Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Technologijos, Mokslas » 2022 » Spalio » 18

Bostono universitete sukurta COVID padermė, pasižyminti 80 % pelių mirtingumu

Siekdami ištirti, kas lemia, kad "Omicron" yra toks užkrečiamas, tyrėjai į originalią COVID-19 atmainą įterpė baltymą "Omicron spike". Gautas virusas buvo penkis kartus užkrečiamesnis už "Omicron".

"Omicron" smaigalio (S) baltymas, turintis neįprastai daug mutacijų, laikomas pagrindiniu šių fenotipų veiksniu. Sukūrėme chimerinį rekombinantinį SARS-CoV-2, koduojantį "Omicron" S geną protėvių SARS-CoV-2 izoliato karkase, ir palyginome šį virusą su natūraliai cirkuliuojančiu "Omicron" variantu", - rašoma išankstiniame spaudinyje.

Naująjį tyrimą, kuris nebuvo recenzuojamas, atliko komanda iš Bostono ir Floridos.

"Pelėms... Omicron sukelia lengvą, nemirtiną infekciją, o Omicron S nešiojantis virusas sukelia sunkią ligą, nuo kurios mirštamumas siekia 80 proc.", - rašė tyrėjai, pridurdami, kad nors už infekciškumą atsakingas smaigalio baltymas, jo mirtingumą lemia kitų jo struktūros dalių pokyčiai.

Tyrėjai "Omicron" smaigalį prijungė prie originalios laukinio tipo padermės, kuri pirmą kartą pasirodė Vuchane pandemijos pradžioje.

Tyrėjai stebėjo, kaip pelėms sekėsi kovoti su naujuoju hibridiniu štamu, palyginti su originaliu "Omicron" variantu. - Daily Mail

mokslas, tyrimai

Tyrėjai taip pat nagrinėjo skirtingų padermių poveikį laboratorijoje auginamoms žmogaus plaučių ląstelėms, prie kurių Covid prisitvirtina prieš nurodydamas sveikoms ląstelėms gaminti savo kopijas. Jie nustatė, kad modifikuota atmaina sukuria penkis kartus daugiau viruso dalelių nei originali Omicron atmaina (kurią išgyveno visi graužikai).

Šis tyrimas suteikia svarbių įžvalgų apie Omicron patogeniškumą. Mes parodome, kad "spike", vienintelis labiausiai mutavęs "Omicron" baltymas, atlieka nepilną vaidmenį "Omicron" susilpnėjime. Atliekant in vitro infekcijos bandymus, Omicron smaigalys, turintis protėvį SARS-CoV-2 (Omi-S), pasižymi daug didesniu replikacijos efektyvumu, palyginti su Omicron. Panašiai ir K18-hACE2 pelėms Omi-S, priešingai nei nemirtinas Omicron, sukelia sunkią ligą, dėl kurios mirštamumas siekia apie 80 %. Tai rodo, kad mutacijos, nesusijusios su spike, yra pagrindiniai veiksniai, lemiantys susilpnėjusį Omicron patogeniškumą K18-hACE2 pelėms. Reikia atlikti tolesnius tyrimus, kad būtų galima nustatyti šias mutacijas ir iššifruoti jų veikimo mechanizmus. - Biorxiv

Tačiau, pasak mokslininkų, jų sukurtas chimerinis virusas vargu ar bus toks pat mirtinas žmonėms, kaip ir pelėms, nes bandymams naudotos konkrečios veislės pelės yra jautresnės sunkiam Covid.

Praėjusiais metais pranešėme, kad likus 18 mėnesių iki pandemijos, Wuhano (Kinija) mokslininkai pateikė pasiūlymą paleisti į laukinę gamtą patobulintus oro lašeliniu būdu plintančius koronavirusus, siekdami juos paskiepyti nuo ligų, kurios kitu atveju galėtų persimesti į žmones, rašo "The Telegraph", remdamasis nutekintais 2018 m. dotacijų pasiūlymais.

Pasiūlymą pateikė JAV įsikūrusios organizacijos "EcoHealth Alliance" zoologas Piteris Dašakas (Peter Daszak), kuris tikėjosi, kad naudojant genų inžineriją į šikšnosparnių Covid bus įterptos "žmogui būdingos skilimo vietos", "dėl kurių virusui būtų lengviau patekti į žmogaus ląsteles" - šis metodas, kaip sutapimas, atsakytų į seniai mokslo bendruomenėje kylantį klausimą, kaip SARS-CoV-2 išsivystė, kad tapo toks užkrečiamas žmonėms.

Daszako pasiūlyme taip pat buvo planuojama sumaišyti didelės rizikos natūralias koronavirusų atmainas su labiau užkrečiamomis, tačiau mažiau mirtinomis jų versijomis. Jo "šikšnosparnių komandą" sudarė tyrėjų daktaras Shi Zhengli iš Wuhan Virologijos instituto, taip pat JAV tyrėjai iš Šiaurės Karolinos universiteto ir JAV Geologijos tarnybos Nacionalinio laukinės gamtos sveikatos centro.

mokslas, tyrimai

Darpa atsisakė sudaryti sutartį - teigdama, kad "akivaizdu, jog Piterio Dašako (Peter Daszak) vadovaujamas siūlomas projektas galėjo kelti pavojų vietos bendruomenėms", ir kartu įspėdama, kad P. Dašakas iki galo neįvertino pavojaus, susijusio su viruso stiprinimu atliekant "gain-of-function" tyrimus arba paleidžiant vakciną į orą.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.12.2022 laikas 20:06 "Aš ateinu pas tave": Džeimsas Vudsas žada paduoti DNC į teismą dėl neteisėtos amerikiečių cenzūros

Aktorius Jamesas Vudsas (James Woods) pažadėjo paduoti į teismą Demokratų nacionalinį komitetą (DNC) už tai, kad šis bando sužlugdyti jo karjerą ir paminti amerikiečių žodžio laisvę.

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 19:41 Pasipiktinimas, kai Jungtinės Karalystės "Citizens Advice" liepia darbuotojams nešioti lyties įvardžių ženklelius
Jungtinės Karalystės tarnyba "Citizens Advice" susidūrė su darbuotojų pasipiktinimu po to, kai jiems buvo nurodyta nešioti ženklelius su lyties įvardžiu.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:44 10 dalykų, kuriuos reikia žinoti, jei nusprendėte atleisti neištikimybę
Niekada nemaniau, kad galėčiau susigrąžinti neištikimą vyrą. Visada norėjau būti stipri moteris, galinti pastovėti už save ir išvaryti neištikimą vyrą pro duris. Bet tada atleidau savo buvusiajam, kai jis mane apgavo. Ši patirtis mane daug ko išmokė,...

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:29 Receptai | Patiekalai Ši mišrainė ant Kūčių stalo yra tiesiog privaloma!
Šiandien noriu su Jumis pasidalinti labai skania burokėlių mišraine Kūčioms, kurią ruošiu su obuoliais ir konservuotais žirneliais. Pavyksta ji labai gerai ir visada būna pirma "nušluojama" nuo stalo.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:14 Receptai | Patiekalai Tokie pyragėliai su grybais yra iš fantastiškos srities. Pavyksta fantastiškai gerai!

Seniau mano šeimai tokie sluoksniuotos tešlos pyragėliai su grybais patikdavo tik virti aliejuje, o aš asmeniškai tokius labai retai norėdavau gaminti. Įdarui gamindama tik miško grybus.

Skaityti daugiau

01.12.2022 laikas 22:31 Receptai | Patiekalai Pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške, kaparėliais, česnaku ir saulėje džiovintais pomidorais

Labai greitai pagaminami, paprasti, bet tuo pačiu pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške ir džiovintais pomidorais, prie alaus, vyno arba arbatos.

Skaityti daugiau