Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2023 » Spalio » 10

Pakartotinis užsikrėtimas, sukeltas COVID viruso, praeina greičiau, taip pat ir neskiepytiems žmonėms: tyrimas

Naujo tyrimo duomenimis, pakartotinai užsikrėtusieji COVID-19 infekcija išnyko greičiau nei pirmą kartą užsikrėtusieji COVID-19 vakcina, taip pat ir tarp žmonių, kurie niekada nebuvo skiepyti COVID-19 vakcina.

Spalvota skenuojanti elektroninė mikrografija
Spalvota skenuojanti elektroninė mikrografija, kurioje pavaizduota ląstelė (violetinė), užkrėsta SARS-CoV-2 viruso atmainos dalelėmis (rožinė), išskirtomis iš paciento mėginio. (NIAID per "The Epoch Times")

JAV ir Didžiosios Britanijos mokslininkai pranešė, kad antrą kartą COVID-19 virusu užsikrėtę žmonės vidutiniškai pasveiko per 6,6 dienos, palyginti su vidutiniškai 9,3 dienos, kai užsikrėtė pirmą kartą.

Tyrėjai išvadas padarė iš 1796 pirmą kartą užsikrėtusiųjų ir 193 antrą kartą užsikrėtusiųjų.

Skirtumas išliko 71 žmonių, kurie turėjo dvi gerai užfiksuotas infekcijas, pogrupyje.

Šiame pogrupyje vidutinis išgydymo laikas buvo 6,3 dienos, o ne 9,2 dienos.

"Imunitetas nuo pirmosios SARS-CoV-2 infekcijos turi įtakos antrosios SARS-CoV-2 infekcijos viruso kinetikai iš esmės pagreitindamas viruso išvalymą ir taip sutrumpindamas bendrą ūmios infekcijos laiką", - rašė tyrėjai, tarp kurių buvo Dr. Yonatan Grad iš Harvardo T. H. Chano visuomenės sveikatos mokyklos.

SARS-CoV-2 yra virusas, sukeliantis COVID-19.

Tyrėjai taip pat nustatė, kad žmonės, kurie pirmą kartą greitai pasveiko nuo infekcijos, greitai pasveiko ir antrą kartą.

"Nors ankstesnė infekcija ir skiepai gali keisti asmens viruso kinetiką absoliučiais dydžiais, gali būti, kad egzistuoja dar vienas imunologinis mechanizmas, išlikęs tarp nuoseklių infekcijų, kuris lemia asmens imuninio atsako į SARS-CoV-2 stiprumą, palyginti su kitais populiacijos nariais", - teigė tyrėjai.

Analizė atlikta remiantis COVID-19 tyrimais, paimtais iš Nacionalinės krepšinio asociacijos žaidėjų, personalo narių ir filialų nuo 2020 m. kovo 11 d. iki 2022 m. liepos 28 d.

Apribojimai apima tai, kad populiacija daugiausia buvo jauna, vyriškos lyties ir sveika, nors buvo atliktos korekcijos atsižvelgiant į amžių. Mokslininkai taip pat teigė, kad žmonės, kurie buvo užsikrėtę kelis kartus, "gali skirtis svarbiais imunologiniais ir elgsenos aspektais nuo tų, kurie per tiriamąjį laikotarpį užsikrėtė tik vieną kartą".

Ankstesniuose tyrimuose buvo apskaičiuota, kad natūralus imunitetas, arba ankstesnė infekcija, stipriai apsaugo nuo sunkios ligos, tačiau laikui bėgant apsauga nuo infekcijos silpnėja.

"Šis tyrimas patvirtina vadovėlinius lūkesčius ir kitus darbus, nes mūsų imuninė sistema greičiau išvalo SARS-CoV-2 2. laiką", - rašė Kasperas Planeta Keppas (Kasper Planeta Kepp), skaičiavimo biologas, nedalyvavęs tyrime, X.

Vakcinos poveikis

Krepšinio asociacija, kaip ir daugelis JAV įmonių, įvedė griežtesnius apribojimus neskiepytiems žaidėjams, todėl dauguma jų gavo vakciną. Asociacija taip pat įpareigojo skiepytis darbuotojus.

Dauguma užfiksuotų užsikrėtusiųjų buvo paskiepyti. Iš 1796 pirmųjų užsikrėtimo atvejų 1095 buvo tarp paskiepytųjų. Kai kurie buvo gavę stiprinamąją vakciną. Dar 574 asmenų skiepijimo būklė buvo nežinoma. Tik 127 asmenys buvo neskiepyti.

Iš 193 asmenų, kuriems buvo užfiksuoti pakartotiniai užsikrėtimo atvejai, 160 buvo paskiepyti. Dar 25 asmenų skiepijimo būklė buvo nežinoma. Tik aštuoni buvo neskiepyti.

Asmuo nebuvo laikomas paskiepytu, kol nepraėjo 14 dienų po antrojo "Moderna" ar "Pfizer" skiepo arba 14 dienų po vieno "Johnson & Johnson" skiepo. Šis skaičiavimo metodas buvo plačiai taikomas, nes vakcinų šalininkai teigia, kad vakcinoms visiškai paveikti reikia dviejų savaičių. Kritikai pažymėjo, kad šis metodas neleidžia pastebėti kai kurių infekcijų, nes infekcijų pasitaiko ir pirmosiomis dienomis po skiepijimo.

Bendras tikrintų asmenų skaičius, neatsižvelgiant į tai, ar jų rezultatai buvo teigiami, nebuvo nurodytas pagal skiepijimo statusą.

Tyrėjai teigė, kad lyginant paskiepytus ir nepaskiepytus asmenis "reikšmingų viruso kinetikos skirtumų" nenustatė. Kinetika apima išsivalymo laiką ir didžiausią viruso koncentraciją.

Jie taip pat nustatė, kad pakartotinio užsikrėtimo kinetika reikšmingai nesiskyrė priklausomai nuo viruso varianto, kuriuo asmuo buvo užsikrėtęs. Tyrimo laikotarpis apėmė Alfa, Delta ir Omikron variantus.

Tyrėjus finansavo JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centras, Jeilio universitetas, Nacionalinė krepšininkų asociacija ir JAV nacionaliniai sveikatos institutai. Vienas tyrėjas buvo sudaręs konsultavimo sutartį su Nacionaline krepšinio asociacija ir bendrove "Moderna", kuri gamina COVID-19 vakciną, o kitas - konsultavimo sutartį su lyga.

Autorius Zachary Stieber iš The Epoch Times

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
07.02.2018 laikas 11:06 Receptai Vitaminų gėrimas
Šakeles gerai nuplaukite, nusausinkite, žirklėmis smulkiai sukarpykite spyglius ir užpilkite šaltu parūgštintu vandeniu, uždenkite ir palaikykite tamsioje vietoje 2–3 dienas, retkarčiais pamaišykite. Galima pasaldinti medumi ar cu...

Skaityti daugiau

31.01.2018 laikas 18:59 Receptai Bulvių kaukė
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Įvairių tipų odą. Ingredientai: Didelė bulvė, Pienas

Skaityti daugiau

08.06.2019 laikas 15:08 Receptai Gardūs pyragėliai su bulvių įdaru

Gardžių pyragėlių su bulvių įdaru receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:14 Senovės kinų horoskopas: stichijų įtaka jūsų charakteriui
Senovės kinų horoskopas, pasiremiantis penkiomis stichijomis – ugnimi, vandeniu, žeme, medžiu ir metalas – siūlo unikalų požiūrį į asmenybės bruožus ir likimo iššūkius. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip gimimo metų paskutinis skaičius gali atskleist...

Skaityti daugiau