Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 5

Kinija svarsto galimybę pasinaudoti kiaulienos atsargomis, kad sumažintų sąnaudas

Kinijos valdžios institucijos antradienį pareiškė, kad gali panaudoti kiaulienos atsargas ir nurodė tiekėjams paskersti daugiau kiaulių, kad sumažintų pagrindinės mėsos kainas, nes jos per metus šoktelėjo beveik trečdaliu.

Pekino vyriausiasis ekonomikos planuotojas buvo priverstas reaguoti po to, kai kiaulienos kainos šalyje šoktelėjo, o reguliavimo institucijos kaltino tiekėjus "aklai laikant atsargas" ir nenorint jų parduoti.

Nacionalinė plėtros ir reformų komisija (NDRC) teigė, kad tokiu nenoru siekiama padidinti pelną, ir nurodė pagrindiniams tiekėjams skersti kiaules "reguliariu tempu" ir nustoti kaupti kiaulieną, teigė Xinhua.

Praėjusio mėnesio pabaigoje mėsa buvo parduodama 32 proc. brangiau nei 2021 m. birželį, pridūrė ji.

Antradienį komisija pareiškė, kad "svarsto galimybę išlaisvinti centrines kiaulienos atsargas".

Ji taip pat nurodė vietos valdžios institucijoms "laiku išleisti atsargas", kad būtų apsisaugota nuo staigaus kainų augimo.

Kinijos vyriausybė sandėliuose laiko didžiules šaldytos kiaulienos atsargas ir kartais išleidžia mėsos rezervus, kad stabilizuotų kainas, ypač didžiausios paklausos laikotarpiais, įskaitant Mėnulio Naujuosius metus.

Remiantis EBPO duomenimis, kiauliena Kinijoje yra dažniausiai vartojama mėsa, kurios vidutinis šalies gyventojas per metus suvalgo daugiau kaip 25 kg.

Antroji pagal dydį pasaulio ekonomika dažniausiai išvengė pasaulinio maisto kainų šuolio, kurį sukėlė Rusijos karas Ukrainoje, poveikio.

Tačiau kiaulienos kainos smarkiai nukentėjo po to, kai pastaraisiais metais šalies bandas nusiaubė afrikinis kiaulių maras, dėl kurio smarkiai išaugo vartotojų infliacija.

2019 m. valdžios institucijos pareiškė, kad atlaisvins žemę, siekdamos atkurti gamybą iki prieš kiaulių marą buvusio lygio, o nuo to laiko pareigūnai išleido atsargas iš sandėlių, kad sumažintų išlaidas.

"Kiaulių kainoms toliau kylant, kiaulių augintojai nuostolius paverčia pelnu... dabar ūkininkai gauna apie 60 juanių (apie 9 JAV dolerius) pelno iš galvos", - interviu valstybiniam transliuotojui CCTV birželį sakė Žemės ūkio ir kaimo reikalų ministerijos kiaulių ekspertas Wang Zuli.

"Galime sakyti, kad juodžiausios dienos kiaulių augintojams baigėsi", - sakė Vangas ir pridūrė, kad tikimasi, jog pasiūla didės.

Netgi konsultacinės bendrovės "Trivium China" žemės ūkio analitikas Pay sakė AFP, kad kylant kiaulienos kainoms įprasta, jog kiaulių augintojai "atideda dabar skersti paruoštų kiaulių pardavimą, manydami, kad kitą ir dar kitą savaitę galės pagaminti daugiau".

"Tačiau jei kiaulių kainų kilimą lemia realūs rinkos veiksniai, o ne spekuliacijos, rezervų išleidimas neturės didelės įtakos", - sakė Pay, nurodydamas dideles pašarų ir energijos sąnaudas, taip pat išaugusią restoranų paklausą po uždarymo.

Pekinas atidžiai stebi maisto produktų kainas, nes dėl "Covid" sutrikimų, be didesnių trąšų ir degalų sąnaudų, taip pat dėl problemų, susijusių su galimybe naudotis įranga, kyla grėsmė, kad rudenį bus nuimtas pagrindinių kultūrų, pavyzdžiui, sojų ir kukurūzų, derlius.

Agence France-Presse (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
14.08.2022 laikas 21:26 Įrodymai patvirtina, kad lėktuvą TWA 800 numušė JAV kariuomenė, o po to vyko masinis koordinuotas slėpimas
Oficiali 1996 m. liepos 17 d. įvykusios tragiškos oro bendrovės "Trans World Airlines" (TWA) reiso 800 lėktuvo katastrofos versija teigia, kad lėktuvas tiesiog "sprogo" iš niekur ir kad nebuvo jokio teroristinio nusikaltimo....

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 21:04 Tyrimo rezultatai rodo, kad apie 30 % jaunų žmonių, kuriems buvo atlikta COVID injekcija, patiria širdies pažeidimų
Nauji Tailande atlikti tyrimai parodė, kad iš 10 vaikų, "paskiepytų" nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19), trims iš jų dėl to išsivysto širdies problemų.

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 20:43 Gėjų pedofilų pora įsivaikino berniukus tik tam, kad kurtų vaikų pornografiją
Waltono apygardoje, Ga. valstijoje, netoli Atlantos, gyvenančiai homoseksualų porai pareikšta daugybė kaltinimų lytiniais nusikaltimais prieš vaikus.

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:27 Tauta Siūlo „Naisių vasara 2022. ŽOLINĖ“: Atsisakę kiršinti ir skaldyti visuomenę

Šią savaitę pasirodžius galutinei antrojo šiemet festivalio Naisiuose programai, internetas tiesiog ūžia. Į sceną čia lips ne tik Lietuvos muzikos pasaulio legenda Gytis Paškevičius, bet ir puikiai žinomi atlikėjai.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 08:53 Receptai | Patiekalai Sorų kruopų nauda tavo sveikatai, receptai
Pagal baltymų ir riebalų kiekį sorų kruopos lenkia miežines, perlines, grikių kruopas, o pagal kaloringumą nenusileidžia grikių ir ryžių kruopoms. Iš sorų kruopų ruošiama košė su vandeniu ir pienu, užkepėlės, kotletai, kroketai, s...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus a...

Skaityti daugiau