- 06.07.2022
- 0.0 Reitingas
- 735 Peržiūros
- Komentarai
Vokietijos farmacijos bendrovė "CureVac" antradienį pranešė, kad padavė į teismą konkurentę "BioNTech" dėl mRNA technologijos, naudotos kuriant vakciną nuo koronaviruso "Comirnaty", patentų pažeidimo.
CureVac ketina "apginti savo intelektinės nuosavybės teises, sukauptas per daugiau nei du dešimtmečius novatoriško darbo mRNA technologijos srityje, kuris padėjo sukurti Covid-19 vakciną", sakoma jos pareiškime.
Ieškinyje prieš Maince įsikūrusią "BioNTech" ir dvi jos dukterines įmones bus siekiama "teisingos kompensacijos" už intelektinės nuosavybės teisių pažeidimą, teigė bendrovė.
"BioNTech" kartu su JAV farmacijos milžine "Pfizer" sukurta "Comirnaty" vakcina buvo pirmoji vakcina "Covid-19", patvirtinta Vakaruose, ir tapo viena plačiausiai naudojamų visame pasaulyje.
Tuebingene įsikūrusią "CureVac" prieš 22 metus įkūrė mRNA pradininkas Ingmaras Hoerras (Ingmar Hoerr).
Nuo to laiko ji užpatentavo pagrindinę technologiją, "susijusią su mRNA kūrimu, perdavimu ir gamyba", kuri, jos teigimu, "iš esmės prisidėjo prie saugių ir veiksmingų Covid-19 vakcinų kūrimo".
"CureVac" teigė, kad būdama "pirmoji mRNA technologijos pradininkė" ji parėmė "dešimtmečius trukusius mokslinius tyrimus ir inovacijas", kuriomis buvo kuriamos vakcinos.
BioNTech pareiškime teigė, kad jos darbas buvo originalus ir ji "ryžtingai ginsis nuo visų kaltinimų patentų pažeidimu".
"Žinome, kad nėra neįprasta, jog kitos farmacijos pramonės įmonės, matydamos "Comirnaty" sėkmę, dabar teigia, kad vakcina galimai pažeidžia jų intelektinės nuosavybės teises", - teigė ji.
CureVac teigė, kad neplanuoja imtis jokių teisinių veiksmų, kurie galėtų trukdyti vakcinos "Comirnaty" gamybai, pardavimui ar platinimui.
Bendrovė "CureVac" lygiagrečiai su bendrove "BioNTech" kūrė savo injekciją "Covid-19", tačiau 2021 m. spalio mėn. po nuviliančių bandymų rezultatų jos atsisakė.
Kartu su Didžiosios Britanijos farmacijos bendrove GSK "CureVac" dabar daugiausia dėmesio skiria antros kartos vakcinos kandidatės kūrimui.
Mokslininkai mano, kad mRNA vakcinos, kurios išprovokuoja imuninį atsaką į žmogaus ląsteles pristatydamos genetines molekules, kuriose yra pagrindinių patogeno dalių kodas, galėtų pakeisti daugelio ligų gydymo būdą.
JAV kompanijos "Moderna" gaminamoje vakcinoje "Covid-19" taip pat naudojama ta pati mRNA technologija.
Agence France-Presse (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau