Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Kosmosas » 2022 » Lapkričio » 20

Jauname Marse galėjo būti iki kilometro gylio vandenynas

Marso meteoritų izotopinė sudėtis parodė, kad prieš 4,5 mlrd. metų Raudonąją planetą intensyviai bombardavo asteroidai. Jis atnešė tiek daug vandens, kad Marsas trumpam pasirodė esąs kur kas tinkamesnis gyvybei atsirasti nei jo kaimynė Žemė.

Ne veltui šiuolaikinis Marsas vadinamas Raudonąja planeta: jo paviršius yra ruda, dulkėta, ledinė dykuma. Tačiau tolimoje praeityje Marsas buvo toks pat mėlynas kaip dabartinė Žemė. Yra daug įrodymų, kad ten buvo daug vandens telkinių, šilta ir drėgna. Kai kurių mokslininkų, tarp jų profesoriaus Martino Bizzarro, nuomone, jauname Marse galėjo atsirasti pirmoji gyvybė Saulės sistemoje.

Naujame straipsnyje profesorius Bizzarro ir jo kolegos iš Kopenhagos universiteto įrodė, kad maždaug prieš 4,5 mlrd. metų kaimyninę planetą smarkiai bombardavo asteroidai, atnešdami į ją milžiniškus kiekius vandens. Tokio kiekio vandens pakako, kad Marse būtų bent 300 metrų gylio vandenynas. Apie tai mokslininkai rašo žurnale "Science Advances" paskelbtame straipsnyje.

Autoriai išanalizavo senovinių Marso meteoritų pavyzdžius, kurie kadaise buvo numušti nuo kaimyninės planetos paviršiaus ir po ilgo kosminio skrydžio nusileido Žemėje. Iš viso mokslininkai ištyrė 31 mėginį ir nustatė chromo-54 kiekį mineraluose. Šie duomenys parodė, kad per pirmuosius šimtą milijonų Marso egzistavimo metų jį aktyviai bombardavo anglingi asteroidai, kurie į planetą atnešė ir vandens, ir paprastų organinių medžiagų, kurios galėjo būti gyvybės atsiradimo pagrindas.

Mokslininkai apskaičiavo, kad šio vandens iš tiesų buvo gausu. Kartu su "pirmapradžiu" vandeniu, išspaustu iš magmos, jo pakako, kad jauną Marsą padengtų bent 300 metrų, o gal net kilometro gylio pasaulinis vandenynas.

Tuo metu Žemė atrodė kur kas mažiau perspektyvi gyvybei vystytis. Ji patyrė katastrofišką susidūrimą, kurio metu susidarė Mėnulis, o visas planetos paviršius liko išsilydęs ir negyvas. Tik vėliau jis "pasivijo" Marsą, kuris atvėso, prarado didžiąją dalį drėgmės ir tapo ledine dykuma, kokia yra dabar.

P komentaras: tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
05.09.2018 laikas 13:58 Receptai Liaudiški patarimai odos alergijos gydymui

Odos alergija liaudies medicinoje, Odos alergija, liaudiškomis priemonėmis, receptai nuo odos alergijos, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis.

Skaityti daugiau

14.06.2019 laikas 22:43 Receptai Švelnus tortas su varškės kremu, plakta grietinėle ir persikais

Ką šiandiena pas mus prie arbatos? Švelnus, aromatinis, skanus varškės-vaisių pyragas su persikais! Nuostabus desertas, su kuriuo susidoros net virėjas naujokas.

Skaityti daugiau

31.10.2017 laikas 10:00 Receptai Medus nuo širdies ligų

Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Širdies ligos. Ingredientai: medus.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
06.01.2025 laikas 19:50 ‘Siaubo naktis’ - Naujųjų metų naktį Italijoje, Milane, iki 40 migrantų seksualiai prievartavo jaunas belgų turistes paaugles
Naujųjų metų išvakarės, dažnai laikomos šventine ir džiugia proga, kai žmonės renkasi kartu švęsti ir džiaugtis, šiemet tapo košmaru šešiems Belgijos studentams. Po įvykusio seksualinės prievartos atvejo Milano Duomo aikštėje, kur grupė jaunų vyrų už...

Skaityti daugiau

06.01.2025 laikas 18:39 Natūralūs būdai sumažinti kraujo spaudimą: efektyvūs receptai

Padidintas kraujo spaudimas, dar vadinamas hipertenzija, yra dažnai pasitaikanti problema, su kuria susiduria daugelis žmonių. Nors farmacijos pramonė siūlo įvairius vaistus, natūralūs gydymo metodai taip pat gali būti labai veiksmingi. Šiame stra...

Skaityti daugiau

06.01.2025 laikas 16:24 Švelnus tekančio upelio garsas. 5 valandos 4K vaizdo įrašo
Pasivaikščiokime upelio pakrante. Pasidžiaukime gamtos vaizdais. Šiame vaizdo įraše girdėsite švelnų tekančio upelio garsą, kuris jus lydės ištisas 5 valandas. Šis unikalus 4K vaizdo įrašas sukurtas tiems, kurie ieško tobulo fono giliam miegui, medit...

Skaityti daugiau

06.01.2025 laikas 08:07 Baiminantis naujos pandemijos, Kovid mokslininkai kurią vakciną nuo buboninio maro
Šiandien pasaulis susiduria su dideliu iššūkiu – potencialia superbakterine juodosios mirties atmaina, kuri gali sukelti didžiulius nuostolius žmonijai. Oksfordo universiteto mokslininkai, dirbdami kartu su AstraZeneca, imasi svarbaus uždavinio – kur...

Skaityti daugiau

06.01.2025 laikas 07:53 Kinija sustiprino neatidėliotinas priemones naujojo viruso protrūkiui įveikti
Nauji sveikatos iššūkiai vėl kankina Kiniją, kur medicinos įstaigos užversti pacientais, sergančiais paslaptinga liga, vadinama žmogaus metapneumovirusu (HMPV). Praėjus penkeriems metams po CV19 pandemijos, šis virusas primena skausmingus laikus, kai...

Skaityti daugiau