Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Technologijos, Mokslas » 2022 » Rugsėjo » 29

Paleontologai atrado senovinį ryklio protėvį, keičiantį stuburinių evoliucijos modelį

Kinijos mokslų akademijos paleontologai atrado 439 mln. metų senumo šiuolaikinių ryklių protėvį Fanjingshania, o šis atradimas privertė mokslininkus permąstyti stuburinių evoliucijos chronologiją. Darbas paskelbtas žurnale "Nature".

Radinys priklauso akantodų klasei, išnykusių kremzlinių žuvų klasei. Skirtingai nei šiuolaikiniai rykliai, jie turėjo kaulinius šarvus aplink porinius pelekus. Naujoji rūšis nustebino mokslininkus savo senumu - radinys rastas maždaug prieš 15 milijonų metų iki pirmųjų akantodų fosilijų. Paaiškėjo, kad Fanjingshania yra seniausia iki šiol žinoma žuvis su žandikauliais.

"Tai seniausia akantodo anatomiją turinti žuvis su žandikauliais. Nauji duomenys leido mums įtraukti Fanjingshania į ankstyvųjų stuburinių filogenetinį medį ir suteikti labai reikalingos informacijos apie evoliucijos etapus, lėmusius tokių organizmų dalių, kaip žandikauliai, jutimo sistemos ir poriniai prielipai, atsiradimą", - sakė mokslininkai.

Be to, fosilijoje matyti plačios rezorbcijos požymių (organų ar audinių rezorbcija ir jų įsisavinimas kitais organais), kuri paprastai siejama su kaulinių žuvų ir žmonių skeleto vystymusi.

Mokslininkų teigimu, Fanjingshania yra ankstyvoji evoliucinė primityvių kremzlinių žuvų atšaka. Naujasis atradimas verčia suabejoti esamais stuburinių evoliucijos modeliais ir gerokai sutrumpina laiką, per kurį žuvys su žandikauliais atsirado iš savo artimiausių protėvių be žandikaulių.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
28.11.2022 laikas 19:45 JK priežiūros institucija priekaištauja "Pfizer" generaliniam direktoriui dėl "klaidinančių" pareiškimų apie "Covid" vakcinas vaikams
Jungtinės Karalystės farmacijos priežiūros institucija priekaištavo "Pfizer" generaliniam direktoriui Albertui Bourlai (Albert Bourla) už "gėdingai klaidinančius" pareiškimus apie vaikams skirtas "Covid" vakcinas....

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 19:28 Brazilijos kariškiai paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" - Medijos užtemimas

Brazilijos kariškiai parodė savo paramą Brazilijos žmonėms ir paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" po to, kai paaiškėjo, kad rinkimai buvo suklastoti.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 14:55 Prieš ir po: Adamas Schiffas atsisako įsipareigoti liudyti Kongrese (po D.Trumpo)

Demokratas Adamas Šifas (Adam Schiff) daug metų stūmė suklastotą, Hillary Clinton (Hillary Clinton) finansuotą Steele'o dosjė, žinodamas, kad tai visiškas melas, finansuojamas demokratų.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:51 Receptai | Patiekalai Neįprastas skanėstas arbatai (gaminsiu Naujųjų metų išvakarėse)
Tai ne tik pyragas, bet ir tikras skanėstas! Tai neįprastas, originalus ir labai skanus skanėstas. Jį lengva paruošti ir pagaminti, be to, jis atrodo gražiai ir šventiškai! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:31 Receptai | Patiekalai Subtilus keksiukas arbatai (pagaminu per 10 minučių)
Šis keksas tarsi tirpsta burnoje! Drėgnas, švelnus, orus ir labai skanus. Pagaminti šį patiekalą užtrunka 10 minučių (tiesiog viską sumaišau ir pašaunu į orkaitę)! Privalote tai išbandyti. Dalinuosi receptu.

Skaityti daugiau

27.11.2022 laikas 21:02 Receptai | Patiekalai Blynai iš kopūstų? Nustebsite kaip fantastiškai gerai pavyksta!
Nors kopūstas ir nėra toks didelis kaip moliūgas, bet paprastai jo per vieną kartą taip pat nesunaudojame. Todėl verta turėti galvoje bent jau du patiekalus, kuriems būtų galima sunaudoti vieną kopūstą. Žinoma, tai galėtų būti pap...

Skaityti daugiau