- 10.10.2023
- 0.0 Reitingas
- 400 Peržiūros
- Komentarai
Naujo tyrimo duomenimis, pakartotinai užsikrėtusieji COVID-19 infekcija išnyko greičiau nei pirmą kartą užsikrėtusieji COVID-19 vakcina, taip pat ir tarp žmonių, kurie niekada nebuvo skiepyti COVID-19 vakcina.
Spalvota skenuojanti elektroninė mikrografija, kurioje pavaizduota ląstelė (violetinė), užkrėsta SARS-CoV-2 viruso atmainos dalelėmis (rožinė), išskirtomis iš paciento mėginio. (NIAID per "The Epoch Times")
JAV ir Didžiosios Britanijos mokslininkai pranešė, kad antrą kartą COVID-19 virusu užsikrėtę žmonės vidutiniškai pasveiko per 6,6 dienos, palyginti su vidutiniškai 9,3 dienos, kai užsikrėtė pirmą kartą.
Tyrėjai išvadas padarė iš 1796 pirmą kartą užsikrėtusiųjų ir 193 antrą kartą užsikrėtusiųjų.
Skirtumas išliko 71 žmonių, kurie turėjo dvi gerai užfiksuotas infekcijas, pogrupyje.
Šiame pogrupyje vidutinis išgydymo laikas buvo 6,3 dienos, o ne 9,2 dienos.
"Imunitetas nuo pirmosios SARS-CoV-2 infekcijos turi įtakos antrosios SARS-CoV-2 infekcijos viruso kinetikai iš esmės pagreitindamas viruso išvalymą ir taip sutrumpindamas bendrą ūmios infekcijos laiką", - rašė tyrėjai, tarp kurių buvo Dr. Yonatan Grad iš Harvardo T. H. Chano visuomenės sveikatos mokyklos.
SARS-CoV-2 yra virusas, sukeliantis COVID-19.
Tyrėjai taip pat nustatė, kad žmonės, kurie pirmą kartą greitai pasveiko nuo infekcijos, greitai pasveiko ir antrą kartą.
"Nors ankstesnė infekcija ir skiepai gali keisti asmens viruso kinetiką absoliučiais dydžiais, gali būti, kad egzistuoja dar vienas imunologinis mechanizmas, išlikęs tarp nuoseklių infekcijų, kuris lemia asmens imuninio atsako į SARS-CoV-2 stiprumą, palyginti su kitais populiacijos nariais", - teigė tyrėjai.
Analizė atlikta remiantis COVID-19 tyrimais, paimtais iš Nacionalinės krepšinio asociacijos žaidėjų, personalo narių ir filialų nuo 2020 m. kovo 11 d. iki 2022 m. liepos 28 d.
Apribojimai apima tai, kad populiacija daugiausia buvo jauna, vyriškos lyties ir sveika, nors buvo atliktos korekcijos atsižvelgiant į amžių. Mokslininkai taip pat teigė, kad žmonės, kurie buvo užsikrėtę kelis kartus, "gali skirtis svarbiais imunologiniais ir elgsenos aspektais nuo tų, kurie per tiriamąjį laikotarpį užsikrėtė tik vieną kartą".
Ankstesniuose tyrimuose buvo apskaičiuota, kad natūralus imunitetas, arba ankstesnė infekcija, stipriai apsaugo nuo sunkios ligos, tačiau laikui bėgant apsauga nuo infekcijos silpnėja.
"Šis tyrimas patvirtina vadovėlinius lūkesčius ir kitus darbus, nes mūsų imuninė sistema greičiau išvalo SARS-CoV-2 2. laiką", - rašė Kasperas Planeta Keppas (Kasper Planeta Kepp), skaičiavimo biologas, nedalyvavęs tyrime, X.
Vakcinos poveikis
Krepšinio asociacija, kaip ir daugelis JAV įmonių, įvedė griežtesnius apribojimus neskiepytiems žaidėjams, todėl dauguma jų gavo vakciną. Asociacija taip pat įpareigojo skiepytis darbuotojus.
Dauguma užfiksuotų užsikrėtusiųjų buvo paskiepyti. Iš 1796 pirmųjų užsikrėtimo atvejų 1095 buvo tarp paskiepytųjų. Kai kurie buvo gavę stiprinamąją vakciną. Dar 574 asmenų skiepijimo būklė buvo nežinoma. Tik 127 asmenys buvo neskiepyti.
Iš 193 asmenų, kuriems buvo užfiksuoti pakartotiniai užsikrėtimo atvejai, 160 buvo paskiepyti. Dar 25 asmenų skiepijimo būklė buvo nežinoma. Tik aštuoni buvo neskiepyti.
Asmuo nebuvo laikomas paskiepytu, kol nepraėjo 14 dienų po antrojo "Moderna" ar "Pfizer" skiepo arba 14 dienų po vieno "Johnson & Johnson" skiepo. Šis skaičiavimo metodas buvo plačiai taikomas, nes vakcinų šalininkai teigia, kad vakcinoms visiškai paveikti reikia dviejų savaičių. Kritikai pažymėjo, kad šis metodas neleidžia pastebėti kai kurių infekcijų, nes infekcijų pasitaiko ir pirmosiomis dienomis po skiepijimo.
Bendras tikrintų asmenų skaičius, neatsižvelgiant į tai, ar jų rezultatai buvo teigiami, nebuvo nurodytas pagal skiepijimo statusą.
Tyrėjai teigė, kad lyginant paskiepytus ir nepaskiepytus asmenis "reikšmingų viruso kinetikos skirtumų" nenustatė. Kinetika apima išsivalymo laiką ir didžiausią viruso koncentraciją.
Jie taip pat nustatė, kad pakartotinio užsikrėtimo kinetika reikšmingai nesiskyrė priklausomai nuo viruso varianto, kuriuo asmuo buvo užsikrėtęs. Tyrimo laikotarpis apėmė Alfa, Delta ir Omikron variantus.
Tyrėjus finansavo JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centras, Jeilio universitetas, Nacionalinė krepšininkų asociacija ir JAV nacionaliniai sveikatos institutai. Vienas tyrėjas buvo sudaręs konsultavimo sutartį su Nacionaline krepšinio asociacija ir bendrove "Moderna", kuri gamina COVID-19 vakciną, o kitas - konsultavimo sutartį su lyga.
Autorius Zachary Stieber iš The Epoch Times
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau