- 14.09.2022
- 0.0 Reitingas
- 737 Peržiūros
- Komentarai
Archeologai atrado retą radinį Hattoje, seniai apleistoje hetitų karalystės sostinėje. Tyrinėdami akmeninį tunelį, jie aptiko 249 iki šiol nežinomus hieroglifus, praneša "Arkeonews".
Hattusa yra dabartinėje Turkijoje. Jo griuvėsiai datuojami maždaug 2000 m. pr. m. e. Hattusa yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Kasinėjimai prasidėjo dar 1907 m. ir tebevyksta iki šiol.
Vokietijos archeologijos instituto vadovaujama komanda atliko kasinėjimus Jerkapio tunelyje. Jo pavadinimas reiškia "vartai žemėje".
Tunelis įrengtas dirbtiniame piliakalnyje, esančiame piečiausiame miesto sienų taške. Jis buvo sudarytas iš tūkstančių akmenų. Tunelio vidus apsaugotas nuo temperatūros svyravimų, lietaus, vėjo ir šviesos poveikio. Štai kodėl jis gerai išsilaikė iki šių dienų.
Mokslininkų rasti ženklai ant sienos buvo užrašyti maždaug prieš 3500 metų, tačiau jie vis dar aiškiai matomi. Ekspertams nepavyko nustatyti tikslios jų reikšmės. Tikriausiai jie reiškia dievų vardus.
Archeologai pastebėjo, kad hieroglifai gali rodyti tikrąją tunelio paskirtį. Jie mano, kad tai nebuvo įprastinė gynybinė struktūra, bet buvo susijusi su šventyklomis šiaurinėje miesto dalyje.
Įdomu tai, kad dauguma hetitų tekstų mus pasiekė raidyno rašto pavidalu. Nauji įrodymai rodo, kad jie taip pat naudojo unikalų Anatolijos raštą.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau