Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 8

Graikija ir Bulgarija atidaro naują dujotiekį, alternatyvų rusiškoms dujoms

Penktadienį Graikija ir Bulgarija atidarė ilgai lauktą dujotiekį, kuriuo siekiama padėti Bulgarijai, daugelį metų labai priklausomai nuo rusiškų dujų, apsirūpinti energija iš kitų šaltinių.

Dujotiekis pabrėžia Pietryčių Europos šalių pastangas "siekti energetinės nepriklausomybės", sakė kadenciją baigiantis Bulgarijos Ministras Pirmininkas Kirilas Petkovas (Kiril Petkov) per atidarymo ceremoniją Komotinyje, šiaurės Graikijoje.

"Per artimiausias savaites dujotiekis bus pripildytas azerbaidžanietiškomis dujomis ir kompensuos nutrauktą rusiškų dujų tiekimą", - sakė jis.

Bulgarija nutraukė tiekimą iš Rusijos milžinės "Gazprom" balandžio mėnesį, praėjus kelioms savaitėms po to, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą.

Dujų jungties Graikija-Bulgarija (IGB) - 182 km (113 mylių) tarpvalstybinio dujotiekio, jungiančio Komotinį su Stara Zagora Bulgarijoje, statybos projektas iš pradžių buvo sumanytas 2009 m., tačiau statyba pradėta tik 2019 m.

Petkovas pavadino dujotiekį istoriniu.

Juo Bulgarija per Graikiją galės prisijungti prie TANAP/TAP dujotiekio, kuriuo Vakarų Europai bus tiekiamos dujos iš milžiniško Azerbaidžano dujų telkinio "Šach Deniz" Kaspijos jūroje.

Juo taip pat bus tiekiamos dujos iš kitų šaltinių, visų pirma iš Alžyro ir Kataro, per esamą suskystintų gamtinių dujų terminalą Revithousoje, į vakarus nuo Atėnų, ir planuojamą terminalą Aleksandropulyje, šiaurės rytų Graikijoje.

Apskaičiuota, kad 2019 m. IGB užbaigimas kainuos 220 mln. eurų (224 mln. JAV dolerių), įskaitant 45 mln. eurų Europos Sąjungos lėšų. Jo pajėgumas - trys milijardai kubinių metrų su galimybe jį padidinti iki penkių.

Bulgarija, kaip ir Suomija bei Lenkija, balandį liko be rusiškų dujų, kai atsisakė mokėti už tiekimą rubliais - Maskva to pareikalavo reaguodama į Vakarų įvestas sankcijas dėl karo Ukrainoje.

Agence France-Presse (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip Havas.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
09.08.2022 laikas 20:00 Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas
Varlinas tiesiogiai - 2022 08 09 - Tobulas štormas. Pradžia: 19:00 val. Po transliacijos laidą rasite Rumble ir Brighteon kanaluose.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 20:08 Vaistažolė: Gydomės trūkažolėmis

Trūkažolės gali aprūpinti mus vitaminais ištisus metus: kai kurios rūšys išsaugo vertingąsias savybes, net ilgai laikant šaldytuve ar rūsyje. Trūkažolių šaknys plačiai naudojamos, ruošiant konditerijos gaminius, konservuojant, bet ypač dažnai jos dedamos į natūralią kavą ir kavos gėrimus, kuriems...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 19:38 Aiškiaregis Krzysztofas Jaczkowskis: Kas laukia pasaulio rudenį?
Po Nancy Pelosi vizito Taipėjuje Kinija sudavė Amerikai skaudų smūgį, uždrausdama eksportuoti smėlį, kuris naudojamas mikroprocesorių substratams gaminti, ir dabar Taivanas apimtas panikos: na, kur dar Žemėje yra šio rečiausio mineralo telkinių?...

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 17:54 Ukrainos Zaporožė artėja prie referendumo dėl Rusijos
Maskvos remiama pietryčių Ukrainos Zaporožės regiono valdžia pirmadienį pareiškė, kad toliau planuoja surengti referendumą dėl prisijungimo prie Rusijos.

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:50 Billas Gatesas socialinio kredito balus vadina ‘turtu’
Indijoje veikia didžiausia pasaulyje nacionalinė biometrinių skaitmeninių tapatybės duomenų sistema "Aadhaar" (hindi kalba reiškia "pamatas").

Skaityti daugiau

08.08.2022 laikas 16:38 Receptai | Patiekalai Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis
Omletas orkaitėje su varške ir daržovėmis - vasariškas patiekalas su daug baltymų ir vasariškų skonių. Tinka valgyti tiek pusryčiams, tiek pietums. Man jis skanus ir šaltas. Šio patiekalo proporcijas lengva pakeisti. Galima naudoti daugiau ar mažiau kiaušinių....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:54 Tauta Siūlo Naisių skandalas priminė sovietinius laikus
Taip sako kultūros atstovai, kalbėdami apie situaciją, kai festivalyje „Naisių vasara" paskutinę akimirką dalyvauti atsisakė kone visi turėję groti atlikėjai. Viešai išsakyti pasitraukimo argumentai - išskirtinai politiniai....

Skaityti daugiau

05.08.2022 laikas 11:48 Tauta Siūlo Kyla G.Paškevičiaus palaikymo banga
Pastaruoju metu renginiuose ir viešojoje erdvėje nematyti ne tik plačiai aptarinėjamo SEL`o, bet ir tikros muzikos legendos - Gyčio Paškevičiaus. Po to, kai šoumenas Arūnas Valinskas savo rašinyje atlikėją ir jo sūnų pasiuntė ant „trijų raidžių", šiandien socialiniame tinkle kyla G.Paškevičiaus pala...

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto