Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2022 » Spalio » 2

Šylantys vandenynai keičia Australijos rifų žuvų populiaciją

Tyrėjų komanda jau daugiau nei dešimtmetį stebi rifų pokyčius prie Australijos krantų. Ekspertai naudojosi gautais rezultatais, kad suprastų, kaip rifų žuvys reaguoja į buveinių ir vandenyno temperatūros pokyčius. Mokslininkai nustatė, kad žuvų populiacijos paprastai pasikeičia per dvejus metus nuo staigaus aplinkos pasikeitimo, tačiau įvairiuose regionuose šie duomenys skiriasi. Tyrimas paskelbtas žurnale "Current Biology".

Šylančios jūros ir blogėjančios buveinės tampa vis dažnesniais reiškiniais, darančiais poveikį jūrų biologinei įvairovei. Australijos mokslininkai 12 metų stebėjo rifų žuvų populiacijas prie savo žemyno krantų. Jie palygino savo rezultatus su kitais dviem svarbiais Australijos vandenynų floros ir faunos stebėsenos tyrimais ir padarė tam tikras išvadas, padėsiančias suprasti rifų ekosistemą.

Tyrėjų komanda nagrinėjo buveinių pokyčius, pavyzdžiui, koralų išblukimą, ir temperatūros pokyčius. Mokslininkai nustatė, kad poveikis skiriasi priklausomai nuo rifo vietos, tačiau dažniausiai pasireiškia per dvejus metus. Vidutinio klimato ir subtropikų rifų žuvys labai priklauso nuo temperatūros pokyčių, o tropinių rifų žuvis labiau veikia buveinių pokyčiai. Pavyzdžiui, 2011 m. sušilus pietvakarių Australijos vandenims, tropinės žuvys atkeliavo į vidutinio klimato rifus ir ten liko daugelį metų.

Mokslininkai taip pat stebėjo, kaip koralų ir dumblių žūtis veikia žuvis. Jie nustatė, kad tai sumažina unikalių populiacijų skaičių. Pavyzdžiui, šiaurės rytų Australijos regionuose pastebimi buveinių nykimo požymiai. Dėl to vyrauja universalios rūšys, kurios lengvai prisitaiko prie konkrečių sąlygų, o specializuotos rūšys nyksta.

Ekspertai tikisi, kad šis tyrimas padės plačiau skleisti, standartizuoti ir koordinuoti vietinius tyrimus, kuriuos vėliau bus galima naudoti vertinant pasaulines tendencijas. Komanda taip pat ragina atlikti daugiau su klimato kaita susijusių rifų tyrimų. "Klimato kaita daro didžiulę įtaką jūrų biologinei įvairovei, o pokyčiai, kuriuos per trumpą laiką pastebėjome visame Australijos žemyne, rodo, kad per ateinantį pusšimtį metų vandenynų atšilimas progresuos, sukeldamas dar didesnius jūrų floros ir faunos pokyčius", - rašo autoriai.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
05.02.2023 laikas 19:29 Klonai, kuriais jie nori mus pakeisti, jau užaugo?

Jau kelias savaites konspiracijos forumuose diskutuojama apie internete pasirodžiusių vakarėlių nuotraukų kilmę.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 17:28 Anglijoje per kelias minutes dingo moteris, vedžiojusi šunį parke, be jokių pėdsakų

Anglijos Lankašyro grafystėje toliau ieškoma dingusios 45 metų Nicolė Bulli, kuri per kelias minutes keistai dingo be žinios parke vedžiodama šunį.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 17:02 KAP DWA - paslaptinga dvigalvio milžino mumija iš Patagonijos
Nepastebimame Baltimorės (Merilendo valstija, JAV) įdomybių muziejuje saugoma nuostabi maždaug trijų metrų aukščio dvigalvė žmogaus mumija, kuri kelia daugiau klausimų nei atsakymų.

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

05.02.2023 laikas 22:17 Receptai | Patiekalai "Aš imu stiklinę kefyro, kiaušinį ir 10 minučių": cukraus suktinukai (mama juos gamindavo prie arbatos, dabar ir aš juos gaminu)
Minkšti, kvapnūs ir labai skanūs cukraus suktinukai! Mano mama juos dažnai kepdavo arbatai, o dabar juos kepu ir savo šeimai. Juos galima greitai ir lengvai pagaminti.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 10:28 Tauta Siūlo Nuomonės ir komentarai: Patys „durni“
2021-ieji. Per visus kanalus triūbijama, kad Lietuva pradeda įgyvendinti elektros energijos rinkos liberalizavimą buitiniams vartotojams. Paskutinė iš ES šalių įgyvendina direktyvas. Nors direktyvose apie tokį liberalizavimą, koki...

Skaityti daugiau

02.02.2023 laikas 20:28 Receptai | Patiekalai "Skanios paprastos burokėlių salotos kiekvienai dienai": lengvai, greitai ir nebrangiai pagaminamos (galite patiekti net vakarėliui)
Stebėtinai skanios ir paprastos burokėlių salotos "kiekvienai dienai". Tai labai paprastas, greitas ir nebrangus patiekalas. Dažnai jį gaminu darbo dienomis ir net patiekiu per šventes! Išbandykite - jums tikrai patiks....

Skaityti daugiau