Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Pasaulis » 2022 » Liepos » 6

Konkurentė "CureVac" padavė Vokietijos bendrovę "BioNTech" į teismą dėl "Covid" dūrio formulės

Vokietijos farmacijos bendrovė "CureVac" antradienį pranešė, kad padavė į teismą konkurentę "BioNTech" dėl mRNA technologijos, naudotos kuriant vakciną nuo koronaviruso "Comirnaty", patentų pažeidimo.

CureVac ketina "apginti savo intelektinės nuosavybės teises, sukauptas per daugiau nei du dešimtmečius novatoriško darbo mRNA technologijos srityje, kuris padėjo sukurti Covid-19 vakciną", sakoma jos pareiškime.

Ieškinyje prieš Maince įsikūrusią "BioNTech" ir dvi jos dukterines įmones bus siekiama "teisingos kompensacijos" už intelektinės nuosavybės teisių pažeidimą, teigė bendrovė.

"BioNTech" kartu su JAV farmacijos milžine "Pfizer" sukurta "Comirnaty" vakcina buvo pirmoji vakcina "Covid-19", patvirtinta Vakaruose, ir tapo viena plačiausiai naudojamų visame pasaulyje.

Tuebingene įsikūrusią "CureVac" prieš 22 metus įkūrė mRNA pradininkas Ingmaras Hoerras (Ingmar Hoerr).

Nuo to laiko ji užpatentavo pagrindinę technologiją, "susijusią su mRNA kūrimu, perdavimu ir gamyba", kuri, jos teigimu, "iš esmės prisidėjo prie saugių ir veiksmingų Covid-19 vakcinų kūrimo".

"CureVac" teigė, kad būdama "pirmoji mRNA technologijos pradininkė" ji parėmė "dešimtmečius trukusius mokslinius tyrimus ir inovacijas", kuriomis buvo kuriamos vakcinos.

BioNTech pareiškime teigė, kad jos darbas buvo originalus ir ji "ryžtingai ginsis nuo visų kaltinimų patentų pažeidimu".

"Žinome, kad nėra neįprasta, jog kitos farmacijos pramonės įmonės, matydamos "Comirnaty" sėkmę, dabar teigia, kad vakcina galimai pažeidžia jų intelektinės nuosavybės teises", - teigė ji.

CureVac teigė, kad neplanuoja imtis jokių teisinių veiksmų, kurie galėtų trukdyti vakcinos "Comirnaty" gamybai, pardavimui ar platinimui.

Bendrovė "CureVac" lygiagrečiai su bendrove "BioNTech" kūrė savo injekciją "Covid-19", tačiau 2021 m. spalio mėn. po nuviliančių bandymų rezultatų jos atsisakė.

Kartu su Didžiosios Britanijos farmacijos bendrove GSK "CureVac" dabar daugiausia dėmesio skiria antros kartos vakcinos kandidatės kūrimui.

Mokslininkai mano, kad mRNA vakcinos, kurios išprovokuoja imuninį atsaką į žmogaus ląsteles pristatydamos genetines molekules, kuriose yra pagrindinių patogeno dalių kodas, galėtų pakeisti daugelio ligų gydymo būdą.

JAV kompanijos "Moderna" gaminamoje vakcinoje "Covid-19" taip pat naudojama ta pati mRNA technologija.

Agence France-Presse (AFP)

 

Agence France-Presse (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".

 

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
30.10.2017 laikas 14:16 Receptai Nasturta gydo širdies ligas
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Širdies ligos. Ingredientai: Smulkintų nasturtų žiedai, Nasturtų lapai

Skaityti daugiau

28.08.2019 laikas 20:40 Receptai Pusryčiai tinginiams – nerealiai skanu

Kvapnus ir sotus patiekalas, kuriuo galite maitinti visą šeimą! Receptas tinginiams, specialiai savaitgaliui! Per kelias minutes paruošite skanų patiekalą.

Skaityti daugiau

28.08.2019 laikas 20:25 Receptai Traškūs vaflių ritinėliai be vaflinės
Jei jums kilo noras prisiminti vaikystės skonį, pasigamini skanius, traškius susuktus vaflius, bet neturite po ranka vaflinės, šią problemą labai lengva išspręsti. O, ir vaflių kepimas keptuvėje užims mažai laiko....

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:14 Senovės kinų horoskopas: stichijų įtaka jūsų charakteriui
Senovės kinų horoskopas, pasiremiantis penkiomis stichijomis – ugnimi, vandeniu, žeme, medžiu ir metalas – siūlo unikalų požiūrį į asmenybės bruožus ir likimo iššūkius. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip gimimo metų paskutinis skaičius gali atskleist...

Skaityti daugiau

19.01.2025 laikas 22:31 Meilės transformacija: kaip vyras keičiasi, kai įsimyli
Meilė – tai jausmas, kuris transformuoja ne tik mūsų emocijas, bet ir elgesį. Kai vyras įsimyli, jis dažnai nustemba, kaip pasikeičia jo vertinimai ir prioritetai. Šis straipsnis nagrinėja, kaip meilė keičia vyrų požiūrį į moterų elgesį, ir kokius da...

Skaityti daugiau

17.01.2025 laikas 22:09 Draugystė ir meilė: Ar verta dirbti dėl santykių?
Draugystė ir meilė – tai dviejų skirtingų, tačiau labai artimų santykių formų junginys. Dažnai susiduriame su klausimu: ar verta pastangų, kai santykiai atrodo nebe tokie, kokie turėtų būti? Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip elgesys, abipusis palai...

Skaityti daugiau