- 07.11.2022
- 0.0 Reitingas
- 1149 Peržiūros
- Komentarai
Žolelės ir natūralios kilmės produktai skiriasi minkštu poveikiu organizmui, po jų vartojimo nebūna neigiamų pasekmių. Taip pat tokios priemonės nesukelia pripratimo.
Tarp augalinių priemonių, pasižyminčių laisvinamuoju poveikiu, galima išskirti šaltekšnių žievę, dygiąsias šunobeles, linažoles, rabarbarų šaknis. Gamtinių priemonių mišiniai yra labai populiarūs. Juose yra komponentų, kurie padeda atsikratyti vidurių užkietėjimo. Efektyvus preparatas yra fitoarbata iš ekologiškai švarių žolelių. Į ją įeina:
♦ Anyžių ir kmynų vaisiai. Jie kovoja su šlakais organizme, greitina metabolizmą, normalizuoja tuštinimąsi, taip pat padeda šalinti iš organizmo toksines kenksmingas medžiagas.
♦ Senos ir beržų lapai. Turi laisvinamąjį poveikį. Naudojami nuo lėtinio vidurių užkietėjimo, išangės įtrūkimų ir kitų problemų, kurias sukelia netinkama skrandžio bei virškinamojo trakto veikla.
♦ Ramunėlių žiedai. Ramina virškinamąjį traktą, užkerta kelią žarnyno ir kasos uždegimams, užtikrina minkštą laisvinamąjį efektą.
Mišinys kovoja su žarnyno problemomis, pabrinkimais, intoksikacija, pilvo pūtimu. Jį gali gerti suaugusieji ir vaikai, taip pat pagyvenę pacientai, nes sudėtyje nėra cheminių komponentų. Natūrali priemonė yra malonaus aromato ir skonio. Mišinys būna parduodamas arbatos maišeliuose, todėl juos galima greitai užplikyti ir gerti. Vartojant kasdien du kartus per dieną valgio metu, gerėja virškinimas, pasireiškia lengvas laisvinamasis efektas, iš organizmo nepašalinamos naudingos medžiagos.
Yra keli receptai, kurie gali padėti sutvarkyti virškinimo procesą. Metų metais patikrintos žolelės, uogos ir mišiniai tiks visų amžiaus grupių žmonėms. Liaudiškos laisvinamosios priemonės taip pat tinka kovoti su vaikų vidurių užkietėjimu. Dėl sudėtyje esančių organinių kompopentų jos netraumuoja skrandžio ir normalizuoja tuštinimąsi. Reikia atidžiai susipažinti su receptais, kad nebūtų sutrikdyta žarnyno mikroflora ir nebūtų pakenkta vaikui.
Naudojant liaudies medicinos vaistus, būtina tiksliai laikytis instrukcijoje nurodytų proporcijų. Padidintos dozės gali sukelti priešingą efektą - vidurių užkietėjimą, pilvo pūtimą, pykinimą ir vėmimą. Taip pat nerekomenduojama, nepasitarus su gydytoju, vartoti natūralius laisvinamuosius preparatus, esant skrandžio ir virškinimo trakto veiklos patologijoms.
Kai kurioms priemonėms yra kontraindikacijų:
♦ nėštumas ir maitinimas krūtimi;
♦ diarėja;
♦ ūminės skrandžio ligos.
Nerekomenduojama vartoti mišinių, arbatų ir trauktinių, kuriose yra komponentų, galinčių sukelti alerginę reakciją. Taip pat natūralių priemonių nereikėtų vartoti žmonėms, kurie netoleruoja kai kurių ingredientų. Norint įsitikinti, kad laisvinamasis nuoviras nepakenks organizmui, reikia pasitarti su gydytoju.
Kad neatsirastų vidurių užkietėjimo ir kitų problemų, susijusių su skrandžiu, būtina laikytis teisingo mitybos režimo. Specialistai rekomenduojama mažiau vartoti riebaus ir sūraus maisto, gerti daugiau vandens.
Kaip miške atpažinti šaltekšnį?
Miškuose ir parkuose tikriausiai matėte šį krūmą ar nedidelį medį su įvairiaspalvėmis uogomis: žaliomis, raudonomis, juodomis. Tai šaltekšnis.
Iš kitų rūšių šaltekšnį visada galima atpažinti iš kai kurių jo ypatybių. Žiemą - iš pumpurų, kurie visiškai neturi apsauginių žvynelių.
Būsimų lapų užuomazgos žiemoja visai “nuogos” jas dengia tik rudi pūkuoti plaukeliai. Tokie pumpurai ypač pastebimi ant šakų galiukų.
Šaltekšnių krūmai pavasarį išsiskleidžia vėliausiai.
Kai kiti medžiai ir krūmai jau pasipuošia lapais, šaltekšnių lapeliai tik pradeda vystytis. Gyslelės ant jų taip pat išsidėstę ypatingai: nuo centrinės, pagrindinės gyslos ratais išeina kitos smulkesnės, mažai pastebimos. Šaltekšniai žydi visą vasarą. Todėl rudeniop ant krūmų atsiranda įvairiaspalvės uogos: visai smulkios - žalios, stambesnės - raudonai geltonos, sunokusios - blizgios ir juodos, kaip karoliukai. Skonis yra labai nemalonus, tačiau paukščiai jas lesa ir išnešioja sėklas (Daugiau skaitykite: Paprastasis šaltekšnis (Frangula alnus)).
Šaltekšnių žievė ir vaisiai naudojami kaip laisvinamoji priemonė. Anksčiau iš šaltekšnių buvo daromi puikūs natūralūs dažikliai audiniams ir odai, taip pat dažai dailei.
P komentaras: tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Pasitarkite su vaistininku ar gydytoju.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau