Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2022 » Rugpjūčio » 11

Gorilos sugalvojo unikalią vokalizaciją, kad atkreiptų zoologijos sodo prižiūrėtojų dėmesį

Atlantos zoologijos sode esančios vakarų žemumų gorilos (Gorilla gorilla gorilla) buvo užfiksuotos, kaip jos keistu kosulio ir knarkimo hibridu kviečia savo prižiūrėtojus.

Tik dvi kitos rūšys pasižymi tokiu gebėjimu kurti naujus vokalinius garsus, kad atkreiptų mūsų dėmesį: zoologijos soduose laikomos šimpanzės ir orangutangai. Dabar į šį sąrašą galime įtraukti ir gorilas, rašo paranormal.lt.

Toliau 24 metų gorilos patelė Sukari demonstruoja šį gorilų atitikmenį žmogaus "hm", kurį mokslininkai pavadino "snough".

Kaip daugelis žinome, Koko 80-aisiais ir 90-aisiais atkreipė dėmesį į gorilų intelektą, nes neįtikėtinai gebėjo bendrauti su žmonėmis gestų kalba. Ji buvo mokoma ir uoliai dirbo, tačiau dabar atrodo, kad gorilos pačios ėmėsi kurti unikalų bendravimą su mumis savo sąlygomis.

Džordžijos universiteto biologinė antropologė Roberta Salmi (Roberta Salmi) su kolegomis atliko eksperimentą, kurio tikslas buvo patvirtinti "snukio" tikslą - aštuonios zoologijos sodo gorilos atsidūrė trijose skirtingose situacijose.

Pirmoje situacijoje dalyvavo tik prižiūrėtojas, antroje - tik maistas, o paskutinėje - prižiūrėtojas laikė maistą. Maisto ir prižiūrėtojo buvimas buvo matomas, bet nepasiekiamas.

Dalyvaujančios gorilos dažniausiai skambino į "snough" panašiu vokalu, kai šalia buvo žmogus su maistu, o tai rodo, kad šiuo skambučiu greičiausiai bandoma atkreipti prižiūrėtojo dėmesį.

Įdomu tai, kad toks pat šauksmas buvo nustatytas ir kituose JAV zoologijos soduose. Pranešama, kad net 33 gorilos, laikomos 11 skirtingų JAV ir Kanados zoologijos sodų, skleidžia panašų šauksmą, nors kol kas patvirtinta, kad tik šešios gorilos keturiuose skirtinguose objektuose naudoja šį garsą.

Salmi ir komanda nėra tikri, ar skirtingos grupės nepriklausomai išsiaiškino, kad šis garsas yra veiksmingas, ar jis paplito tarp protingų primatų (kurie puikiai moka mokytis vieni iš kitų), perduodančių savo žinias vieni kitiems.

Dauguma kalbos komponentų, pavyzdžiui, vokalinis mokymasis, sintaksė ir semantika, atsiranda kitų gyvūnų komunikacijos sistemose. Kadaise buvo manoma, kad nežmoginiai primatai neturi tinkamos įrangos, kad galėtų vokalizuoti taip, kaip mes, tačiau vėliau paaiškėjo, kad tai netiesa.

Mus sieja panašūs balso raumenys, taip pat bendra evoliucijos istorija. Dėl to, kas jiems trukdo pažengusiai vokalinei mimikrijai, jie buvo atmesti kaip "nevokaliniai" mokiniai.

Gorilos niekada nebuvo pagautos bendraujančios tarpusavyje "snukučiu". Šio skambučio naujumas papildo vis daugiau įrodymų, kad primatai iš tiesų gali išgauti naujus garsus naujomis aplinkybėmis ir todėl yra vokaliniai mokiniai.

"Nors vokalinio mokymosi ir (arba) naujovių diegimo įrodymų yra nedaug, jų pamažu daugėja", - rašė komanda savo straipsnyje.

"Orangutangai gali išmokti kurti balsinius posakius ir švilpukus, šimpanzės perima naujus referencinius maisto šaukinius per vokalinę konvergenciją socialinės integracijos sąlygomis, o inkultūruotos beždžionės, tokios kaip gorila Koko ir šimpanzė Vicky, sugeba sukurti ribotą skaičių naujų posakių."

Ankstesni tyrimai taip pat parodė, kad gorilos gali atpažinti ir atskirti skirtingų žmonių balsus.

Sudėtingo vokalinio mokymosi - gebėjimo kurti unikalius skambučius - pavyzdžiai gyvūnų karalystėje yra reti ir patvirtinti tik kai kurių rūšių paukščiuose, šikšnosparniuose, plunksnuočiuose, banginiuose ir drambliuose. Tačiau visi jie tai daro mėgdžiodami.

Akustinė analizė parodė, kad gorilos knarkimas yra unikalus garsas, o ne mėgdžiojimas, nors šios įžūlios beždžionės neabejotinai geba mėgdžioti mus kitais būdais.

"Šie rezultatai rodo, kad gorilos gali modifikuoti savo šauksmus, kad išgautų naują garsą, be to, patvirtina, kad jos gali tyčia išgauti savo šauksmus ir gestus, kad pakeistų savo globėjo dėmesio statusą", - daro išvadą komanda savo straipsnyje.

Akivaizdu, kad ilgai neįvertinome šių protingų sielų.

Šis tyrimas buvo paskelbtas žurnale PLOS One, nuorodas rasite ScienceAlert

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
05.10.2022 laikas 15:56 Asteroidas, sunaikinęs dinozaurus, sukėlė ir pasaulinį cunamį
Remiantis nauju tyrimu, prieš 66 mln. metų į Žemę atsitrenkęs miesto dydžio asteroidas išnaikino dinozaurus ir sukėlė siaubingą cunamį, kuris nusirito per visą planetą.

Skaityti daugiau

04.10.2022 laikas 22:49 Kaip sužinoti, kad žmogus jūsų nemyli ar net nemylėjo
Gyvenate kartu jau metus, bet vis dar jaučiate, kad nėra meilės. Čia nėra vyras, kuris jus myli, ir galbūt jis niekada jūsų nemylėjo. Bet kaip tai sužinoti? Kad jis buvo tikslesnis už įprastą intuiciją ir asmeninius pojūčius. Apie tai ir kalbėsime. J...

Skaityti daugiau

04.10.2022 laikas 20:06 Kaip Federalinis rezervų bankas naudojasi "klimato kaita" kaip pretekstu sukurti Amerikos socialinio kredito sistemą
Federalinis rezervų bankas, prisidengdamas planetos gelbėjimu nuo "žmogaus sukeltos klimato kaitos", imasi veiksmų, kad Amerikoje būtų įdiegta Kinijos stiliaus socialinio kredito sistema.

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau