Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Pasaulis » 2022 » Liepos » 6

Konkurentė "CureVac" padavė Vokietijos bendrovę "BioNTech" į teismą dėl "Covid" dūrio formulės

Vokietijos farmacijos bendrovė "CureVac" antradienį pranešė, kad padavė į teismą konkurentę "BioNTech" dėl mRNA technologijos, naudotos kuriant vakciną nuo koronaviruso "Comirnaty", patentų pažeidimo.

CureVac ketina "apginti savo intelektinės nuosavybės teises, sukauptas per daugiau nei du dešimtmečius novatoriško darbo mRNA technologijos srityje, kuris padėjo sukurti Covid-19 vakciną", sakoma jos pareiškime.

Ieškinyje prieš Maince įsikūrusią "BioNTech" ir dvi jos dukterines įmones bus siekiama "teisingos kompensacijos" už intelektinės nuosavybės teisių pažeidimą, teigė bendrovė.

"BioNTech" kartu su JAV farmacijos milžine "Pfizer" sukurta "Comirnaty" vakcina buvo pirmoji vakcina "Covid-19", patvirtinta Vakaruose, ir tapo viena plačiausiai naudojamų visame pasaulyje.

Tuebingene įsikūrusią "CureVac" prieš 22 metus įkūrė mRNA pradininkas Ingmaras Hoerras (Ingmar Hoerr).

Nuo to laiko ji užpatentavo pagrindinę technologiją, "susijusią su mRNA kūrimu, perdavimu ir gamyba", kuri, jos teigimu, "iš esmės prisidėjo prie saugių ir veiksmingų Covid-19 vakcinų kūrimo".

"CureVac" teigė, kad būdama "pirmoji mRNA technologijos pradininkė" ji parėmė "dešimtmečius trukusius mokslinius tyrimus ir inovacijas", kuriomis buvo kuriamos vakcinos.

BioNTech pareiškime teigė, kad jos darbas buvo originalus ir ji "ryžtingai ginsis nuo visų kaltinimų patentų pažeidimu".

"Žinome, kad nėra neįprasta, jog kitos farmacijos pramonės įmonės, matydamos "Comirnaty" sėkmę, dabar teigia, kad vakcina galimai pažeidžia jų intelektinės nuosavybės teises", - teigė ji.

CureVac teigė, kad neplanuoja imtis jokių teisinių veiksmų, kurie galėtų trukdyti vakcinos "Comirnaty" gamybai, pardavimui ar platinimui.

Bendrovė "CureVac" lygiagrečiai su bendrove "BioNTech" kūrė savo injekciją "Covid-19", tačiau 2021 m. spalio mėn. po nuviliančių bandymų rezultatų jos atsisakė.

Kartu su Didžiosios Britanijos farmacijos bendrove GSK "CureVac" dabar daugiausia dėmesio skiria antros kartos vakcinos kandidatės kūrimui.

Mokslininkai mano, kad mRNA vakcinos, kurios išprovokuoja imuninį atsaką į žmogaus ląsteles pristatydamos genetines molekules, kuriose yra pagrindinių patogeno dalių kodas, galėtų pakeisti daugelio ligų gydymo būdą.

JAV kompanijos "Moderna" gaminamoje vakcinoje "Covid-19" taip pat naudojama ta pati mRNA technologija.

Agence France-Presse (AFP)

 

Agence France-Presse (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".

 

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2020-12-03 laikas 18:16 Receptai Keptuvėje keptos ančiukų širdelės su daržovėmis saldžiarūgščiame padaže
Visiškai nuoširdžiai rekomenduoju visiems pasigaminti šį antienos patiekalą, nes išmėginti tikrai verta. Ančiukų širdelės gaunasi labai skanios, o daržovės šalia... mmm, daug negirsiu, bet bėkite gaminti ir lepintis šiuo patiekalu...

Skaityti daugiau

2020-10-12 laikas 17:53 Receptai Brandintas kalėdinis pyragas su džiovintais vaisiais
Dabar pats metas kepti Kalėdų pyragą, kuriam bręsti reikės visą mėnesį… Kad ir kaip norėsis atsignybti gabaliuką, teks kovoti su savimi (ir ypač su namiškiai, kad pyragas išlauktų didžiausių metų švenčių! Ir niekaip neišeis pasisl...

Skaityti daugiau

2020-12-20 laikas 23:15 Receptai Pekino kopūstų salotos su žirneliais ir agurkais
Šį kartą noriu Jums parodyti, kaip galima itin paprastai pasigaminti labai skanias salotas prie pietų kepsnio. Žinoma, jas galite valgyti ir vienas. Jas tikrai paruoš kiekvienas, nes viskas čia taip paprasta.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-24 laikas 11:43 Kodėl SSRS geležinkelių konduktoriai į arbatą dėjo sodos? Moksliniai paaiškinimai
Kodėl SSRS laikais į arbatą buvo dedama soda? Sužinokite mokslinius paaiškinimus ir praktines priežastis, kurios formavo šią unikalią tradiciją.

Skaityti daugiau

2025-07-24 laikas 11:25 Tiesa ar melas: Kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja mūsų santykius
Sužinokite, kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja jūsų santykius. Praktiniai patarimai ir moksliniai paaiškinimai padės pakeisti toksiškų santykių ciklą. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip mūsų vidiniai įsitikinimai ir elgesio modeliai formuoja...

Skaityti daugiau

2025-07-22 laikas 21:11 Tiesa ar melas: Kaip sąmoningai kurti laimingus santykius?
Sužinokite, kaip sąmoningai kurti laimingus santykius! Praktiniai žingsniai ir moksliniai patarimai padės atrasti harmoniją ir meilę. Šiame straipsnyje atskleisime, kaip mokslas ir psichologija padeda suprasti santykių kūrimo procesą, ir pateiksime p...

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:21 Jungtinės Karalystės migrantų viešbutyje kilo protestai po to, kai prieglobsčio prašytojas buvo apkaltintas seksualiniais nusikaltimais
Demonstracija virto smurtiniais neramumais prie „The Bell Hotel“ viešbučio po to, kai buvo suimtas Etiopijos prieglobsčio prašytojas, apkaltintas seksualine prievarta prieš moksleivę ir moterį Eppingo miesto centre....

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:02 Ką apie jus pasakoja jūsų akių spalva? Moksliniai faktai ir hipotezės
Švedijos Erebro universiteto studijos, rodo, kad genai, lemiantys rainelės spalvą, taip pat daro įtaką smegenų priekinės dalies formavimuisi, kuri atsakinga už mūsų elgesį ir asmenybės bruožus. Šiame straipsnyje gilinsimės į tai, kaip akių spalva sie...

Skaityti daugiau