Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kosmosas » 2022 » Lapkričio » 20

Jauname Marse galėjo būti iki kilometro gylio vandenynas

Marso meteoritų izotopinė sudėtis parodė, kad prieš 4,5 mlrd. metų Raudonąją planetą intensyviai bombardavo asteroidai. Jis atnešė tiek daug vandens, kad Marsas trumpam pasirodė esąs kur kas tinkamesnis gyvybei atsirasti nei jo kaimynė Žemė.

Ne veltui šiuolaikinis Marsas vadinamas Raudonąja planeta: jo paviršius yra ruda, dulkėta, ledinė dykuma. Tačiau tolimoje praeityje Marsas buvo toks pat mėlynas kaip dabartinė Žemė. Yra daug įrodymų, kad ten buvo daug vandens telkinių, šilta ir drėgna. Kai kurių mokslininkų, tarp jų profesoriaus Martino Bizzarro, nuomone, jauname Marse galėjo atsirasti pirmoji gyvybė Saulės sistemoje.

Naujame straipsnyje profesorius Bizzarro ir jo kolegos iš Kopenhagos universiteto įrodė, kad maždaug prieš 4,5 mlrd. metų kaimyninę planetą smarkiai bombardavo asteroidai, atnešdami į ją milžiniškus kiekius vandens. Tokio kiekio vandens pakako, kad Marse būtų bent 300 metrų gylio vandenynas. Apie tai mokslininkai rašo žurnale "Science Advances" paskelbtame straipsnyje.

Autoriai išanalizavo senovinių Marso meteoritų pavyzdžius, kurie kadaise buvo numušti nuo kaimyninės planetos paviršiaus ir po ilgo kosminio skrydžio nusileido Žemėje. Iš viso mokslininkai ištyrė 31 mėginį ir nustatė chromo-54 kiekį mineraluose. Šie duomenys parodė, kad per pirmuosius šimtą milijonų Marso egzistavimo metų jį aktyviai bombardavo anglingi asteroidai, kurie į planetą atnešė ir vandens, ir paprastų organinių medžiagų, kurios galėjo būti gyvybės atsiradimo pagrindas.

Mokslininkai apskaičiavo, kad šio vandens iš tiesų buvo gausu. Kartu su "pirmapradžiu" vandeniu, išspaustu iš magmos, jo pakako, kad jauną Marsą padengtų bent 300 metrų, o gal net kilometro gylio pasaulinis vandenynas.

Tuo metu Žemė atrodė kur kas mažiau perspektyvi gyvybei vystytis. Ji patyrė katastrofišką susidūrimą, kurio metu susidarė Mėnulis, o visas planetos paviršius liko išsilydęs ir negyvas. Tik vėliau jis "pasivijo" Marsą, kuris atvėso, prarado didžiąją dalį drėgmės ir tapo ledine dykuma, kokia yra dabar.

P komentaras: tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
06.02.2023 laikas 18:39 WW3 eskaluojamas, nes korumpuoti JAV pareigūnai siekia apsaugoti savo nusikalstamas operacijas ir biologinio ginklo tyrimus Ukrainoje
JAV vyriausybė ir toliau eskaluoja pasaulinį karą su Rusija, kartu prisidėdama prie humanitarinės krizės Ukrainoje. Bideno režimas nusiuntė Ukrainai daugiau kaip 100 milijardų JAV dolerių, įskaitant įvairią amuniciją ir ginklus, ir planuoja siųsti ta...

Skaityti daugiau

06.02.2023 laikas 18:12 Svarbi žinia: "Pfizer" kovidų dūris sukelia nevaisingumą

Naujausia slapta filmuota medžiaga, kurioje užfiksuotas "Pfizer" aukšto rango vadovas Džordonas Trištonas Volkeris (Jordon Trishton Walker), rodo, kad "Pfizer" nuo pat pradžių žinojo, jog su jos gaminama kovidų "vakcina&qu...

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 23:23 Billas Gatesas sako, kad Elonas Muskas turėtų išleisti savo pinigus masiniam skiepijimui, o ne kelionei į Marsą
Billas Gatesas (Bill Gates) mano, kad Elono Musko (Elon Musk) siekis kolonizuoti Marsą ir taip išgelbėti žmoniją nuo išnykimo nėra geras pinigų panaudojimas.

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

06.02.2023 laikas 22:00 Receptai | Patiekalai "Neįprastas būdas, kaip tai padaryti neiškočiojant plutos ir per 25 minutes": "Medutis" pyragas (metų metais patikrintas receptas)
Šis medaus pyrago receptas visada duoda puikių rezultatų! Nereikia iškočioti plutos, o darbas trunka vos 25 minutes. Metų metais išbandytas receptas iš paprastų ingredientų. Dalinuosi juo su jumis.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 23:48 Tauta Siūlo Bažnyčių sudeginimas

Kai sudega bažnyčia ar biblioteka, gaisras nevadinamas dideliu, nors visa civilizacija liepsnoja palyginti ilgą laiką. Kaip knygų žudynių Aleksandrijoje ar Paryžiaus Notre Dame katedros atveju. Notre Dame tapo garsiausia krikšč...

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 22:48 Receptai | Patiekalai "Daugelio pamirštas receptas, ir ne veltui - labai skanus": švelnūs bulvių riestainiai (juos dažnai gamindavo mano mama)
Minkšti, švelnūs ir labai, labai skanūs bulvių riestainiai! Mano mama dažnai juos gamindavo, o dabar ir aš juos gaminu. Lengva, greita ir ekonomiška! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau