Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Technologijos, Mokslas » 2022 » Birželio » 13

Tyrėjai atrado, kad audros su perkūnija daliai žmonių pablogina sveikatą

Naujausiame mokslininkų tyrime pateikiami iki šiol stipriausi įrodymai, kad audros su perkūnija gali pabloginti tam tikrą sveikatos būklę.

Per 14 metų laikotarpį JAV tyrėjai nustatė, kad dienos aplink audras su perkūnija buvo akivaizdžiai susietos su išaugusiu apsilankymų kiekiu skubiosios pagalbos skyriuose.

Visi negalavimai buvo susiję su kvėpavimo takų problemomis tarp vyresnio amžiaus amerikiečių, ypač tarp turinčių jau anksčiau nustatytas sveikatos problemas, tokias kaip astma ir lėtinė obstrukcinė plaučių liga (LOPL).

Tyrėjai atrado, kad audros su perkūnija daliai žmonių pablogina sveika

© Dmitry Zvolskiy | Pexels

Teoriją, kad audros gali neigiamai paveikti sveikatą, mokslininkai kėlė nuo pat 1980-ųjų. Keli tyrimai dokumentavo kvėpavimo takų ligų bangas, susijusias su smarkiomis audromis, ypač astmos atvejus.

Bent jau viename tyrime atrasti įrodymai, kad smarkių atmosferinio slėgio pasikeitimų metu, kurie vyksta kartu su audromis, gali pablogėti miego apnėjos būklė.

Taip pat egzistuoja ir tam tikrų įrodymų, kurie patvirtina seną ir paplitusią istoriją, kad artėjanti audra suintensyvina artritą, kuomet juo sergantys žmonės gali sėkmingai prognozuoti artėjančius neramumus.

Šiuo naujuoju tyrimu, kuris buvo paskelbtas „JAMA Internal Medicine“, autoriai norėjo giliau pažvelgti į galimas sąsajas tarp audrų su perkūnija ir mūsų sveikatos, tam panaudojant kiek tik įmanoma daugiau duomenų, kuriuos būtų galima iš karto išanalizuoti.

Jiems pavyko surinkti orų duomenis apie visas audras, kurios JAV buvo fiksuotos tarp 1999 metų sausio ir 2012 metų gruodžio mėnesių (duomenys gauti iš JAV Nacionalinės vandenynų ir atmosferos administracijos, kuomet žaibo iškrovos buvo laikomos audrų indikatoriumi).

Tuomet jie atliko kryžminius palyginimus su informacija iš nacionalinių skubiosios pagalbos skyrių, apie vyresnių nei 65 metų gyventojų apsilankymus ligoninėse, konkrečiai, jiems kenčiant su kvėpavimo takais susijusias problemas.

Per 14 metų duomenų analizę, tarp vyresnių nei 65 metų amerikiečių, suskaičiuota apie 52000 papildomų vizitų skubiosios pagalbos skyriuose dėl kvėpavimo problemų, kurie buvo siejami su audromis.

Ankstesni tyrimai siejo žiedadulkes su išaugusiu astmos susirgimų skaičiumi po didelių audrų, keliant teoriją, kad tokios audros didžiuliu mastu atveria žiedadulkes ir nukloja regioną alergiją sukeliančių augalų dalelių mase.

gamta, sveikata, mokslas, perkūnija

© Tanya Gorelova | Pexels

Visgi, šiame tyrime išaugęs apsilankymų skubiosios pagalbos skyriuose skaičius prasidėdavo dar prieš pasirodant audrai ir tarp žiedadulkių jokio atliepiančio efekto nebūdavo iki pat tada, kol audra praeidavo.

Nors mokslininkų komanda neatmeta galimybės, kad didelę įtaką tarp astmos protrūkių po audrų gali turėti žiedadulkės, tačiau jie nemano, kad būtent žiedadulkės turėtų būti kaltinamos dėl kvėpavimo problemų atvejų šuolio tarp vyresnio amžiaus žmonių, vyraujant audringiems orams.  

Vis dar yra įmanoma, kad ryšys tarp kvėpavimo takų sveikatos ir aplinkos sąlygų, sukeltų audrų, tarp jaunų žmonių, kurie linkę būti labiau alergiški tokiems dalykams kaip žiedadulkės, gali būti visiškai kitoks.

Jie pastebėjo, kad netrukus prieš audrą aplinkoje buvo fiksuojama žymiai išaugusi temperatūra ir didesni kietųjų dalelių (oro taršos) lygiai. Taigi, tikėtina kad būtent šie faktoriai turėjo didesnį poveikį vyresnio amžiaus žmonių, sergančių astma ar LOPL, kvėpavimo takų sveikatai, sakė tyrėjai.

Kadangi prognozuojama, kad kylant pasaulinėms temperatūroms audros JAV taps vis dažnesnės ir smarkesnės, taigi šis tyrimas ir jo atradimai pabrėžia dar vienas klimato kaitos pasekmes žmonių sveikatai.

Nors tyrimas neapžvelgė jokių prevencinių priemonių, kuriomis prieš artėjančią audrą galėtų pasinaudoti vyresnio amžiaus žmonės, susiduriantys su kvėpavimo takų problemomis, tačiau prie tyrimo dirbę mokslininkai visgi turi keletą patarimų: „Bet kas kenčiantis nuo astmos ar LOPL, kurių simptomai aplink audras yra linkę pablogėti, turi būtinai naudoti inhaliatorius taip, kaip nurodė jų šeimos gydytojas ar pulmonologas. Jei pacientų simptomai nėra tinkamai kontroliuojami, tuomet jie apie tai turi būtinai pranešti savo gydytojams“.

Gismeteo.lt 

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
08.11.2017 laikas 14:26 Receptai Skatinanti prakaitavimą arbata (ramunėlės, juoduogio šeivamedis)

Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: karščiavimas, prakaitavimas. Ingredientai: ramunėlės žiedai, juoduogio šeivamedžio žiedai.

Skaityti daugiau

28.09.2019 laikas 09:38 Receptai Vištienos krūtinėlės kepsniai orkaitėje

Vištienos krūtinėlės file nuplauname, nusausiname, dedame ant lentelės, delnu prispaudžiame, aštriu peiliu perpjauname išilgai pusiau ir uždengę maistine plėvele truputį pamušame

Skaityti daugiau

09.11.2019 laikas 15:11 Receptai Karka Aluje. Čekų Receptas Su Medumi Ir Garstyčiomis

Gaminti karką galima tamsiame arba šviesiame aluje. Bet tamsiame ji gaunasi aštresnio „vyriško“ skonio, o baltame – švelnesnė. Ir būtinai reikia kepti karką iki charakteringos rusvos plutelės. O patiekti tokią...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 20:51 COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys
Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizi...

Skaityti daugiau