Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Archeologija » 2022 » Rugsėjo » 27

Archeologai įtaria, kad Nefertitės mumija guli slaptame Tutanchamono kapo kambaryje

Egipto karalienės Nefertitės mumija gali būti paslėpta slaptame Tutanchamono kapo kambaryje. Apie tai rašo laikraštis "The Guardian".

Tokią nuomonę išsakė britų archeologas Nicholas Reevesas, išanalizavęs faraono Tutanchamono, valdžiusio 1332-1323 m. pr. m. e., palaidojimo kameros paviršių. Joje rasti mažai pastebėti hieroglifai patvirtina hipotezę, kad ši patalpa yra tik daug didesnio kapo dalis. 2015 m. Reevesas didelės raiškos kapavietės nuotraukose ant sienų aptiko linijas, kurios rodė neištyrinėtas duris, tačiau kiti ekspertai tuo metu apie tai nesusimąstė.

Ant vienos iš kapaviečių sienų yra piešinys, vaizduojantis karališkąsias laidotuves. Iš užrašo matyti, kad jame vaizduojamos Tutanchamono laidotuvės, o jas rengia jo įpėdinis faraonas Aje. Reevesas suprato, kad Tutanchamoną žyminčios kartulės buvo uždėtos ant Nefertitės kartulės. Kartušas - senovės egiptiečių rašto elementas, specialus kontūras, kuriuo buvo apvedžiojamas karaliaus vardas, taip pat šis žodis gali reikšti patį užrašą.

"Atidžiai apžiūrėjus Aje kartukę, matyti aiškūs ankstesnio vardo - Tutanchamono - pėdsakai. Pirminiame variante šioje scenoje vaizduojamas Tutanchamonas, atliekantis laidotuvių ritualą, skirtą pirminei kapavietės savininkei, jo tiesioginei pirmtakei Nefertiti", - mano mokslininkas. - Šią išvadą visiškai patvirtina figūrų veidų profiliai - figūros, kuri dabar vadinama Aye, nosis ir smakras atitinka oficialių Tutanchamono atvaizdų standartus, priimtus jo valdymo pradžioje. Pasak mokslininko, pavaizduotos mumijos veido bruožai taip pat yra moteriški.

Taigi Aye Tutanchamono mumiją patalpino į vieną iš Nefertitės kapavietės kambarių, pakeitė užrašus ir "pertvarkė" kapavietę. Tai gali paaiškinti, kodėl Tutanchamono kapas yra toks mažas, palyginti su kitų karalių kapais.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
08.12.2022 laikas 20:39 Prasideda: Nigerija riboja grynųjų pinigų išėmimą iki 45 JAV dolerių, kad pradėtų veikti WEF patvirtinta ‘visuomenė be grynųjų pinigų’
Stulbinantis skaičius nigeriečių mėgsta bitkoinus, bet nekenčia vyriausybinės kriptovaliutos (CBDC).

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 20:22 Geriausias pasaulyje virusologas: Spyglių baltymas sukelia ‘smurtinį širdies sprogimą’
Kovid-19 injekcijų sudėtyje esantys "Spike" baltymai verčia žmonių širdis smarkiai sprogti, neseniai Dr. Drew laidoje pareiškė geriausias virusologas Ryanas Cole'as (Ryan Cole).

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 19:54 DeSantis sako, kad laikys "Pfizer", "Moderna" atsakingais už šalutinį "marmalo" poveikį
Floridos gubernatorius Ronas DeSantis (Ron DeSantis) pareiškė, kad ketina reikalauti vakcinų gamintojų "atsakomybės" už melagingus teiginius apie jų skiepus.

Skaityti daugiau

08.12.2022 laikas 23:55 Receptai | Patiekalai "Kartą suvalgęs kąsnelį, nebegali sustoti": erdvūs pyragėliai (gaminu juos Naujųjų metų išvakarėms)
Šiuos pyragaičius lengva pagaminti, juos tiekiu ir šventėms, ir tiesiog prie arbatos. Švelnus, aromatingas ir labai skanus! Paprastas, visiems prieinamas receptas.

Skaityti daugiau

05.12.2022 laikas 19:16 Receptai | Patiekalai "Štai, kaip teisingai pagaminti bandeles su razinomis: purios, minkštos ir lengvai pagaminamos (mano nuomone, tai geriausias receptas)
Minkštos, purios, erdvios ir labai skanios bandelės su razinomis! Jie gaminami paprastai, iš dažniausiai naudojamų ingredientų. Juos mėgsta visa mano šeima, todėl gaminu dažnai. Man tai yra geriausias receptas!

Skaityti daugiau

05.12.2022 laikas 18:58 Receptai | Patiekalai "Paimu bulves, šiek tiek maltos mėsos ir per 10 minučių pagaminu skanų patiekalą": greitas, sotus ir ekonomiškas.
Šiandien noriu pasidalyti su jumis biudžetui draugišku receptu skaniai pavalgyti! Jį pagaminti greitai ir lengvai, o patiekalas gaunasi sotus ir labai skanus. Visa šeima prašė dar! Jei dar nebandėte - labai rekomenduoju....

Skaityti daugiau