Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Rugpjūčio » 5

Žaibo smūgis netoli Baltųjų rūmų pražudė du žmones

Penktadienį netoli Baltųjų rūmų esančiame parke, per JAV sostinę siaučiant smarkiai audrai, žaibui trenkus į parką, mirė septyniasdešimtmečiai vyras ir moteris, o dar dviejų žmonių būklė liko kritinė.

Žaibas trenkė į Lafajeto aikštę, nedidelį parką priešais Baltuosius rūmus, ketvirtadienį prieš pat 19.00 val. (23.00 val. Grinvičo laiku), o du vyrai ir dvi moterys patyrė "kritinius gyvybei pavojingus sužalojimus", teigiama Vašingtono priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pranešime.

Visi nukentėjusieji buvo nuvežti į vietos ligonines, tačiau penktadienio rytą sostinės policija patvirtino, kad du iš jų - 75 metų Donna Mueller (Donna Mueller) ir 76 metų Jamesas Muelleris (James Mueller), abu iš Janesvilio Viskonsino valstijoje - buvo pripažinti mirusiais.

Kitų dviejų suaugusiųjų būklė tebėra kritinė, pranešė policija.

Baltųjų rūmų atstovė spaudai sakė, kad J. Bideno administracija "nuliūdusi dėl tragiškos žmonių žūties".

"Meldžiamės už tuos, kurie vis dar kovoja dėl savo gyvybių", - pridūrė pranešime spaudos sekretorė Karine Jean-Pierre.

JAV slaptoji tarnyba ir parko policija, pamačiusios smūgį, suskubo padėti keturiems žmonėms, socialinėje žiniasklaidoje paskelbtame pareiškime sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybų departamento atstovas Vito Maggiolo.

Nukentėjusieji, matyt, ieškojo prieglobsčio nuo audros po vienu iš parko medžių.

"Medžiai nėra saugi vieta, - sakė V. Maggiolo laikraščiui "Washington Post". "Kiekvienas, kuris eina ieškoti prieglobsčio po medžiu, yra labai pavojinga vieta."

Socialinėje žiniasklaidoje departamento paskelbtose nuotraukose matyti, kad įvykio vietoje dirba keli greitosios pagalbos automobiliai ir bent vienas ugniagesių automobilis su mirksinčiomis šviesomis.

Liudininkas Davidas Rootas (David Root) sakė NBC girdėjęs "siaubingą trenksmą".

"Tiesiog negalėjau tuo patikėti", - cituojamas jis. "Buvo nerealu. Niekada gyvenime nesu matęs nieko panašaus".

Jis taip pat sakė, kad buvo pasislėpęs po medžiu, kai pamatė, kaip žaibas trenkė į kitą parko pusę.

Pasak jo, žmonės "nejudėjo", todėl jis ir kiti nubėgo suteikti pagalbos.

Laikraštis "The Washington Post" rašė, kad keturi žmonės buvo rasti maždaug už 100 pėdų nuo buvusio JAV prezidento Endriu Džeksono (Andrew Jackson) statulos, žyminčios aikštės centrą.

Smūgis buvo smarkios audros, kuri ketvirtadienio vakarą smogė JAV sostinei, dalis.

JAV meteorologijos tarnybos duomenimis, per pastarąjį dešimtmetį Jungtinėse Valstijose per metus nuo žaibo žuvo vidutiniškai 27 žmonės.

Tik apie 10 proc. žaibo nutrenktų žmonių žūsta - paprastai dėl širdies sustojimo, tačiau daugelis lieka su ilgalaike negalia, įskaitant neurologinius pažeidimus.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
14.08.2022 laikas 21:26 Įrodymai patvirtina, kad lėktuvą TWA 800 numušė JAV kariuomenė, o po to vyko masinis koordinuotas slėpimas
Oficiali 1996 m. liepos 17 d. įvykusios tragiškos oro bendrovės "Trans World Airlines" (TWA) reiso 800 lėktuvo katastrofos versija teigia, kad lėktuvas tiesiog "sprogo" iš niekur ir kad nebuvo jokio teroristinio nusikaltimo....

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 21:04 Tyrimo rezultatai rodo, kad apie 30 % jaunų žmonių, kuriems buvo atlikta COVID injekcija, patiria širdies pažeidimų
Nauji Tailande atlikti tyrimai parodė, kad iš 10 vaikų, "paskiepytų" nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19), trims iš jų dėl to išsivysto širdies problemų.

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 20:43 Gėjų pedofilų pora įsivaikino berniukus tik tam, kad kurtų vaikų pornografiją
Waltono apygardoje, Ga. valstijoje, netoli Atlantos, gyvenančiai homoseksualų porai pareikšta daugybė kaltinimų lytiniais nusikaltimais prieš vaikus.

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:27 Tauta Siūlo „Naisių vasara 2022. ŽOLINĖ“: Atsisakę kiršinti ir skaldyti visuomenę

Šią savaitę pasirodžius galutinei antrojo šiemet festivalio Naisiuose programai, internetas tiesiog ūžia. Į sceną čia lips ne tik Lietuvos muzikos pasaulio legenda Gytis Paškevičius, bet ir puikiai žinomi atlikėjai.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 08:53 Receptai | Patiekalai Sorų kruopų nauda tavo sveikatai, receptai
Pagal baltymų ir riebalų kiekį sorų kruopos lenkia miežines, perlines, grikių kruopas, o pagal kaloringumą nenusileidžia grikių ir ryžių kruopoms. Iš sorų kruopų ruošiama košė su vandeniu ir pienu, užkepėlės, kotletai, kroketai, s...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus a...

Skaityti daugiau