- 06.04.2022
- 0.0 Reitingas
- 799 Peržiūros
- Komentarai
Beveik kiekvienas iš mūsų yra norėjęs būti kaip musė ant sienos itin pikantiško pokalbio metu arba išnykti antrame plane po gėdingos klaidos. Nenuostabu, kad nematomumo apsiaustai yra fantastinės literatūros pagrindas.
Pastaraisiais metais buvo daugybė bandymų sukurti kokią nors nematomumo technologiją. Dabar Jungtinės Karalystės startuolis "Invisibility Shield Co." pasirodė su nauju gaminiu, kuris padės įgyvendinti svajonę tapti nematomu... tarsi.
Kaip matote čia pateiktose nuotraukose, už skydo stovintis žmogus iš tiesų išnyksta. Taip atsitinka dėl tikrai smagaus optinio reiškinio, vadinamo lęšių lęšiavimu, kai ant paviršiaus lygiagrečiai išdėstomi ploni cilindro formos lęšiai.
Tikriausiai esate susidūrę su vienu įprastu lęšių lęšių panaudojimo būdu: pakreipiamosiose kortelėse, kurios keičia vaizdą priklausomai nuo kampo.
Pakreipimo kortelė. (ScienceAlert)
Žinoma, lęšio lęšio naudojimas bus šiek tiek sudėtingesnis, kai kalbėsime apie visą nematomumo skydą, o ne tik apie atviruką, tačiau pagrindiniai principai yra tie patys.
"Kiekviename skyde naudojama tiksliai suprojektuota lęšių sistema, kuri didžiąją dalį nuo objekto atsispindėjusios šviesos nukreipia nuo stebėtojo, siunčiant ją į šonus per skydo paviršių į kairę ir į dešinę", - rašoma startuolio "Kickstarter" svetainėje, skirtoje produktui.
"Kadangi šio masyvo lęšiai yra vertikaliai orientuoti, vertikaliai orientuota šviesos juosta, atspindėta stovinčio ir (arba) pritūpusio objekto, greitai tampa labai išsklaidyta, kai pasiskirsto horizontaliai, eidama pro skydo galinę dalį. "
Šiuo atveju lęšiai labai panašūs į horizontalių iškilimų eiles tose pasvirusiose kortelėse, tačiau vietoj to, kad šviesa į kortelę įeitų ir išeitų iš jos skirtingais kampais iš priekio, čia šviesa sklinda iš už skydo.
Patekusi į matricą, į šonus patekusi šviesa išsitempia ir padengia visą paviršių, todėl už jos esantis vaizdas tampa neryškus. Tuo tarpu labiau centrinė šviesa iš už skydo, kur yra "dingęs" objektas, atsispindi atgal ir išeina į šonus.
Skydas ypač gerai išlaiko horizontalių linijų vientisumą, tačiau kadangi skydo lęšiai yra vertikalūs, jis ne taip efektyviai parodo vertikalias linijas už žmogaus - vietoj to sukuria savotišką fono šviesos dėmę. Tai matyti toliau pateiktame vaizde, kuriame plytelės išnyksta tiek pat, kiek ir asmuo, o tamsus laiptelio kraštas atrodo nepažeistas.
Vertikalūs fono elementai susilieja. (Invisibility Shield Co.)
"Galima galvoti apie tai kaip apie bangolaidį, kuris nukreipia spindulius aplink objektą, - "ScienceAlert" sakė Adelaidės universiteto metamedžiagų fizikas Aleksas Dinovitseris (Alex Dinovitser). Fizikoje bangolaidžius galima laikyti struktūromis, kurios nukreipia elektromagnetines bangas tam tikra kryptimi. Dažniausiai jie naudojami elektronikoje (pavyzdžiui, jūsų mikrobangų krosnelė turi bangolaidį), tačiau egzistuoja ir optiniai bangolaidžiai.
Produkto, kurį "Invisibility Shield Co." pristato savo "Kickstarter" svetainėje, veikimo principai iš tikrųjų egzistuoja jau kelerius metus. Karinės slaptumo bendrovės "Hyperstealth" 2019 m. demonstracinis vaizdo įrašas greitai įkvėpė gudrius žmones "YouTube" pabandyti atkartoti tai, ką jie pamatė, ir tai puikiai pavyko.
Inžinierius ir YouTuberis Ianas Charnasas netgi laisvai paskelbė instrukciją, kaip pasigaminti savąjį.
Diagrama, kurioje pavaizduotas šviesos patekimas ir sklaida nuo vieno skydo lęšio ant skydo. (Invisibility Shield Co.)
Žinoma, ši technologija buvo išrasta ne tam, kad tiesiog pasišaipytumėte iš savo draugų. Hyperstealth buvo parduodamas kaip lėktuvų ar tankų užtemdymo įrenginys. Jų naudai veikia tai, kad toks lęšio formos lęšis veikia tuo geriau, kuo toliau esate nuo lęšio. Tačiau vien tik vizualinis maskavimas nėra itin naudingas kariniams poreikiams. Priklausomai nuo to, kas jus stebi, reikėtų skirtingų užtemdymo įtaisų.
"Yra daugybė skirtingų technologijų. Pavyzdžiui, [ši technologija] nėra tokia pati, kaip norint padaryti lėktuvą nematomą radarams", - "ScienceAlert" sakė Dinovitseris.
"Tokiu atveju paviršius yra sukurtas taip, kad visiškai sugertų spinduliuotę arba šviesą. Šviesos atveju geriausia medžiaga tam yra "VantaBlack". Tai ne tas pats, kas nematomumo maskavimas, kai šviesa praeina pro ją ir ją aplenkia".
Apskritai šis skydas yra tik vienas vartotojui skirtas gaminys, o "nematomumo tyrimai" vyksta jau kelis pastaruosius dešimtmečius, kurių rezultatas - tokie dalykai kaip nematomas apsiaustas garsui, elektromagnetinėms bangoms ir net matomai šviesai (nors tik vienos spalvos).
Negalime paneigti, kad "Invisibility Shield Co." parduodamas prietaisas tikrai sukuria smagų interneto turinį, nesvarbu, ar tai būtų jūsų šuns apgaudinėjimas, ar šeimos supriešinimas.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau