Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2022 » Liepos » 6

PSO pagaliau pripažįsta, kad gaisrų gesinimas sukelia vėžį dėl lėtinio toksinų poveikio

Tarptautinė vėžio tyrimų agentūra (IARC), Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vėžio agentūra, paskelbė, kad gaisrų gesinimas yra vėžį sukelianti profesija.

Šiame straipsnyje gali būti teiginių, atspindinčių autoriaus nuomonę

IARC monografijų programa sukvietė 25 tarptautinius ekspertus iš aštuonių šalių į susitikimą Lione. Susitikimo santrauka paskelbta internete žurnale "Lancet Oncology". Joje profesinis ugniagesio gelbėtojo poveikis klasifikuojamas kaip kancerogeninis žmogui "remiantis pakankamais vėžinių susirgimų žmonėse įrodymais". Iš "2B grupės - galimai kancerogeniškas žmonėms" gaisrų gesinimas buvo perkeltas į "1 grupę - kancerogeniškas žmonėms".

Išsamus vertinimas bus paskelbtas 2023 m. kaip IARC monografijų 132 tomas.

Jungtinės Australijos ugniagesių sąjungos nacionalinis sekretorius Gregas Makkonvilis (Greg McConville) sakė, kad PSO IARC neabejotinai patvirtino, jog ugniagesio profesija sukelia ugniagesių vėžį, ir tai turi svarbių pasekmių Australijos vyriausybėms ir ugniagesių tarnyboms.

"Tyrimai rodo, kad per pirmuosius trejus ugniagesio karjeros metus rizika susirgti vėžiu padidėja 150 procentų, ir tai nustatyta įvertinus faktinius ugniagesių DNR pokyčius", - pažymėjo McConville'is.

Jungtinės Karalystės ugniagesių profesinės sąjungos (FBU) generalinis sekretorius Mattas Wrackas (Matt Wrack) taip pat paskelbė šią "svarbią ir nerimą keliančią" naujieną aplinkraštyje savo oficialioje interneto svetainėje. Jis taip pat sakė, kad klasifikacija gali būti taikoma visų tipų ugniagesiams, taip pat ir vyrams, ir moterims.

"IARC praneša, kad teigiamos sąsajos pastebėtos mezoteliomos ir šlapimo pūslės, gaubtinės žarnos, prostatos bei sėklidžių vėžio, taip pat melanomos ir ne Hodžkino limfomos atveju", - sakė jis.

Wrackas pažymėjo, kad IARC klasifikavimas sustiprina jų raginimą tobulinti nukenksminimo procedūras, reguliariai tikrinti sveikatą, registruoti poveikį ir priimti numanomus teisės aktus.

"Deja, profesinė sąjunga pernelyg dažnai atsidurdavo vienišo balso pozicijoje kampanijoje, kuria siekiama labiau apsaugoti ugniagesius nuo vėžio ir ligų. Tikėkimės, kad dabar tie, kurie šiame sektoriuje yra atsakingi už veiksmus, atsisės ir įsiklausys į mūsų kritinius saugos reikalavimus", - sakė jis.

Tyrimas: Pasaulio prekybos centro ugniagesiai dažniau serga vėžiu nei jų kolegos

Praėjusiais metais paskelbtame tyrime nustatyta, kad po 2001 m. rugsėjo 11 d. išpuolio Pasaulio prekybos centre (PPC) reagavę ugniagesiai gelbėtojai 13 proc. dažniau sirgo vėžiu nei kolegos, nedirbę šioje vietoje.

Tyrimo išvadas galima rasti internete žurnale "Occupational & Environmental Medicine". Jame teigiama, kad apie 915 vėžio atvejų diagnozuota 841 WTC ugniagesiui ir 1002 atvejai - 909 kitiems ugniagesiams.

WTC ugniagesiai 39 proc. dažniau sirgo prostatos vėžiu ir dvigubai dažniau skydliaukės vėžiu. WTC ugniagesiai taip pat buvo vidutiniškai maždaug ketveriais metais jaunesni, kai jiems buvo diagnozuotas vėžys, be to, jie dažniausiai sirgo ankstyvos stadijos liga, kuri dar nebuvo išplitusi.

Kai namų ar pastatų medžiagos dega arba užsidega, iš jų išsiskiria kancerogenai arba vėžį sukeliančios medžiagos, pavyzdžiui, policikliniai aromatiniai angliavandeniliai, kuriuos sudaro daugiau kaip 100 cheminių medžiagų grupė. Taip yra todėl, kad šiuolaikiniuose namuose ir pastatuose naudojamos medžiagos dažniausiai yra sintetinės, kurios, palyginti su natūraliomis medžiagomis, sukuria daugiau dūmų.

Ugniagesiai taip pat gali įkvėpti asbesto ir dyzelino išmetamųjų dujų. Šios kancerogeninės medžiagos taip pat gali patekti per odą. Taigi tinkamų asmeninių apsaugos priemonių, įskaitant autonominius kvėpavimo aparatus, dėvėjimas suteikia apsaugą ir sumažina poveikį. Tačiau toksiškos cheminės medžiagos vis tiek gali prasiskverbti pro gelbėjimo įrangą ir paveikti odą toksinais.

2018 m. liepos 7 d. tuometinis JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donald Trump) pasirašė Jungtinių Valstijų ugniagesių vėžio registro įstatymą (H.R. 931) ir jis tapo viešu įstatymu. Įstatymo projektu Ligų kontrolės ir prevencijos centrai įpareigojami sukurti ir tvarkyti savanorišką ugniagesių istorijos ir profesinės informacijos registrą, kuris gali būti susietas su esamais valstybinių vėžio registrų duomenimis.

Daugiau naujienų apie vėžį sukeliančius veiksnius rasite svetainėje CancerCauses.news.

Žiūrėkite toliau pateiktą vaizdo įrašą, kuriame kalbama apie draudžiamus vėžio gydymo būdus.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
02.10.2022 laikas 21:40 "Nord Stream Spėlionės: CŽV pirštas į ukrainiečius

Toliau aiškinamasi, kas ir kodėl įvykdė didžiausią nuo Antrojo pasaulinio karo laikų pramoninio sabotažo aktą - pirmadienį, rugsėjo 26 d., susprogdino "Nord Stream 1" ir "Nord Stream 2" dujotiekius.

...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 20:47 Atvejo ataskaitoje patvirtinta, kad mirusio vyro širdyje ir smegenyse rasta mRNA smailių baltymų

Dr. Michaelis Mörzas (Michael Mörz), dirbantis Drezdeno-Friedrichštato ligoninėje Vokietijoje, pateikė 76 metų vyro, sergančio Parkinsono liga (PD), kuris mirė praėjus trims savaitėms po trečiosios COVID-19 injekcijos, atvejo ataskaitą.

...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 20:08 Pulkininkas Dougas MacGregoras- "Niekas nenori kariauti su Rusija, išskyrus Lenkiją ir keletą žmonių Vašingtone."
Buvęs gynybos sekretoriaus patarėjas Dougas MacGregoras (Doug MacGregor) pasvarstė, kas nutiks, jei Ukraina įstos į NATO, taip pat apie tai, kas stovi už dujotiekių Europoje sunaikinimo.

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau