nesuderinamą maistą;

- laikytis valgymo režimo;

- sumažinti saldumynų vartojimą, vengti perkasti kietus daiktus (riešutus ir pan.), labai šalto ir labai karšto maisto, ypač tokio maisto vartojimo vienu metu;

- reguliariai valyti dantis;

- 2 kartus per mėnesį skalauti burną vynu, kuriame buvo virtos debesylo šaknys. Kas taip daro, nežino, kas yra dantų skausmas;

- rečiau vartoti porus.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
15.06.2019 laikas 21:34 Receptai Pyragėliai su obuolių įdaru

Skanūs, lengvai ir greitai pagaminami, pyragėliai su obuolių įdaru. Gaminame. Pyragėliai su obuolių įdaru

Skaityti daugiau

13.07.2019 laikas 13:36 Receptai Gaminame namuose. Naminis plombyras
Tačiau problema tame, kad dabar prideda pernelyg daug įvairių chemikalų, dėl kurių plombyro skonis praktiškai dingsta. Naminį plombyrą pasigaminti bus nesunku. Yra labai geras receptas, kuriuo mes nusprendėme pasidalinti su jumis....

Skaityti daugiau

13.06.2019 laikas 19:48 Receptai Ploni pyragėliai su bulvėmis. Skonio neperduoti žodžiais
Skanūs ir ploni pyragėliai iš bulvių. Pyragėlių receptas. Naujiena, niekada dar nevalgiau tokius bulvių pyragėlius. Būtinai gaminsiuos kitą kartą.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:14 Senovės kinų horoskopas: stichijų įtaka jūsų charakteriui
Senovės kinų horoskopas, pasiremiantis penkiomis stichijomis – ugnimi, vandeniu, žeme, medžiu ir metalas – siūlo unikalų požiūrį į asmenybės bruožus ir likimo iššūkius. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip gimimo metų paskutinis skaičius gali atskleist...

Skaityti daugiau