Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Technologijos, Mokslas » 2022 » Balandžio » 6

Šis startuolis sukūrė veikiantį "nematomumo skydą". Štai kaip jis veikia

Beveik kiekvienas iš mūsų yra norėjęs būti kaip musė ant sienos itin pikantiško pokalbio metu arba išnykti antrame plane po gėdingos klaidos. Nenuostabu, kad nematomumo apsiaustai yra fantastinės literatūros pagrindas.

Pastaraisiais metais buvo daugybė bandymų sukurti kokią nors nematomumo technologiją. Dabar Jungtinės Karalystės startuolis "Invisibility Shield Co." pasirodė su nauju gaminiu, kuris padės įgyvendinti svajonę tapti nematomu... tarsi.  

Kaip matote čia pateiktose nuotraukose, už skydo stovintis žmogus iš tiesų išnyksta. Taip atsitinka dėl tikrai smagaus optinio reiškinio, vadinamo lęšių lęšiavimu, kai ant paviršiaus lygiagrečiai išdėstomi ploni cilindro formos lęšiai.

Tikriausiai esate susidūrę su vienu įprastu lęšių lęšių panaudojimo būdu: pakreipiamosiose kortelėse, kurios keičia vaizdą priklausomai nuo kampo.

Pakreipimo kortelė.
Pakreipimo kortelė. (ScienceAlert)

Žinoma, lęšio lęšio naudojimas bus šiek tiek sudėtingesnis, kai kalbėsime apie visą nematomumo skydą, o ne tik apie atviruką, tačiau pagrindiniai principai yra tie patys.

"Kiekviename skyde naudojama tiksliai suprojektuota lęšių sistema, kuri didžiąją dalį nuo objekto atsispindėjusios šviesos nukreipia nuo stebėtojo, siunčiant ją į šonus per skydo paviršių į kairę ir į dešinę", - rašoma startuolio "Kickstarter" svetainėje, skirtoje produktui.

"Kadangi šio masyvo lęšiai yra vertikaliai orientuoti, vertikaliai orientuota šviesos juosta, atspindėta stovinčio ir (arba) pritūpusio objekto, greitai tampa labai išsklaidyta, kai pasiskirsto horizontaliai, eidama pro skydo galinę dalį. "

Šiuo atveju lęšiai labai panašūs į horizontalių iškilimų eiles tose pasvirusiose kortelėse, tačiau vietoj to, kad šviesa į kortelę įeitų ir išeitų iš jos skirtingais kampais iš priekio, čia šviesa sklinda iš už skydo.

Patekusi į matricą, į šonus patekusi šviesa išsitempia ir padengia visą paviršių, todėl už jos esantis vaizdas tampa neryškus. Tuo tarpu labiau centrinė šviesa iš už skydo, kur yra "dingęs" objektas, atsispindi atgal ir išeina į šonus.

Skydas ypač gerai išlaiko horizontalių linijų vientisumą, tačiau kadangi skydo lęšiai yra vertikalūs, jis ne taip efektyviai parodo vertikalias linijas už žmogaus - vietoj to sukuria savotišką fono šviesos dėmę. Tai matyti toliau pateiktame vaizde, kuriame plytelės išnyksta tiek pat, kiek ir asmuo, o tamsus laiptelio kraštas atrodo nepažeistas. 

Vertikalūs fono elementai susilieja
Vertikalūs fono elementai susilieja. (Invisibility Shield Co.)

"Galima galvoti apie tai kaip apie bangolaidį, kuris nukreipia spindulius aplink objektą, - "ScienceAlert" sakė Adelaidės universiteto metamedžiagų fizikas Aleksas Dinovitseris (Alex Dinovitser). Fizikoje bangolaidžius galima laikyti struktūromis, kurios nukreipia elektromagnetines bangas tam tikra kryptimi. Dažniausiai jie naudojami elektronikoje (pavyzdžiui, jūsų mikrobangų krosnelė turi bangolaidį), tačiau egzistuoja ir optiniai bangolaidžiai.

Šis startuolis sukūrė veikiantį

Produkto, kurį "Invisibility Shield Co." pristato savo "Kickstarter" svetainėje, veikimo principai iš tikrųjų egzistuoja jau kelerius metus. Karinės slaptumo bendrovės "Hyperstealth" 2019 m. demonstracinis vaizdo įrašas greitai įkvėpė gudrius žmones "YouTube" pabandyti atkartoti tai, ką jie pamatė, ir tai puikiai pavyko.

Inžinierius ir YouTuberis Ianas Charnasas netgi laisvai paskelbė instrukciją, kaip pasigaminti savąjį.

Diagrama, kurioje pavaizduotas šviesos patekimas ir sklaida nuo vieno
Diagrama, kurioje pavaizduotas šviesos patekimas ir sklaida nuo vieno skydo lęšio ant skydo. (Invisibility Shield Co.)

Žinoma, ši technologija buvo išrasta ne tam, kad tiesiog pasišaipytumėte iš savo draugų. Hyperstealth buvo parduodamas kaip lėktuvų ar tankų užtemdymo įrenginys. Jų naudai veikia tai, kad toks lęšio formos lęšis veikia tuo geriau, kuo toliau esate nuo lęšio. Tačiau vien tik vizualinis maskavimas nėra itin naudingas kariniams poreikiams. Priklausomai nuo to, kas jus stebi, reikėtų skirtingų užtemdymo įtaisų.

"Yra daugybė skirtingų technologijų. Pavyzdžiui, [ši technologija] nėra tokia pati, kaip norint padaryti lėktuvą nematomą radarams", - "ScienceAlert" sakė Dinovitseris.

"Tokiu atveju paviršius yra sukurtas taip, kad visiškai sugertų spinduliuotę arba šviesą. Šviesos atveju geriausia medžiaga tam yra "VantaBlack". Tai ne tas pats, kas nematomumo maskavimas, kai šviesa praeina pro ją ir ją aplenkia".

Apskritai šis skydas yra tik vienas vartotojui skirtas gaminys, o "nematomumo tyrimai" vyksta jau kelis pastaruosius dešimtmečius, kurių rezultatas - tokie dalykai kaip nematomas apsiaustas garsui, elektromagnetinėms bangoms ir net matomai šviesai (nors tik vienos spalvos).

Negalime paneigti, kad "Invisibility Shield Co." parduodamas prietaisas tikrai sukuria smagų interneto turinį, nesvarbu, ar tai būtų jūsų šuns apgaudinėjimas, ar šeimos supriešinimas.

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
28.05.2022 laikas 15:54 Klausas Švabas grasina Brazilijos prezidentui už atsisakymą pasirašyti PSO pandemijos sutartį
Pasaulio ekonomikos forumo (WEF) įkūrėjas ir vykdomasis direktorius Klausas Schwabas (Klaus Schwab) paskelbė menkai pridengtą grasinimą Brazilijos prezidentui Jairui Bolsonaro po to, kai šis stipruolis atsisakė pasirašyti Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) pandeminę sutartį....

Skaityti daugiau

28.05.2022 laikas 15:29 Vyriausybės duomenys įrodo, "visiškai paskiepyti" nuo kovidų, serga AIDS, todėl iš dalies jus blaško Rusijos ir Ukrainos propaganda

Ar Vuchano koronaviruso (Covid-19) "vakcinos" sukelia AIDS? Vis daugiau vyriausybinių duomenų iš viso pasaulio rodo, kad taip, ir kad Rusijos ir Ukrainos konfliktas iš esmės nukreipia dėmesį nuo to.

...

Skaityti daugiau

27.05.2022 laikas 22:00 Kineziterapeutė apie nugaros skausmą: „Gulėjimas gali tik dar labiau pakenkti“

Nugaros skausmas – viena dažniausiai daugelį žmonių užklumpančių sveikatos problemų, prie kurios paplitimo šiandien prisideda ir nepakankamas fizinis aktyvumas, ir sėdimas darbas. Kineziterapeutė Simona Povelauskienė pastebi, kad, nepaisant sparčios mokslo ir medicinos pažangos, nugaros ska...

Skaityti daugiau

26.05.2022 laikas 20:14 Aiškėja daugiau neigiamo Covid vakcinos poveikio ir slėpimo atvejų
Nors didžioji žiniasklaida ir Didžioji farmacija deda visas pastangas, kad medikai ir nukentėję pacientai nekalbėtų apie neigiamą "Covid" vakcinų poveikį, apie šiuos atvejus pradedame girdėti vis dažniau, nes jų skaičius tampa per didelis, kad būtų galima į jį nekreipti dėmesio....

Skaityti daugiau

26.05.2022 laikas 19:41 Nereikia panikuoti dėl beždžionių raupų

Žinomas epidemiologas ir kardiologas daktaras Peteris McCulloughas (Peter McCullough) sakė visuomenei išlikti ramiai pasirodžius pranešimams apie dar vieną virusų protrūkį, šį kartą dėl beždžionių raupų viruso

...

Skaityti daugiau

28.05.2022 laikas 20:19 Receptai | Patiekalai Kaip paruošti plėšytą kiaulieną: 6 paprasti žingsniai?
Jeigu kiaulienos šašlykai ar tradiciniai kepsniai pabodo – pasigaminkite plėšytos kiaulienos. Plėšytą mėsą ne tik nesunku paruošti, ją panaudosite labai įvairiai – ji puikiai tinka ir mėsainiams, ir takams, ir buritams, kitiems populiariems patiekalams gaminti. Tačiau net ir ruošiant tokį paprastą p...

Skaityti daugiau

27.05.2022 laikas 22:10 Receptai | Patiekalai Džiovintų vaisių ir riešutų duona (video)
Į dubenį su miltais suberkite džiovintus vaisius. Išmaišykite. Paruoštą mišinį ir smulkintus riešutus berkite į kiaušinių plakinį ir gerai išmaišykite iki vientisos masės.

Skaityti daugiau

26.05.2022 laikas 08:25 Receptai | Patiekalai Labai skanus sveikas bananų ir rabarbarų pyragas su aliejumi be pieno

Šis rabarbarų ir bananų pyragas su aliejumi yra labai skanus ir sveikas. Jis yra gamintas be pieno, su kokybiškais riebalais, su labai nedideliu kiekiu cukraus. Ciberžolė taipogi pasižymi priešuždegiminėmis bei antioksidacinėmis savybėmis. Tikrai fantastiškas vasariškas desertas!

...

Skaityti daugiau