Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 6

NATO neplanuoja steigti bazių Švedijoje ir Suomijoje

NATO šiuo metu neplanuoja siųsti savo karių į Švediją ir Suomiją, kai jos užbaigs šią savaitę pradėtą narystės procesą, antradienį AFP sakė gynybinio aljanso vadovo pavaduotojas.

"Neplanuojame papildomai būti nė vienoje iš šių šalių, jos turi galingas nacionalines pajėgas. Jos yra pajėgios apsiginti", - interviu telefonu sakė generalinio sekretoriaus pavaduotojas Mircea Geoana.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas (Vladimir Putin) praėjusią savaitę perspėjo, kad "jei ten būtų dislokuoti kariniai kontingentai ir karinė infrastruktūra, privalėtume atsakyti simetriškai ir kelti tas pačias grėsmes toms teritorijoms, kuriose kilo grėsmės mums".

G. Geoana sakė, kad "mes neplanuojame turėti NATO bazių šiose dviejose šalyse, nes jų karinė ir strateginė branda yra labai aukšto lygio".

Antradienį pradėjus stojimo procesą, visų 30 valstybių narių parlamentai turi ratifikuoti Oslo ir Helsinkio narystę Atlanto aljanse.

Nors su Turkija buvo pasiektas principinis susitarimas, kuriuo siekiama įveikti jos prieštaravimus, susijusius su Šiaurės šalių politika kurdų kovotojų atžvilgiu, vis dar tvyro nežinia, ar Ankara iš karto ratifikuos susitarimą.

"Tikimės, kad procesas bus baigtas greitai", - sakė Geoana, sakydamas, kad "daugelis šalių jau pradėjo" ratifikavimo veiksmus, nors jis atsisakė nurodyti tikslų tvarkaraštį.

Antradienį taip pat kalbėjo NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas (Jens Stoltenberg): "Tikiuosi, kad sąjungininkai užtikrins greitą ir sklandų ratifikavimo procesą".

Geoana pasidžiaugė NATO narių ir sąjungininkių parama Ukrainai, kuri ginasi nuo vasario 24 d. pradėtos Rusijos invazijos.

Tačiau jis pripažino, kad "aktyviai nerimauja" dėl to, kiek ilgai bus galima išlaikyti ginklų ir šaudmenų srautą.

Nors keitimasis informacija apie Ukrainos poreikius "veikia labai gerai... žinoma, yra problema dėl atsargų sąjungininkų šalyse", - sakė Geoana.

Karinės atsargos Europos šalyse yra ribotos, nes daugelis jų neturi pramoninių pajėgumų greitai padidinti ginklų gamybą ilgam laikui.

Tačiau "stengiamasi didinti gamintojų pajėgumus ir kūrybiškumą, kol kas tai labai gerai veikia", - sakė Geoana, taip pat primindamas, kad Vakarų šalių vadovai ne kartą pareiškė pasiryžimą remti Ukrainą ilgą laiką.

"Visi žinojo, kad birželio mėn. vyksiančiame NATO aukščiausiojo lygio susitikime Madride turėsime strateginę kantrybę", pridūrė jis.

Tačiau karo padariniams paveikus energetikos, maisto ir finansų rinkas, stebėtojai perspėjo, kad šalių lyderiai gali susidurti su stiprėjančia visuomenės nuomone ir finansavimo apribojimais.

Agence France-Presse (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
14.08.2022 laikas 21:26 Įrodymai patvirtina, kad lėktuvą TWA 800 numušė JAV kariuomenė, o po to vyko masinis koordinuotas slėpimas
Oficiali 1996 m. liepos 17 d. įvykusios tragiškos oro bendrovės "Trans World Airlines" (TWA) reiso 800 lėktuvo katastrofos versija teigia, kad lėktuvas tiesiog "sprogo" iš niekur ir kad nebuvo jokio teroristinio nusikaltimo....

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 21:04 Tyrimo rezultatai rodo, kad apie 30 % jaunų žmonių, kuriems buvo atlikta COVID injekcija, patiria širdies pažeidimų
Nauji Tailande atlikti tyrimai parodė, kad iš 10 vaikų, "paskiepytų" nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19), trims iš jų dėl to išsivysto širdies problemų.

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 20:43 Gėjų pedofilų pora įsivaikino berniukus tik tam, kad kurtų vaikų pornografiją
Waltono apygardoje, Ga. valstijoje, netoli Atlantos, gyvenančiai homoseksualų porai pareikšta daugybė kaltinimų lytiniais nusikaltimais prieš vaikus.

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:27 Tauta Siūlo „Naisių vasara 2022. ŽOLINĖ“: Atsisakę kiršinti ir skaldyti visuomenę

Šią savaitę pasirodžius galutinei antrojo šiemet festivalio Naisiuose programai, internetas tiesiog ūžia. Į sceną čia lips ne tik Lietuvos muzikos pasaulio legenda Gytis Paškevičius, bet ir puikiai žinomi atlikėjai.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 08:53 Receptai | Patiekalai Sorų kruopų nauda tavo sveikatai, receptai
Pagal baltymų ir riebalų kiekį sorų kruopos lenkia miežines, perlines, grikių kruopas, o pagal kaloringumą nenusileidžia grikių ir ryžių kruopoms. Iš sorų kruopų ruošiama košė su vandeniu ir pienu, užkepėlės, kotletai, kroketai, s...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus a...

Skaityti daugiau