Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Technologijos, Mokslas » 2022 » Spalio » 18

Bostono universitete sukurta COVID padermė, pasižyminti 80 % pelių mirtingumu

Siekdami ištirti, kas lemia, kad "Omicron" yra toks užkrečiamas, tyrėjai į originalią COVID-19 atmainą įterpė baltymą "Omicron spike". Gautas virusas buvo penkis kartus užkrečiamesnis už "Omicron".

"Omicron" smaigalio (S) baltymas, turintis neįprastai daug mutacijų, laikomas pagrindiniu šių fenotipų veiksniu. Sukūrėme chimerinį rekombinantinį SARS-CoV-2, koduojantį "Omicron" S geną protėvių SARS-CoV-2 izoliato karkase, ir palyginome šį virusą su natūraliai cirkuliuojančiu "Omicron" variantu", - rašoma išankstiniame spaudinyje.

Naująjį tyrimą, kuris nebuvo recenzuojamas, atliko komanda iš Bostono ir Floridos.

"Pelėms... Omicron sukelia lengvą, nemirtiną infekciją, o Omicron S nešiojantis virusas sukelia sunkią ligą, nuo kurios mirštamumas siekia 80 proc.", - rašė tyrėjai, pridurdami, kad nors už infekciškumą atsakingas smaigalio baltymas, jo mirtingumą lemia kitų jo struktūros dalių pokyčiai.

Tyrėjai "Omicron" smaigalį prijungė prie originalios laukinio tipo padermės, kuri pirmą kartą pasirodė Vuchane pandemijos pradžioje.

Tyrėjai stebėjo, kaip pelėms sekėsi kovoti su naujuoju hibridiniu štamu, palyginti su originaliu "Omicron" variantu. - Daily Mail

mokslas, tyrimai

Tyrėjai taip pat nagrinėjo skirtingų padermių poveikį laboratorijoje auginamoms žmogaus plaučių ląstelėms, prie kurių Covid prisitvirtina prieš nurodydamas sveikoms ląstelėms gaminti savo kopijas. Jie nustatė, kad modifikuota atmaina sukuria penkis kartus daugiau viruso dalelių nei originali Omicron atmaina (kurią išgyveno visi graužikai).

Šis tyrimas suteikia svarbių įžvalgų apie Omicron patogeniškumą. Mes parodome, kad "spike", vienintelis labiausiai mutavęs "Omicron" baltymas, atlieka nepilną vaidmenį "Omicron" susilpnėjime. Atliekant in vitro infekcijos bandymus, Omicron smaigalys, turintis protėvį SARS-CoV-2 (Omi-S), pasižymi daug didesniu replikacijos efektyvumu, palyginti su Omicron. Panašiai ir K18-hACE2 pelėms Omi-S, priešingai nei nemirtinas Omicron, sukelia sunkią ligą, dėl kurios mirštamumas siekia apie 80 %. Tai rodo, kad mutacijos, nesusijusios su spike, yra pagrindiniai veiksniai, lemiantys susilpnėjusį Omicron patogeniškumą K18-hACE2 pelėms. Reikia atlikti tolesnius tyrimus, kad būtų galima nustatyti šias mutacijas ir iššifruoti jų veikimo mechanizmus. - Biorxiv

Tačiau, pasak mokslininkų, jų sukurtas chimerinis virusas vargu ar bus toks pat mirtinas žmonėms, kaip ir pelėms, nes bandymams naudotos konkrečios veislės pelės yra jautresnės sunkiam Covid.

Praėjusiais metais pranešėme, kad likus 18 mėnesių iki pandemijos, Wuhano (Kinija) mokslininkai pateikė pasiūlymą paleisti į laukinę gamtą patobulintus oro lašeliniu būdu plintančius koronavirusus, siekdami juos paskiepyti nuo ligų, kurios kitu atveju galėtų persimesti į žmones, rašo "The Telegraph", remdamasis nutekintais 2018 m. dotacijų pasiūlymais.

Pasiūlymą pateikė JAV įsikūrusios organizacijos "EcoHealth Alliance" zoologas Piteris Dašakas (Peter Daszak), kuris tikėjosi, kad naudojant genų inžineriją į šikšnosparnių Covid bus įterptos "žmogui būdingos skilimo vietos", "dėl kurių virusui būtų lengviau patekti į žmogaus ląsteles" - šis metodas, kaip sutapimas, atsakytų į seniai mokslo bendruomenėje kylantį klausimą, kaip SARS-CoV-2 išsivystė, kad tapo toks užkrečiamas žmonėms.

Daszako pasiūlyme taip pat buvo planuojama sumaišyti didelės rizikos natūralias koronavirusų atmainas su labiau užkrečiamomis, tačiau mažiau mirtinomis jų versijomis. Jo "šikšnosparnių komandą" sudarė tyrėjų daktaras Shi Zhengli iš Wuhan Virologijos instituto, taip pat JAV tyrėjai iš Šiaurės Karolinos universiteto ir JAV Geologijos tarnybos Nacionalinio laukinės gamtos sveikatos centro.

mokslas, tyrimai

Darpa atsisakė sudaryti sutartį - teigdama, kad "akivaizdu, jog Piterio Dašako (Peter Daszak) vadovaujamas siūlomas projektas galėjo kelti pavojų vietos bendruomenėms", ir kartu įspėdama, kad P. Dašakas iki galo neįvertino pavojaus, susijusio su viruso stiprinimu atliekant "gain-of-function" tyrimus arba paleidžiant vakciną į orą.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
29.06.2019 laikas 14:15 Receptai Orkaitėje keptos vištų blauzdelės: majonezo marinatas
Gaminame. Keptos vištų blauzdelės. Orkaitėje keptos vištų blauzdelės receptas. Į dubenėlį dedame majonezą, Dižono garstyčias, išspaustą česnaką, druską bei prieskonius ir užmaišome marinatą. Skanaus.

Skaityti daugiau

16.10.2018 laikas 10:22 Receptai Pratimai akių nuovargiui pašalinti

Specialūs pratimai - akių nuovargiui pašalinti ir regėjimo sutrikimų profilaktikai. Taigi, pertraukų metu rekomenduojama daryti specialius pratimus akims. Jie gali būti atliekami stovint arba sėdint, nukreipus akis nuo ekrano, ...

Skaityti daugiau

12.06.2019 laikas 12:55 Receptai Purus pyragas per penkias minutes

Kepiniai su kefyru – daugelio šeimininkių, mokančių gaminti ne tik skaniai, bet ir greitai, mėgiamas ingredientas. Iš kefyro stiklinės galima iškepti visą dubenį keksiukų arba didelį purų pyragą…

...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:14 Senovės kinų horoskopas: stichijų įtaka jūsų charakteriui
Senovės kinų horoskopas, pasiremiantis penkiomis stichijomis – ugnimi, vandeniu, žeme, medžiu ir metalas – siūlo unikalų požiūrį į asmenybės bruožus ir likimo iššūkius. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip gimimo metų paskutinis skaičius gali atskleist...

Skaityti daugiau