Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Žmonės » 2022 » Kovo » 31

Kašmyro milžinai Delio Durbaro šventėje

1903 m. Delyje, Indijoje, vyko Delio Durbaras - didžiulė britų monarcho Edvardo VII karūnavimo šventė.

Renginyje turėjo dalyvauti pats karalius, tačiau dėl kažkokių priežasčių jis atsisakė atvykti, todėl buvo nuspręsta renginį padaryti dar prabangesnį ir puošnesnį, kad būtų kompensuotas garbės svečio neatvykimas. 

Šventei buvo ruošiamasi beveik dvejus metus, o iškilmės prasidėjo 1902 m. gruodžio 29 d. Pirmiausia Delio gatvėmis žygiavo ryškiai papuošti drambliai, kuriuos su pasigėrėjimu stebėjo paprasti piliečiai, taip pat daugybė Indijos valdovų iš įvairių vietovių ir jų paveldimi princai.

1903 m. sausio 1 d. Delio pakraštyje esančioje didelėje lygumoje buvo atidengta daugybė paviljonų, skirtų britų monarchijos ir didžiulės britų imperijos šlovei pabrėžti. Be kita ko, čia buvo eksponuojama retai vienoje vietoje matoma brangakmenių kolekcija. 

Pasak vieno liudininko, britų lordo Curzono, Indijos princai ir jų tėvai buvo sužavėti šių brangakmenių vaizdu. Kartu su jais į paviljonus atvyko ir pats Curzonas, sėdintis ant dramblio, kurio iltys buvo papuoštos aukso plokštelėmis. 

Tačiau ne brangenybės ar nuostabūs drambliai buvo įspūdingiausias reginys, o du didžiuliai sargybiniai, kurie visiškai "pavogė" visą žiūrovų dėmesį.

milžinai, gigantai, Delis, Indija, Kašmyras, gigantizmas

Buvo teigiama, kad šiuos du milžinus į Durbarą atvežė Džamu ir Kašmyro maharadža. Daugelis, pažvelgę į juos, drąsiai vadino juos "aukščiausiais iš visų gyvų žmonių žemėje". 

Vienas iš Kašmyro milžinų buvo 2,36 m, kitas - 2,23 m ūgio. Pasak šaltinių, jie buvo broliai dvyniai. Specialiai ant galvų jie dėvėjo aukštas skrybėles, kurios milžinams suteikė dar didesnio ūgio iliuziją.  

Šie broliai buvo elitiniai ginklanešiai, savo gyvenimą paskyrę tarnauti maharadžai. Pranešama, kad jie kilę iš vietos, vadinamos Balmokandu, tačiau ši vieta šiuolaikiniams istorikams ir geografams nieko nesako, niekas iki šiol nenustatė, kur ji buvo.

milžinai, gigantai, Delis, Indija, Kašmyras, gigantizmas

Broliai atvyko į Durbarą apsiginklavę ietimis, durklais ir net rankinėmis granatomis. Jie atrodė pasirengę bet kokiai situacijai, kad bet kokia kaina apsaugotų savo maharadžą. Kiekvienas jų turėjo po asmeninį dramblį ir lydėjo maharadžą visur, kur tik jis keliaudavo. 

Durbare susirinkę tarptautiniai žurnalistai ir fotografai taip pat buvo sužavėti šiais milžinais ir parašė apie juos daug pagiriamųjų straipsnių. Šie milžinai išgarsino Kašmyro valdovą visame pasaulyje.

milžinai, gigantai, Delis, Indija, Kašmyras, gigantizmas

Yra daugybė šių brolių nuotraukų, tačiau garsiausia - amerikiečių keliautojo ir fotografo Džeimso Rikaltono daryta nuotrauka tarp milžinų. Jo galva yra žemiau brolių krūtinės. 

Po Durbaro Rikaltonas ir kitas fotografas George'as Rose'as išvyko į Kašmyrą, kur nufotografavo daugiau milžinų. 

milžinai, gigantai, Delis, Indija, Kašmyras, gigantizmas

Kas nutiko broliams milžinams vėliau, nežinoma. Kol kas nežinoma, kokia liga lėmė tokį jų augimą, ar jie turėjo kokių nors sveikatos problemų, kokio amžiaus mirė ir ar turėjo vaikų.

milžinai, gigantai, Delis, Indija, Kašmyras, gigantizmas

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
15.05.2022 laikas 14:02 “Kietos šviesos spindulių” mįslė

Pirmą kartą apie tokius neįprastus NSO spindulius sužinota XX a. septintojo dešimtmečio pabaigoje. Žanas Heringas pavadino juos "kietos šviesos spinduliais", kurie turi labai neįprastų savybių. Statistinės NSO objektų stebėjimų analizės duomenimis, maždaug 1980 m. šviesos spinduliai ir ...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 13:33 Kanada - Tūkstančiai žmonių evakuoti dėl potvynių Albertoje ir Šiaurės Vakarų teritorijose
Dėl ledo kamščių, lietaus ir tirpstančio sniego šiaurinėje Kanados dalyje išsiliejo upės. Visoms Šiaurės vakarų teritorijų bendruomenėms buvo įsakyta evakuotis, o šiaurės vakarų Albertos provincijoje šimtai žmonių buvo priversti palikti savo namus....

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 11:01 COVID-19 vakcinos išsiskyrimas gali pakenkti neskiepytiems žmonėms ir sukelti rimtų sveikatos problemų, pavyzdžiui, kraujo krešulių

Vakcinų nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19) išskyrimo efektas paveikia net neskiepytus žmones, sukeldamas rimtų sveikatos komplikacijų, įskaitant kraujo krešulius, kurie yra tokie dideli, kad beveik prilygsta žmogaus kumščio dydžiui, kalba Arsenio Toledo.

...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 09:01 Laiko sutrikimų ir anomalijų mįslės

Vienas iš labiausiai paplitusių teiginių apie laiką sako: laikas nuolat yra visur. Deja, bet, jei tai būtų tiesa, tai mūsų gimtoji planeta prarastų bent pusę žmogaus širdžiai mielų paslapčių. Egzistuoja ryšys tarp normalios laiko eigos pasikeitimo ir "pražūtingų, užburtų" vietų.

...

Skaityti daugiau

14.05.2022 laikas 13:48 Vaiduokliai iš tiesų egzistuoja?

Šimtus ar net tūkstančius metų mediumai ir ekstrasensai bandė įrodyti, kad vaiduokliai tikrai egzistuoja. Vieni bijojo vaiduoklių, kiti juos medžiojo. Tačiau klausimas vis dar atviras: ar vaiduokliai tikrai egzistuoja?

...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 08:07 Receptai | Patiekalai Perlinių kruopų sriuba su grybais
Labai turtinga savo skoniu, bet ne kalorijomis perlinių kruopų sriuba su grybais. Net mano vyras labai gyrė, o jis tikrai nėra didžiulis perlinių kruopų ar grybų mėgėjas. Beje šiai sriubai kuo puikiai tiek švieži, tiek džiovinti grybai....

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 07:59 Receptai | Patiekalai Vokiška perlinių kruopų sriuba su šonine
Ar žinojote labai paprastą tiesą: perlinės kruopos yra tik iš miežių. Ši vokiška sriuba Graupensuppe taip ir yra verčiama į lietuvių kalbą - miežinė sriuba. Pas mus tai būtų labiau perlinė sriuba.

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 07:52 Receptai | Patiekalai Perlinių kruopų sriuba su jautiena

Labai, labai ir labai skani perlinių kruopų sriuba su jautiena, šiek tiek jaučiasi švelnus aštrumas ir skonis tikrai geras. Visi ingredientai yra savo vietoje, idealiai sudera tarpusavyje.

Skaityti daugiau