Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Archeologija » 2022 » Rugsėjo » 14

Senovės hetitų sostinėje rasti mokslui nežinomi hieroglifai

Archeologai atrado retą radinį Hattoje, seniai apleistoje hetitų karalystės sostinėje. Tyrinėdami akmeninį tunelį, jie aptiko 249 iki šiol nežinomus hieroglifus, praneša "Arkeonews".

Hattusa yra dabartinėje Turkijoje. Jo griuvėsiai datuojami maždaug 2000 m. pr. m. e. Hattusa yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Kasinėjimai prasidėjo dar 1907 m. ir tebevyksta iki šiol.

Vokietijos archeologijos instituto vadovaujama komanda atliko kasinėjimus Jerkapio tunelyje. Jo pavadinimas reiškia "vartai žemėje".

Tunelis įrengtas dirbtiniame piliakalnyje, esančiame piečiausiame miesto sienų taške. Jis buvo sudarytas iš tūkstančių akmenų. Tunelio vidus apsaugotas nuo temperatūros svyravimų, lietaus, vėjo ir šviesos poveikio. Štai kodėl jis gerai išsilaikė iki šių dienų.

Mokslininkų rasti ženklai ant sienos buvo užrašyti maždaug prieš 3500 metų, tačiau jie vis dar aiškiai matomi. Ekspertams nepavyko nustatyti tikslios jų reikšmės. Tikriausiai jie reiškia dievų vardus.

Archeologai pastebėjo, kad hieroglifai gali rodyti tikrąją tunelio paskirtį. Jie mano, kad tai nebuvo įprastinė gynybinė struktūra, bet buvo susijusi su šventyklomis šiaurinėje miesto dalyje.

Įdomu tai, kad dauguma hetitų tekstų mus pasiekė raidyno rašto pavidalu. Nauji įrodymai rodo, kad jie taip pat naudojo unikalų Anatolijos raštą.

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
05.02.2023 laikas 23:23 Billas Gatesas sako, kad Elonas Muskas turėtų išleisti savo pinigus masiniam skiepijimui, o ne kelionei į Marsą
Billas Gatesas (Bill Gates) mano, kad Elono Musko (Elon Musk) siekis kolonizuoti Marsą ir taip išgelbėti žmoniją nuo išnykimo nėra geras pinigų panaudojimas.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 23:05 Po FTB reido Niujorke uždaryta slapta komunistinės Kinijos policijos nuovada
Po JAV Federalinio tyrimų biuro (FTB) reido Niujorke uždaryta komunistinės Kinijos režimo valdoma slapta Kinijos policijos nuovada.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 19:29 Klonai, kuriais jie nori mus pakeisti, jau užaugo?

Jau kelias savaites konspiracijos forumuose diskutuojama apie internete pasirodžiusių vakarėlių nuotraukų kilmę.

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

05.02.2023 laikas 23:48 Tauta Siūlo Bažnyčių sudeginimas

Kai sudega bažnyčia ar biblioteka, gaisras nevadinamas dideliu, nors visa civilizacija liepsnoja palyginti ilgą laiką. Kaip knygų žudynių Aleksandrijoje ar Paryžiaus Notre Dame katedros atveju. Notre Dame tapo garsiausia krikšč...

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 22:48 Receptai | Patiekalai "Daugelio pamirštas receptas, ir ne veltui - labai skanus": švelnūs bulvių riestainiai (juos dažnai gamindavo mano mama)
Minkšti, švelnūs ir labai, labai skanūs bulvių riestainiai! Mano mama dažnai juos gamindavo, o dabar ir aš juos gaminu. Lengva, greita ir ekonomiška! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 22:17 Receptai | Patiekalai "Aš imu stiklinę kefyro, kiaušinį ir 10 minučių": cukraus suktinukai (mama juos gamindavo prie arbatos, dabar ir aš juos gaminu)
Minkšti, kvapnūs ir labai skanūs cukraus suktinukai! Mano mama juos dažnai kepdavo arbatai, o dabar juos kepu ir savo šeimai. Juos galima greitai ir lengvai pagaminti.

Skaityti daugiau