- 20.11.2022
- 0.0 Reitingas
- 596 Peržiūros
- Komentarai
Marso meteoritų izotopinė sudėtis parodė, kad prieš 4,5 mlrd. metų Raudonąją planetą intensyviai bombardavo asteroidai. Jis atnešė tiek daug vandens, kad Marsas trumpam pasirodė esąs kur kas tinkamesnis gyvybei atsirasti nei jo kaimynė Žemė.
Ne veltui šiuolaikinis Marsas vadinamas Raudonąja planeta: jo paviršius yra ruda, dulkėta, ledinė dykuma. Tačiau tolimoje praeityje Marsas buvo toks pat mėlynas kaip dabartinė Žemė. Yra daug įrodymų, kad ten buvo daug vandens telkinių, šilta ir drėgna. Kai kurių mokslininkų, tarp jų profesoriaus Martino Bizzarro, nuomone, jauname Marse galėjo atsirasti pirmoji gyvybė Saulės sistemoje.
Naujame straipsnyje profesorius Bizzarro ir jo kolegos iš Kopenhagos universiteto įrodė, kad maždaug prieš 4,5 mlrd. metų kaimyninę planetą smarkiai bombardavo asteroidai, atnešdami į ją milžiniškus kiekius vandens. Tokio kiekio vandens pakako, kad Marse būtų bent 300 metrų gylio vandenynas. Apie tai mokslininkai rašo žurnale "Science Advances" paskelbtame straipsnyje.
Autoriai išanalizavo senovinių Marso meteoritų pavyzdžius, kurie kadaise buvo numušti nuo kaimyninės planetos paviršiaus ir po ilgo kosminio skrydžio nusileido Žemėje. Iš viso mokslininkai ištyrė 31 mėginį ir nustatė chromo-54 kiekį mineraluose. Šie duomenys parodė, kad per pirmuosius šimtą milijonų Marso egzistavimo metų jį aktyviai bombardavo anglingi asteroidai, kurie į planetą atnešė ir vandens, ir paprastų organinių medžiagų, kurios galėjo būti gyvybės atsiradimo pagrindas.
Mokslininkai apskaičiavo, kad šio vandens iš tiesų buvo gausu. Kartu su "pirmapradžiu" vandeniu, išspaustu iš magmos, jo pakako, kad jauną Marsą padengtų bent 300 metrų, o gal net kilometro gylio pasaulinis vandenynas.
Tuo metu Žemė atrodė kur kas mažiau perspektyvi gyvybei vystytis. Ji patyrė katastrofišką susidūrimą, kurio metu susidarė Mėnulis, o visas planetos paviršius liko išsilydęs ir negyvas. Tik vėliau jis "pasivijo" Marsą, kuris atvėso, prarado didžiąją dalį drėgmės ir tapo ledine dykuma, kokia yra dabar.
P komentaras: tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau