Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2023 » Rugsėjo » 26

Skiepijimas "nesuteikia jokios reikšmingos apsaugos" nuo ilgo COVID: tyrimas

Naujo tyrimo išvados paneigia vyraujančią nuomonę, kad skiepai nuo COVID-19 apsaugo nuo ilgojo COVID. Tyrimo metu nustatyta, kad nors ankstesni užsikrėtimo atvejai 86 proc. sumažina ilgosios COVID riziką, skiepijimo būklė prieš užsikrėčiant COVID neturi reikšmės asmens rizikai susirgti ilgąja COVID.

"Buvo manoma, kad tiek ankstesnė infekcija, tiek skiepai mažina vėlesnio užsikrėtimo ilga COVID tikimybę", - "The Epoch Times" sakė Vanderbilto universiteto medicinos centro prevencinės medicinos ir sveikatos politikos profesorius daktaras Viljamas Šafneris (William Schaffner).

Skiepijimas
Švirkštai su COVID-19 vakcina skiepijimo vietoje Los Andžele 2021 m. vasario 16 d. (Apu Gomes/AFP via Getty Images)

Šie tyrėjai šią koncepciją apipylė "šaltu vandeniu", tęsė jis.

Mokslininkai iš Martino Liuterio universiteto Halės-Vitenbergo, daugiau kaip 500 metų gyvuojančio mokslinio universiteto Vokietijoje, nustatė, kad žmonės, kuriems, kaip rašo autoriai, buvo didžiausia ilgos COVID arba post-COVID būklės rizika, buvo neskiepyti žmonės, užsikrėtę Wuhan variantu, po jų sekė neskiepyti ir skiepyti dalyviai, užsikrėtę alfa variantu.

Nors tyrime tai nebuvo aiškiai aptarta, tyrimo diagramoje ir papildomose lentelėse parodyta, kad, išskyrus užsikrėtimo Wuhan variantu atvejį, neskiepytiems žmonėms būdinga šiek tiek mažesnė ilgo COVID rizika nei jų skiepytiems kolegoms.

Be to, neskiepytiems žmonėms, užsikrėtusiems omikroniniu variantu, ilga COVID rizika buvo mažiausia.

"Skiepijimas nesuteikė reikšmingos apsaugos nuo PCC [būklės po COVID] išsivystymo užsikrėtus. Priešingai, buvo ... tvirtų įrodymų, kad ankstesnė infekcija sumažino PCC riziką", - rašė autoriai.

Remiantis internetiniu klausimynu

Apklausoje dalyvavo beveik 49 000 Vokietijos gyventojų. Dalyviai buvo verbuojami paštu. Tada jų buvo paprašyta užpildyti internetinį klausimyną, į kurį buvo įtrauktas simptomų sąrašas.

Dalyviai patys pranešė, ar jų testas dėl COVID-19 buvo teigiamas, ir kokius simptomus jie patyrė po to.

Tyrimo autoriai prašė nurodyti simptomus, pasireiškusius nuo 4 iki 12 savaitės po užsikrėtimo, ir simptomus, kurie išliko po 12 savaitės. Simptomai, kurie neišsilaikė ilgiau, nebuvo laikomi ilgai trunkančiu COVID.

Atsižvelgdami į užsikrėtimo datą, autoriai dalyvį priskyrė prie užsikrėtusiųjų tuo metu dominuojančiu variantu.

"Iki 2021 m. sausio 1 d. užsikrėtusiuosius iki 2021 m. sausio 1 d. kategorizavome kaip užsikrėtusius laukinio tipo (Wuhan) variantu, nuo 2021 m. sausio 1 d. iki 2021 m. birželio 30 d. - kaip užsikrėtusius Alfa variantu, nuo 2021 m. liepos 1 d. iki 2021 m. gruodžio 20 d. - kaip užsikrėtusius Delta variantu, o nuo 2021 m. gruodžio 21 d. - kaip užsikrėtusius Omicron variantu", - rašė autoriai.

Iš visų apklaustų žmonių apie 17 000 buvo užsikrėtę bent viena COVID-19 infekcija, o apie 2 800 pranešė apie ilgalaikius COVID simptomus.

Nė vienas iš tyrimo dalyvių nebuvo fiziškai apžiūrėtas ir nepateikė laboratorinių sveikatos tyrimų.

Gydytojai įsitraukė į diskusiją dėl tyrimo išvadų ir jo metodikos.

Daugeliui kilo susirūpinimas, kad klausimynas buvo pernelyg subjektyvus. Kaip ir daugelio didelių populiacijos tyrimų, išvados yra provokuojančios, "tačiau jos dažnai nėra galutinės. Reikia atlikti kitus tolesnius tyrimus, kurių daugelis yra daug mažesni, bet daug tikslesni, ir jie pašalina daug neaiškumų", - sakė daktaras Schaffneris.

Dartmuto Geiselio medicinos mokyklos pediatrijos profesorius daktaras Kodis Meisneris (Cody Meissner) teigė, kad tyrimo dalyvis yra "toks nevienalytis" ir kad jis nėra tikras, kokias išvadas galima daryti iš šio tyrimo.

Kaip pripažįsta tyrimo autoriai, nė vienam iš dalyvių nebuvo nustatyta tikroji ilgo COVID diagnozė ir nebuvo tiriami gretutiniai susirgimai. Gali būti, kad kuris nors iš pacientų sirgo kita liga, kuri galėjo būti nesusijusi su COVID-19.

Ilgą COVID sunku apibrėžti

Kita didelė problema, trukdanti ilgojo COVID tyrimams, yra ta, kad visi skirtingai apibrėžia ilgąjį COVID.

"Yra po COVID simptomatikos ... Tačiau nemanau, kad mes suprantame biologinį pagrindą, negalime jo labai aiškiai apibrėžti. Taigi teigti, kad po tam tikrų variantų ar vakcinų jis buvo dažnesnis ar retesnis, gana sunku", - sakė daktaras Meissneris.

Į pensiją išėjęs Brauno universiteto docentas daktaras Endrius Bostomas (Andrew Bostom) pritarė, kad ilgojo COVID būklė literatūroje menkai apibrėžta, todėl sunku padaryti išvadą, ar simptomai yra ilgojo COVID, ar tai visai kas kita.

Be kvapo ir skonio praradimo, visi kiti simptomai, būdingi ilgosios KOVID būklei, gali pasireikšti per psichosomatinius dirgiklius, sakė daktaras Bostomas.

Tyrimo išvados "atrodo įdomios, ypač tokiems žmonėms kaip aš, kurie nusivylė tuo, kad natūraliam imunitetui buvo skiriamas toks trumpas dėmesys", - "The Epoch Times" sakė daktaras Bostomas, turintis didelę darbo su farmacijos klinikiniais tyrimais patirtį. Tačiau sunku daryti išvadą, kad ankstesnė infekcija apsaugo nuo ilgo COVID, "jei iš tikrųjų nesi tikras, kokia yra būklė po COVID".

Tyrimo rezultatai patvirtina tai, ką mato kai kurie gydytojai

Dr. Džozefas Varonas (Joseph Varon), Jungtinio memorialinio medicinos centro Kritinės slaugos ir COVID-19 skyriaus vedėjas, "The Epoch Times" sakė, kad gali nekreipti dėmesio į metodikos trūkumus, nes tyrimo rezultatai patvirtina tai, ką jis mato savo klinikoje.

Tyrime neaptarta, ar skiepai kelia žmonėms riziką ilgai sirgti COVID. Jo grafikas parodė, kad skiepytųjų kohortos asmenys, užsikrėtę tuo pačiu variantu, buvo linkę patirti šiek tiek didesnę ilgo COVID riziką nei neskiepytieji.

Dr. Varonas tai interpretavo taip, kad skiepai gali kelti didesnę ilgosios COVID riziką, kurią jis pastebėjo savo klinikoje.

"Aš matau, kad kuo daugiau paskiepijimų, tuo didesnė tikimybė... kad jums pasireikš ilgojo KOVID sindromas", - sakė jis, pridurdamas, kad dauguma jo pacientų, sergančių ilgojo KOVID, yra tie, kurie pasiskiepijo keturiomis ar daugiau vakcinos dozėmis, o ne tie, kurie pasiskiepijo iki trijų dozių arba buvo neskiepyti.

Dr. Varonas taip pat nustatė, kad tyrimo išvados dėl labiausiai paplitusių simptomų labai tiksliai atspindi tai, ką jis mato savo klinikoje: nuovargis ir kognityviniai sutrikimai yra dažniausi jo pacientų simptomai.

Pattono valstybinės ligoninės psichiatras daktaras Adonis Sfera sutiko, kad tyrimo simptomai dažniausiai atspindi tai, ką jis mato savo klinikoje, nors pagrindiniai simptomai yra nuovargis ir dusulys.

Jis taip pat sutiko su mintimi, kad dėl didesnio skiepų skaičiaus žmonėms gali kilti ilgalaikių simptomų pavojus, nes skiepai paskatintų gaminti daugiau spyglių baltymų, kurie gali sukelti organų pažeidimus ir simptomus.

"Vakcinos priverčia mūsų ląsteles išreikšti spyglių antigeną. Taigi kuo daugiau esate paskiepyti, tuo didesnė tikimybė, kad išreikšite antigeną", - sakė jis.

Skiepų žalą slėpti nuo kontrolės?

Slaugytojas praktikas Skotas Marslandas (Scott Marsland), kuris kartu su plaučių kritinės terapijos gydytoju daktaru Pjeru Koriu (Dr. Pierre Kory) dalijasi "Leading Edge Clinic", ilgą laiką užsiimančiu COVID ir vakcinų sukeltų sužalojimų gydymu, išreiškė susirūpinimą, kad tyrimo rezultatai gali slėpti vakcinų sukeltus sužalojimus nuo kontrolės.

"[Straipsnis] padeda įtvirtinti pasakojimą, kad ... nėra skirtumo, ar [kas nors] gavo vakciną, ar ne; svarbiausia, ar jie užsikrėtė ir kokiu variantu", - sakė P. Marslandas.

Ilgalaikio COVID ir vakcinos pažeidimo simptomai gali būti labai panašūs, tačiau išsamūs pacientų įrašai parodytų, kad simptomai pasireiškė po skirtingų ekspozicijų.

P. Marslandui nerimą kėlė tai, kad tyrime atmetamas kumuliacinis poveikis, kurį vakcinos gali turėti pacientams, o tai prieštarauja tam, ką jis mato savo klinikoje.

Kai kuriems jo pacientams po pirmojo ar antrojo skiepo pasireiškė lengvi simptomai, tačiau jie nesusiejo to su vakcinomis, kol "negavo stiprinamosios arba antrosios injekcijos" ir jų simptomai tapo sunkūs, sakė jis.

Autorius: Marina Zhang iš "The Epoch Times" (paryškinta mūsų),

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
06.11.2019 laikas 16:12 Receptai Cukinijų Blynai Su Morkomis
Cukinijas ir morką sutarkuojame burokine tarka. Česnaką pjaustome labai smulkiai. Viską dedame į dubenį, mušame kiaušinius, išmaišome. Beriame miltus, druską, smulkintus žalumynus ir išmaišome. Cukinijų blynus kepame keptuvėje įka...

Skaityti daugiau

26.08.2018 laikas 17:15 Receptai Vaistažolių mišiniai esant sąnarių skausmams
Sanarių skausmai liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai esant sąnarių skausmams, receptai nuo sąnarių skausmo, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomi...

Skaityti daugiau

19.06.2019 laikas 21:37 Receptai Moliūgų blynai
Gardžių moliūgų blynų receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 21:36 Neįsižeiskite ant vaikų: tylos reikšmė ir tėvų palaikymas
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikai dažnai užimti savo reikalais, tėvams gali kilti klausimų, kodėl jų vaikai nebekontaktuoja taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau tylos užkulisiuose gali slypėti ne abejingumas, o gili emocinė dinamika. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 13:57 Česnako nauda ir žala širdies sveikatai: kokias savybes žinoti?
Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena iš pagrindinių suaugusiųjų mirties priežasčių, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rūpindamiesi savo širdies sveikata, galime pasiekti puikių rezultatų, pasitelkdami ne tik subalansuotą mitybą ir fizinį ak...

Skaityti daugiau