Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 4

Užėmus svarbų Ukrainos miestą, Putinas įsakė Rusijos kariams kovoti toliau

Prezidentas Vladimiras Putinas (Vladimir Putin) pirmadienį įsakė Rusijos kariams tęsti puolimą giliau į Donbaso regioną Rytų Ukrainoje po to, kai Maskvos pajėgos užėmė strategiškai svarbų Lysychansko miestą.

Vasario 24 d. Rusijai įsiveržus į Ukrainą, karas tęsiasi jau penktą mėnesį, todėl vyriausybės ir organizacijos susirinko į konferenciją Šveicarijoje, kad pradėtų rengti šalies atkūrimo planą, nors konfliktas nesiliauja.

Savaitgalį pralaimėtas Lysičanskas paskatino Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį (Volodymyr Zelensky) suintensyvinti raginimus padidinti ginklų tiekimą iš Vakarų, kad Kijevas galėtų tęsti pasipriešinimą ir atgauti prarastas teritorijas.

Atsisakiusi savo pradinio karo tikslo - užimti Kijevą po stipraus ukrainiečių pasipriešinimo - Rusija sutelkė pastangas, kad užsitikrintų Donbaso regioną sudarančių Donecko ir Lugansko sričių kontrolę.

Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu (Sergei Shoigu) per susitikimą Prezidentui Vladimirui Putinui pranešė, kad Maskvos pajėgos dabar visiškai kontroliuoja Lugansko sritį.

Duodamas suprasti, kad kovos nesiliaus ir kad Rusija dabar stebi visą Donecko regioną, V. Putinas pasakė S. Šoigu, kad ten dislokuotos pajėgos turi tęsti savo operacijas.

"Kariniai daliniai, įskaitant Rytų grupę ir Vakarų grupę, turi vykdyti savo užduotis pagal iš anksto patvirtintus planus", - sakė V. Putinas.

"Tikiuosi, kad viskas ir toliau vyks jų kryptimi, kaip iki šiol vyko Luganske".

Sekmadienį Ukrainos kariuomenė pareiškė, kad traukiasi iš Lysičansko, siekdama išsaugoti savo karių gyvybes, nes ten atsidūrė Rusijos pajėgų persvara ir pergale.

- "Moderniausia ginkluotė" -

Tačiau simboliškai Ukrainai Ukrainos vėliava buvo iškelta Gyvatės saloje, uolėtoje atodangoje Juodojoje jūroje, po to, kai Rusija praėjusią savaitę pasitraukė iš strategiškai svarbios Ukrainos teritorijos.

Maskvai užėmus Lysičanską - praėjus savaitei po to, kai Ukrainos kariuomenė taip pat pasitraukė iš kaimyninio Severodonecko miesto, - Rusijos pajėgoms atsilaisvino galimybės žengti į Kramatorską ir Slovianską Donecko srityje.

Lugansko srities gubernatorius Sergejus Gaidajus (Sergiy Gayday) per "Telegram" pranešė, kad už Lysičansko esančiame Bilogorivkos mieste tebevyksta mūšiai.

"Toliau giname nedidelę Lugansko srities dalį, kad mūsų kariuomenė galėtų pastatyti apsauginius redutus", - pridūrė jis.

Vėlų sekmadienį kreipimesi V. Zelenskis pažadėjo, kad Kijevas kovos toliau ir užtikrins, kad kariuomenė turėtų "moderniausią ginkluotę".

"Ukraina pasieks tokį lygį, kai okupantų ugnies pranašumas bus sulygintas".

Slovjanske, esančiame maždaug už 75 km į vakarus nuo Lysičansko, pirmadienį, kitą dieną po Rusijos smūgių, per kuriuos žuvo mažiausiai šeši žmonės, tarp jų devynerių metų mergaitė, ir buvo sužeista 19 žmonių, gatvėse buvo nedaug žmonių.

Dideliame miesto centre esančiame turguje, kurio didžiąją dalį nuniokojo Rusijos smūgio sukeltas gaisras, keli prekeiviai siūlė būtiniausių prekių, o kiti valė apanglėjusias nuolaužas.

AFP kalbinti pardavėjai ir gyventojai, kai kurie vis dar ištikti šoko, išreiškė susirūpinimą dėl ateinančių dienų ir savaičių, nes vėl pasigirdo apšaudymo garsai.

- "Demokratinio pasaulio užduotis" -

Siversko mieste, esančiame už 30 kilometrų į vakarus nuo Lysičansko, naktį taip pat buvo apšaudomas, AFP sakė gyventojai ir pareigūnas.

Tačiau V. Zelenskio kalba sekmadienio vakarą buvo iššaukianti, nurodant, kad Ukrainos kariai "atkovos" teritoriją Donbase, kaip ir kituose regionuose anksčiau per karą.

Pirmadienį dešimčių šalių ir tarptautinių organizacijų lyderiai susitiko Šveicarijos Lugano mieste, kur siekia parengti Ukrainos atstatymo, kuris, kaip tikimasi, kainuos šimtus milijardų dolerių, planą.

Lugane vyks ne pažadų konferencija, o bus bandoma nustatyti atstatymo proceso, kurį siekiama pradėti dar vykstant karui, principus ir prioritetus.

Manoma, kad susitikime bus parengta schema, panaši į Maršalo planą - JAV sukurtą milžinišką ekonominio gelbėjimo schemą, skirtą Europai atstatyti po Antrojo pasaulinio karo.

Vaizdo kreipimesi į konferenciją, kurioje asmeniškai dalyvavo Ministras Pirmininkas Denisas Šmyhalas (Denys Shmyhal), V. Zelenskis pavadino Ukrainos atkūrimą "bendra viso demokratinio pasaulio užduotimi" ir "didžiausiu indėliu remiant taiką pasaulyje".

Tačiau Bučos - Ukrainos miesto, kuris yra karo nusikaltimų, dėl kurių kaltinamos Maskvos pajėgos po jų atsitraukimo balandžio mėnesį, sinonimas - gyventojams baimė išlieka net ir tada, kai pradedama kalbėti apie atstatymą.

"Mes einame miegoti nežinodami, ar rytoj atsibusime", - sakė 65 metų Vera Semeniouk (Vera Semeniouk).

"Visi grįžo, pradeda remontuoti namus, daugelis deda naujus langus. Būtų baisu, jei viskas prasidėtų iš naujo ir mums vėl tektų viską palikti".

Agence France-Presse (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
14.08.2022 laikas 21:26 Įrodymai patvirtina, kad lėktuvą TWA 800 numušė JAV kariuomenė, o po to vyko masinis koordinuotas slėpimas
Oficiali 1996 m. liepos 17 d. įvykusios tragiškos oro bendrovės "Trans World Airlines" (TWA) reiso 800 lėktuvo katastrofos versija teigia, kad lėktuvas tiesiog "sprogo" iš niekur ir kad nebuvo jokio teroristinio nusikaltimo....

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 21:04 Tyrimo rezultatai rodo, kad apie 30 % jaunų žmonių, kuriems buvo atlikta COVID injekcija, patiria širdies pažeidimų
Nauji Tailande atlikti tyrimai parodė, kad iš 10 vaikų, "paskiepytų" nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19), trims iš jų dėl to išsivysto širdies problemų.

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 20:43 Gėjų pedofilų pora įsivaikino berniukus tik tam, kad kurtų vaikų pornografiją
Waltono apygardoje, Ga. valstijoje, netoli Atlantos, gyvenančiai homoseksualų porai pareikšta daugybė kaltinimų lytiniais nusikaltimais prieš vaikus.

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:27 Tauta Siūlo „Naisių vasara 2022. ŽOLINĖ“: Atsisakę kiršinti ir skaldyti visuomenę

Šią savaitę pasirodžius galutinei antrojo šiemet festivalio Naisiuose programai, internetas tiesiog ūžia. Į sceną čia lips ne tik Lietuvos muzikos pasaulio legenda Gytis Paškevičius, bet ir puikiai žinomi atlikėjai.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 08:53 Receptai | Patiekalai Sorų kruopų nauda tavo sveikatai, receptai
Pagal baltymų ir riebalų kiekį sorų kruopos lenkia miežines, perlines, grikių kruopas, o pagal kaloringumą nenusileidžia grikių ir ryžių kruopoms. Iš sorų kruopų ruošiama košė su vandeniu ir pienu, užkepėlės, kotletai, kroketai, s...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus a...

Skaityti daugiau