Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Kosmosas » 2024 » Rugsėjo » 25

Marso paslaptys: didžiojo mėnulio hipotezė

Marso paslaptys: didžiojo mėnulio hipotezė

Marso geologinės struktūros ir neįprasta reljefinė forma jau seniai vilioja mokslininkus. Neseniai paskelbtas tyrimas atskleidžia intriguojančią hipotezę, kad planetą galėjo paveikti didelis mėnulis. Ką tai reikštų Marso praeičiai ir ateičiai?

Neseniai amerikiečių astronomas Maiklas Efromskis iš Jūrų laivyno observatorijos Vašingtone pristatė intriguojančią hipotezę, kad Marsas galėjo turėti didelį mėnulį, viršijantį dabartinius dviejų mažų mėnulių – Foboso ir Deimoso – dydžius. Šis mėnulis, pavadintas Neriu, galėjo suformuoti neįprastą Marso reljefą ir jo keistą formą, kurią stebime šiandien.

Marsas pasižymi didžiausiu kanjonu (Valles Marineris), aukščiausia kalnu (Olympus Mons) ir plačiausia aukštuma (Tharsis) visoje Saulės sistemoje. Efromskis teigia, kad Neriu galėjo egzistuoti pakankamai ilgai, kad paveiktų planetos paviršių jos atvėsimo metu. Šis mėnulis galėtų paaiškinti, kodėl Marso reljefas yra toks įvairus ir neįprastas.

Hipotezė apie Neriu yra ypač intriguojanti, tačiau kartu ir spekuliatyvi. Astronomas pripažįsta, kad šiuo metu nėra jokių fizinių įrodymų, patvirtinančių didelio mėnulio egzistavimą. Jei Neriu tikrai buvo sunaikintas per susidūrimą su kitu kosminiu objektu, Marso paviršiuje turėtų likti charakteringos kraterių grandinės, rodančios jo buvimo pėdsakus.

Ši hipotezė atveria naujas diskusijas apie Marso geologiją ir istoriją. Išsamesni tyrimai galėtų padėti geriau suprasti, kaip šis raudonas planetos peizažas formavosi per milijonus metų. Galbūt ateityje atrandama daugiau duomenų apie galimus mėnulius, kurie galėjo turėti įtakos Marso paviršiui, leis mums ne tik paaiškinti jo reljefą, bet ir geriau suvokti planetos evoliuciją.

Efromskio tyrimas, paskelbtas nerencenzuojamame mokslo straipsnių portale arXiv, skatina mus žvelgti į kosmosą su naujomis akimis ir kelia klausimus apie mūsų kaimyninės planetos praeitį. Marsas išlieka vienu iš labiausiai tyrinėjimų objektų, ir kiekvienas naujas atradimas praturtina mūsų žinias apie visatą.

Paskutiniu metu vykdomi Marso tyrimai, įskaitant NASA „Perseverance“ roverio misiją, atskleidžia naujų duomenų apie Marso geologiją ir galimą gyvenimą praeityje. Be to, mokslininkai tiria galimus didelius kosmoso objektus, galėjusius paveikti Marso paviršių.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

avatar
0
1 Paranormal • 17:36, 25.09.2024
Ar kada nors susimąstėte, kodėl Marsas atrodo taip neįprastai? Sužinokite apie naujausią hipotezę, galinčią atskleisti šios raudonos planetos paslaptis! Pridėkite savo nuomonę komentaruose!
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
12.06.2019 laikas 12:55 Receptai Purus pyragas per penkias minutes

Kepiniai su kefyru – daugelio šeimininkių, mokančių gaminti ne tik skaniai, bet ir greitai, mėgiamas ingredientas. Iš kefyro stiklinės galima iškepti visą dubenį keksiukų arba didelį purų pyragą…

...

Skaityti daugiau

06.08.2019 laikas 21:22 Receptai Paplotėliai prie arbatos iš nieko per 20 minučių

Puiki alternatyva tradiciniams blynams ir blyneliams. Labai skanu ir pigiai! Gaminti tokius paplotėlius prie arbatos labai paprasta. Pabandę vieną kartą, gaminsite nuo nuolat, vietoje blynų ar blynelių.

Skaityti daugiau

20.09.2019 laikas 06:42 Receptai Aguoniniai lietiniai blynai su įdaru

Išplakite kiaušinius ir 4 šaukštus cukraus, sumaišykite su grietine, aguonomis, cinamonu, pienu ir miltais (kad nebūtų gumuliukų). Iškepkite lietinius kaip paprastai, palaukite, kol truputį atvės ir suminkštės. Tuo tarpu pasida...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:14 Senovės kinų horoskopas: stichijų įtaka jūsų charakteriui
Senovės kinų horoskopas, pasiremiantis penkiomis stichijomis – ugnimi, vandeniu, žeme, medžiu ir metalas – siūlo unikalų požiūrį į asmenybės bruožus ir likimo iššūkius. Šiame straipsnyje sužinosite, kaip gimimo metų paskutinis skaičius gali atskleist...

Skaityti daugiau