Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Lapkričio » 25

Juodojo penktadienio chaosas: "Amazon" sandėlių darbuotojai streikuos 40-yje šalių

Tūkstančiai darbuotojų maždaug 40 šalių planuoja dalyvauti "Juodojo penktadienio" protestuose, reikalaudami geresnių atlyginimų ir darbo sąlygų bendrovės sandėliuose, nes pasaulinė pragyvenimo išlaidų krizė didėja

Protestai sutaps su didžiausiu metų šventiniu apsipirkimo sezonu, o tai reiškia, kad kitą savaitę "Amazon" sandėlių darbuotojai bus labai užimti, nes vartotojai paniškai pirks prekes su didelėmis nuolaidomis, nors gali iškilti didžiulė problema: likus mažiau nei 24 valandoms iki didžiojo išpardavimo pradžios, "Bloomberg" pranešė, kad "Amazon" sandėlių darbuotojai 40-yje šalių ketina streikuoti.

Norėtume pažymėti, kad didžiausia pasaulyje mažmenininkė jau seniai siekia automatizuoti savo sandėlius - su robotais, kurie nestreikuoja. 

JAV, Jungtinės Karalystės, Indijos, Japonijos, Australijos, Pietų Afrikos Respublikos ir visos Europos "Amazon" darbuotojai penktadienį ketina išeiti iš sandėlių, reikalaudami didesnių atlyginimų ir geresnių darbo sąlygų didžiausios per pastaruosius dešimtmečius pasaulyje infliacijos sąlygomis. 

Darbuotojų akcija vadinasi "Priversti "Amazon" mokėti", ją koordinuoja profesinių sąjungų armija, remiama pilietinės visuomenės ir aplinkosaugos grupių. 

"Darbuotojams ir vartotojams viskas brangsta. O visiems - kyla pasaulinė temperatūra ir mūsų planeta patiria stresą. Tačiau užuot rėmusi savo darbuotojus, bendruomenes ir planetą, "Amazon" išspaudžia visus iki paskutinio lašo", - rašoma "Make Amazon Pay" interneto svetainėje. 

Make Amazon Pay" yra teisi, nurodydama, kad "realusis darbo užmokestis mažėja"... ir, kaip ne per seniausiai pastebėjome, jau 19 mėnesių yra neigiamas - todėl profsąjungos įgijo tokią didelę įtaką. 

rinka, Amazon, streikas

"Atėjo laikas technologijų milžinei nedelsiant nutraukti savo siaubingą, nesaugią praktiką, gerbti įstatymus ir derėtis su darbuotojais, kurie nori, kad jų darbo vietos būtų geresnės", - sakė UNI Global Union generalinė sekretorė Christy Hoffman.

Grupė taip pat pabrėžia "Amazon" korporacijos godumą, mokesčių nemokėjimą ir pasaulio teršimą. Ji taip pat paskelbė visų streiko vietų žemėlapį.

rinka, Amazon, streikas

Įmonė į protestus atsakė: "Nors nesame tobuli nė vienoje srityje, jei objektyviai pažvelgsite į tai, ką "Amazon" daro šiais svarbiais klausimais, pamatysite, kad į savo vaidmenį ir poveikį žiūrime labai rimtai." Įmonė nurodė savo ekologinius užmojus iki 2040 m. pasiekti "grynojo nulio" statusą, kuri "toliau siūlo konkurencingus atlyginimus ir puikias išmokas bei išradinėja naujus būdus, kaip užtikrinti, kad mūsų darbuotojai būtų saugūs ir sveiki".

Ak, tada viskas išspręsta.

Prancūzijos ir Vokietijos profsąjungos CGT ir Ver.di vadovauja naujausiems kolektyviniams veiksmams - 18-oje pagrindinių sandėlių rengiami koordinuoti streikai, kuriais siekiama sutrikdyti krovinių gabenimą pagrindinėse Europos rinkose.

Monika di Silvestre, Ver.di Amazon komiteto Vokietijoje vadovė, teigė, kad darbuotojams ypač didelį susirūpinimą kelia tai, kaip kompiuteriai atidžiai stebi jų našumą, o algoritmai nustato tikslus, pavyzdžiui, kiek pakuočių jie turi sutvarkyti per valandą. -Stars & Stripes

"Darbuotojai patiria didelį spaudimą dėl šių algoritmų, - sakė di Silvestre ir pridūrė: - Jie neskirsto darbuotojų, nesvarbu, ar jie seni, ar riboto judrumo. Darbuotojai naktimis nemiega, galvodami tik apie savo produktyvumo statistiką".

"Amazon" sandėlių darbuotojai jau ne vienerius metus pasisako prieš darbo sąlygas - ypač skundžiasi dėl mažo darbo užmokesčio, spaudimo susirgus neimti nedarbingumo atostogų ir dėl to, kad turi dirbti tiek valandų, kad yra priversti šlapintis į butelius.

Neaišku, kiek streikai sutrikdys "Amazon" veiklą, tačiau tai tik dar viena priežastis, kodėl didžiausia pasaulyje mažmenininkė visu pajėgumu automatizuoja sandėlius (žr: "Amazon" pristatė sandėlio robotą, kuris pakeis žmones-rinkėjus, grasinant profsąjungoms"). 

P komentaras: užsienis rašo (su nuorodomis), todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko dalinkitės.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Čia, niekas jūsų neseka! Būkite laisvi. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
05.02.2023 laikas 23:23 Billas Gatesas sako, kad Elonas Muskas turėtų išleisti savo pinigus masiniam skiepijimui, o ne kelionei į Marsą
Billas Gatesas (Bill Gates) mano, kad Elono Musko (Elon Musk) siekis kolonizuoti Marsą ir taip išgelbėti žmoniją nuo išnykimo nėra geras pinigų panaudojimas.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 23:05 Po FTB reido Niujorke uždaryta slapta komunistinės Kinijos policijos nuovada
Po JAV Federalinio tyrimų biuro (FTB) reido Niujorke uždaryta komunistinės Kinijos režimo valdoma slapta Kinijos policijos nuovada.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 19:29 Klonai, kuriais jie nori mus pakeisti, jau užaugo?

Jau kelias savaites konspiracijos forumuose diskutuojama apie internete pasirodžiusių vakarėlių nuotraukų kilmę.

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

05.02.2023 laikas 22:48 Receptai | Patiekalai "Daugelio pamirštas receptas, ir ne veltui - labai skanus": švelnūs bulvių riestainiai (juos dažnai gamindavo mano mama)
Minkšti, švelnūs ir labai, labai skanūs bulvių riestainiai! Mano mama dažnai juos gamindavo, o dabar ir aš juos gaminu. Lengva, greita ir ekonomiška! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 22:17 Receptai | Patiekalai "Aš imu stiklinę kefyro, kiaušinį ir 10 minučių": cukraus suktinukai (mama juos gamindavo prie arbatos, dabar ir aš juos gaminu)
Minkšti, kvapnūs ir labai skanūs cukraus suktinukai! Mano mama juos dažnai kepdavo arbatai, o dabar juos kepu ir savo šeimai. Juos galima greitai ir lengvai pagaminti.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 10:28 Tauta Siūlo Nuomonės ir komentarai: Patys „durni“
2021-ieji. Per visus kanalus triūbijama, kad Lietuva pradeda įgyvendinti elektros energijos rinkos liberalizavimą buitiniams vartotojams. Paskutinė iš ES šalių įgyvendina direktyvas. Nors direktyvose apie tokį liberalizavimą, koki...

Skaityti daugiau