Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2022 » Spalio » 29

Ekspertai įspėja, kad "Covid" vakcinos gali sukelti mėnesinių problemų

Kai kurios "Covid" vakcinos gali sukelti stiprų menstruacinį kraujavimą, penktadienį perspėjo Europos vaistų agentūros (EMA) specialistai ir rekomendavo tai įtraukti į galimų šalutinių poveikių sąrašą.

"Po pirmosios, antrosios ir stiprinamosios "Comirnaty" (Pfizer) ir "Spikevax" (Moderna) vakcinų dozių buvo pranešta apie stipraus menstruacinio kraujavimo atvejus", - sakoma agentūros pranešime, kuriame cituojamas jos vaistų saugumo komitetas.

Peržiūrėję duomenis, jie padarė išvadą, kad "yra bent jau pagrįsta tikimybė, jog gausus menstruacinis kraujavimas yra priežastiniu ryšiu susijęs su šiomis vakcinomis".

Todėl jie rekomendavo tai įtraukti į dviejų mRNA Covid-19 vakcinų informaciją apie produktą.

"Nėra įrodymų, kad kai kurių žmonių patiriami menstruacijų sutrikimai turi įtakos reprodukcijai ir vaisingumui", - priduriama EMA pareiškime.

Saugos komitetas taip pat pabrėžė, kad "šių vakcinų nauda gerokai nusveria riziką".

Stipraus menstruacinio kraujavimo atvejai buvo stebimi tiek nacionaliniu, tiek Europos lygmeniu nuo tada, kai pasirodė pirmieji pranešimai apie paskiepytų moterų atvejus.

Prancūzijos nacionalinė vaistų saugumo agentūra (ANSM) liepos mėn. pradėjo apklausinėti moteris dėl šio klausimo ir savo išvadas perdavė EMA.

Tačiau kol kas mokslininkai neginčijamai nenustatė priežastinio ryšio.

Pranešimai apie problemas daugiausia susiję su menstruacinio kraujavimo trukmės ir intensyvumo pokyčiais, kurie kartais būna skausmingesni.

Nors daugeliu atvejų patirti simptomai buvo "nesunkūs" ir praeinantys, kai kurioms moterims šie simptomai pasireiškė iki šešių mėnesių, pranešė ANSM.

Prancūzijos agentūra toliau tiria šią problemą.    

AFP

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:
Temos

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
28.11.2022 laikas 19:45 JK priežiūros institucija priekaištauja "Pfizer" generaliniam direktoriui dėl "klaidinančių" pareiškimų apie "Covid" vakcinas vaikams
Jungtinės Karalystės farmacijos priežiūros institucija priekaištavo "Pfizer" generaliniam direktoriui Albertui Bourlai (Albert Bourla) už "gėdingai klaidinančius" pareiškimus apie vaikams skirtas "Covid" vakcinas....

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 19:28 Brazilijos kariškiai paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" - Medijos užtemimas

Brazilijos kariškiai parodė savo paramą Brazilijos žmonėms ir paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" po to, kai paaiškėjo, kad rinkimai buvo suklastoti.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 14:55 Prieš ir po: Adamas Schiffas atsisako įsipareigoti liudyti Kongrese (po D.Trumpo)

Demokratas Adamas Šifas (Adam Schiff) daug metų stūmė suklastotą, Hillary Clinton (Hillary Clinton) finansuotą Steele'o dosjė, žinodamas, kad tai visiškas melas, finansuojamas demokratų.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:51 Receptai | Patiekalai Neįprastas skanėstas arbatai (gaminsiu Naujųjų metų išvakarėse)
Tai ne tik pyragas, bet ir tikras skanėstas! Tai neįprastas, originalus ir labai skanus skanėstas. Jį lengva paruošti ir pagaminti, be to, jis atrodo gražiai ir šventiškai! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:31 Receptai | Patiekalai Subtilus keksiukas arbatai (pagaminu per 10 minučių)
Šis keksas tarsi tirpsta burnoje! Drėgnas, švelnus, orus ir labai skanus. Pagaminti šį patiekalą užtrunka 10 minučių (tiesiog viską sumaišau ir pašaunu į orkaitę)! Privalote tai išbandyti. Dalinuosi receptu.

Skaityti daugiau

27.11.2022 laikas 21:02 Receptai | Patiekalai Blynai iš kopūstų? Nustebsite kaip fantastiškai gerai pavyksta!
Nors kopūstas ir nėra toks didelis kaip moliūgas, bet paprastai jo per vieną kartą taip pat nesunaudojame. Todėl verta turėti galvoje bent jau du patiekalus, kuriems būtų galima sunaudoti vieną kopūstą. Žinoma, tai galėtų būti pap...

Skaityti daugiau